Finex.cz logo
Menu
Finex » Banky » Nizozemská ING bank se pomalu stahuje z ČR. Služby v rámci osobního bankovnictví bude poskytovat do konce letošního roku

Nizozemská ING bank se pomalu stahuje z ČR. Služby v rámci osobního bankovnictví bude poskytovat do konce letošního roku

Nizozemská ING bank se pomalu stahuje z ČR. Služby v rámci osobního bankovnictví bude poskytovat do konce letošního roku

ING bank včera oznámila, že po 20 letech ukončí své služby v oblasti osobního bankovnictví na území České republiky. Podle tiskové zprávy bude však možné převést veškeré investice a úspory k partnerské bance Raiffeisenbank. Banka chce tímto krokem snížit své náklady a přečkat nepříznivé ekonomické podmínky způsobené pandemií koronaviru.

Pomocnou ruku nabídne Raiffeisenbank

Nizozemská banka ING včera informovala o ukončení poskytování služeb osobního bankovnictví, tyto služby budou aktivní pouze do konce tohoto roku. Náhlá změna se dotkne přibližně 375 tisíců klientů, kteří buď vlastní spořící účet nebo skrze banku investovali do podílových fondů. ING svůj krok hájí nepříznivými ekonomickými podmínkami a s nimi spojenou nejistotou. Nejlepším východiskem je tak pro banku snížit přebytečné náklady a zaměřit se na svoji prosperitu v budoucnu.

Všem klientům bude nabídnuta možnost přesunout veškeré své úspory a investice k partnerské bance Raiffeisenbank. Ta by po udělení povolení ze strany ÚOHS měla oslovit všechny své potencionální klienty během března letošního roku. Podle tiskové zprávy by měla být tato rychlá změna kompenzována i zvýhodněnými sazbami.

K nastalé situaci se vyjádřil i generální ředitel společnosti Isold Heemstra:

„S přihlédnutím k současné hospodářské situaci neočekáváme, že bychom v nejbližší době dosáhli potřebné velikosti a pozice na trhu, které by nám umožnily dosahovat v České republice udržitelného růstu.

Chceme však, aby bylo o naše zákazníky dobře postaráno, a proto jsme pro ně zajistili atraktivní nabídku u Raiffeisenbank, banky s prověřeným zájmem o klienty a digitální zkušeností.“

Služby budou dostupné pouze pro firmy

ING bude v České republice nabízet pouze služby týkající se korporátního bankovnictví, na jehož oddělení v současnosti pracuje 130 zaměstnanců. Naopak zbylých 225 pracovních míst spadajících pod oddělení osobního bankovnictví bude v průběhu letošního roku zrušeno.

Banka má globálně okolo 38 milionů klientů osobního i korporátního bankovnictví. Zrušení daného oddělní by ovšem nemělo mít vliv na služby poskytované ve zbylých 40 zemích, kde ING momentálně působí.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo