Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » Netflix – co se v roce 2021 povedlo a kam společnost v roce 2022 směřuje?

Netflix - co se v roce 2021 povedlo a kam společnost v roce 2022 směřuje?

Netflix - co se v roce 2021 povedlo a kam společnost v roce 2022 směřuje?
Zdroj: depositphotos.com

Streamovací platforma Netflix, založená roku 1997 Reedem Hastingsem a Marcem Randolpem, má za sebou velmi úspěšný rok, během kterého se stala jedničkou na trhu v poskytování streamovacích služeb. Jak se Netflix dostal na vrchol, co jej v roce 2021 potkalo a jaké jsou prognózy pro nadcházející rok? Vše se dočtete v tomto článku.

Akciový graf společnosti Netflix
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Vize společnosti Netflix o vytvoření bezkonkurenční internetové platformy, která bude divákům poskytovat personalizovanou zábavu v podobě sledování světových filmových trháků a to kdykoliv, kdekoliv a na jakémkoliv zařízení, v loňském roce sklidila několik úspěchů.

1) Úspěch na poli sledovanosti

Společnost Netflix v loňském roce slavila úspěchy především na poli sledovanosti, kdy zbořila veškeré odhady analytiků a dosáhla počtu předplatitelů 4,4 milionu (oproti odhadovaným 3,84 milionu). K tomuto růstu jistě napomohly i nové metriky měření sledovanosti, které uživatelům platformy Netflix poskytují relevantnější informace o oblíbenosti daných filmů.

Změna měření sledovanosti se týkala především výměny staré metriky, kdy byl zveřejňován počet předplatitelů, za metriku, ve které je zveřejňován počet hodin, které diváci sledováním daného filmu strávili.

V počtu předplatitelů Netflix překonal i konkurenční platformy jako jsou Disney+, HBO Max, Paramount+ a BBC iPlayer. V prosinci roku 2021 se díky nové metodě měření sledovanosti stal americký film, v hlavní roli s Leonardem Di Capriem, Dont Look Up absolutním bestsellerem, který přesáhl hranici sledování 111 milionů hodin.

Žebříček nejsledovanějších filmů na Netflix
Žebříček nejsledovanějších filmů na Netflix
Zdroj: netflix.com

2) Nová spolupráce

Aby mohl Netflix naplnit svou vizi o vše dostupné streamovací platformě, bylo zapotřebí využít všech možných způsobů, jak ji svým uživatelům co nejvíce zpřístupnit. V tomto směru byli v loňském roce ledy prolomeny, když společnost Apple zmírnila pravidla pro streamovací platformy a zvýšila marže z prodeje pomocí App Store. Tento krok umožnil společnosti Netflix oslovit i uživatele iPhonu a nabídnout jim také možnost využití jejich služeb.

3) Netflix v herním průmyslu

Mnohaleté zkušenosti Netflix v oblasti zábavy a streamovacích služeb se mohou jevit jako dobrý předpoklad pro vstup společnosti do světa herního průmyslu. Krokem k realizaci tohoto cíle bylo zakoupení známého herního studia Night School Studio, které se proslavilo především hrou cílenou na náctileté publikum, s názvem Oxenfree. Bohužel společnost Netflix jaksi "zapomněla" široké veřejnosti oznámit, za kolik bylo toto herní studio zakoupeno, což nevrhá moc dobré světlo na tento inovativní krok.

4) Neustálý růst zisků

Investoři do akcií Netflix si již zvykli, že společnost rok od roku navyšuje své zisky. Nejinak tomu bylo i v roce 2021, kdy společnost dosáhla nejvyšších zisků ve své historii, když atakovala hranici 30 miliard USD, což představuje meziroční nárůst o více jak 20 %. Nevýhodou akcionářů Netflix je ovšem fakt, že společnost neproplácí dividendy. Jedinou možností, jak na růstu této společnosti zhodnotit peníze je spekulativní držení obchodní pozice.

Přehled tržeb společnosti Netflix v posledních dvou letech
Přehled tržeb společnosti Netflix v posledních dvou letech
Zdroj: macrotrends.net

Technicko-fundamentální ohlédnutí

Akcie společnosti Netflix mají za sebou úspěšný rok, kdy vykázaly růst od začátku roku do jeho ukončení 16 %. Nejvyššího zhodnocení poté akcie dosáhly v období od května do listopadu, kdy vykázaly růst 46 %.

Denní graf s vyznačenými fundamentálními událostmi
Denní graf s vyznačenými fundamentálními událostmi
Zdroj: tradingview.com

Na začátku roku 2022 se akcie Netflix obchodují v poměrně strmém klesajícím trendu, kdy atakují nejnižší ceny od září loňského roku. Nejbližší supportní zóna se poté nachází na cenové úrovni 530 USD za akcii. Trh netrpělivě čeká na vyhlášení zisků společnosti za čtvrtý kvartál, jehož zveřejnění společnost oznámila na 20. ledna. Tyto výsledky budou mít zásadní dopad na budoucí trendové směřování akcií Netflix v prvním kvartálu roku 2022.

Závěr

Jak již bylo zmíněno, rok 2021 byl pro společnost Netflix velmi úspěšný. Společnosti se během něj podařilo rozšířit základnu svých fanoušků a to nad rámec očekávání. Také rozšířili portfolio svých služeb a ke streamovací platformě přidali i několik mobilních her, které mají být vstupenkou společnosti do světa herního průmyslu.

Po fundamentální stránce vypadá společnost velmi zajímavě, škoda ovšem je, že se ani v nadcházejícím roce akcionáři s velkou pravděpodobností dividend nedočkají – A to nejen kvůli dlouhodobé politice společnosti, ale také kvůli investicím do mobilní a počítačové zábavy.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToroReklama
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo