Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nizozemská ING bank se pomalu stahuje z ČR. Služby v rámci osobního bankovnictví bude poskytovat do konce letošního roku

Publikováno
Nizozemská ING bank se pomalu stahuje z ČR. Služby v rámci osobního bankovnictví bude poskytovat do konce letošního roku

ING bank včera oznámila, že po 20 letech ukončí své služby v oblasti osobního bankovnictví na území České republiky. Podle tiskové zprávy bude však možné převést veškeré investice a úspory k partnerské bance Raiffeisenbank. Banka chce tímto krokem snížit své náklady a přečkat nepříznivé ekonomické podmínky způsobené pandemií koronaviru.

Pomocnou ruku nabídne Raiffeisenbank

Nizozemská banka ING včera informovala o ukončení poskytování služeb osobního bankovnictví, tyto služby budou aktivní pouze do konce tohoto roku. Náhlá změna se dotkne přibližně 375 tisíců klientů, kteří buď vlastní spořící účet nebo skrze banku investovali do podílových fondů. ING svůj krok hájí nepříznivými ekonomickými podmínkami a s nimi spojenou nejistotou. Nejlepším východiskem je tak pro banku snížit přebytečné náklady a zaměřit se na svoji prosperitu v budoucnu.

Všem klientům bude nabídnuta možnost přesunout veškeré své úspory a investice k partnerské bance Raiffeisenbank. Ta by po udělení povolení ze strany ÚOHS měla oslovit všechny své potencionální klienty během března letošního roku. Podle tiskové zprávy by měla být tato rychlá změna kompenzována i zvýhodněnými sazbami.

K nastalé situaci se vyjádřil i generální ředitel společnosti Isold Heemstra:

„S přihlédnutím k současné hospodářské situaci neočekáváme, že bychom v nejbližší době dosáhli potřebné velikosti a pozice na trhu, které by nám umožnily dosahovat v České republice udržitelného růstu.

Chceme však, aby bylo o naše zákazníky dobře postaráno, a proto jsme pro ně zajistili atraktivní nabídku u Raiffeisenbank, banky s prověřeným zájmem o klienty a digitální zkušeností.“

Služby budou dostupné pouze pro firmy

ING bude v České republice nabízet pouze služby týkající se korporátního bankovnictví, na jehož oddělení v současnosti pracuje 130 zaměstnanců. Naopak zbylých 225 pracovních míst spadajících pod oddělení osobního bankovnictví bude v průběhu letošního roku zrušeno.

Banka má globálně okolo 38 milionů klientů osobního i korporátního bankovnictví. Zrušení daného oddělní by ovšem nemělo mít vliv na služby poskytované ve zbylých 40 zemích, kde ING momentálně působí.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎