Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Netflix se snaží prorazit v herním průmyslu – Jedná se o začátek nové éry streamovacích platforem?

Netflix se snaží prorazit v herním průmyslu - Jedná se o začátek nové éry streamovacích platforem?

Netflix se snaží prorazit v herním průmyslu - Jedná se o začátek nové éry streamovacích platforem?
Zdroj: depositphotos.com

Netflix se podle všeho snaží prorazit i v herním průmyslu, poté co koupil herní studio Night School Studio. To pro něj vytvořilo již několik online her, které jsou dostupné prozatím jen ve vybraných evropských zemích. Netflix chce tímto krokem přilákat více předplatitelů a získat náskok před svojí konkurencí.

Netflix chce posílit svoji konkurenceschopnost

Netflix již dávno není jedinou streamovací platformou na trhu, a proto se musí neustále snažit hledat cesty, jak přilákat nové předplatitele. Právě zpomalující se růst počtu nových předplatitelů představuje pro Netflix velký problém, a to především protože se jeho konkurenci daří v tomto ohledu mnohem lépe.

Růst počtu předplatitelů Netflixu zpomaluje.
Růst počtu předplatitelů Netflixu zpomaluje
Zdroj: Statista.com

Společnost tak přišla s plánem pokusit se prorazit v herním průmyslu, který se během posledních několika let stal jedním z nejúspěšnějších odvětví v oblasti zábavy a volného času. Toho chce docílit pomocí nově zakoupeného herního studia Night School Studio, které působí na trhu od roku 2014 a proslavilo se hrou s názvem Oxenfree, která cílila hlavně na náctileté publikum.

Za kolik studio pořídil je však stále tajemstvím. Jediné, co víme je, že se rozhodl do vedení studia jmenovat zkušeného Mikea Verdua, který dlouhá léta pracoval v úspěšném herním studiu Electro Arts.

Stranger Things mají už vlastní hru

Netflix se svojí expanzí do herního průmyslu nějak neotálí. V posledních měsících totiž oznámil vydání hned několika her určených pro Android s názvy "Stranger Things: 1984", "Stranger Things 3: The Game", "Card Blast", "Teeter Up" a "Shooting Hoops". Všechny herní tituly jsou dostupné prozatím jen ve Španělsku a Itálii.

HBO Max je jednou z nejrychleji rostoucích streamovacích platforem.
HBO Max je jednou z nejrychleji rostoucích streamovacích platforem
Zdroj: Apptopia.com

Společnost bude zprvu cílit na fanoušky jejích nejúspěšnějších seriálů, jako jsou již zmíněné Stranger Things. Hra s tímto názvem je dostupná už i v Polsku, kde by se měli uživatelé dočkat dalších tří dílů. Podle slov Netflixu budou hry dostupné v rámci běžného předplatného, a to bez reklam či dalšího placeného obsahu.

Do herního průmyslu se angažují i další technologické společnosti

Již delší dobu se spekuluje o tom, že se technologické společnosti pokusí prorazit v herním průmyslu. Netrvalo dlouho a s touto myšlenkou si začaly pohrávat společnosti jako Apple či Alphabet (Google), které v současnosti disponují vlastními online herními prostředími. Naopak Microsoft se chce vydat stejnou cestou jako Netflix a plánuje nákup úspěšného herního studia Bethesda v hodnotě 7,5 miliardy dolarů.

Hodnota herního průmyslu v roce 2020 přesáhla hranice 165 miliard dolarů.
Hodnota herního průmyslu v roce 2020 přesáhla hranice 165 miliard dolarů
Zdroj: Visualcapitalist.com

Pozadu nezůstává ani Amazon, který vlastní herní studio Amazon Game Studio spolu s populární platformou Twitch určenou převážně pro online streamování her. V minulých letech společnost investovala miliardy dolarů do svého studia, které dostalo za úkol vytvořit jedinečnou, a hlavně úspěšnou onlinovku. Tou má být hra s názvem „Nový svět“, kterou si mohli uživatelé poprvé vyzkoušet 28. září letošního roku. Výsledky prozatím ukazují, že se hře daří dobře a mohla by se možná stát i jednou z nejúspěšnějších v tomto roce.

Podaří se Netflixu uspět v herním průmyslu?

Jak je možné vidět, technologickým gigantům se prozatím moc nedaří prosadit se v herním průmyslu tak jako klasickým herním společnostem. To však neznamená, že se jim nepodaří v budoucnu najít strategie, které jim pomohou rozšířit jejich základnu uživatelů o nové členy.

Akcie Netflix (NFLX)
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Jednou z úspěšných strategií může být právě ta od Netflixu, kterému se daří generovat jeden filmový či seriálový hit za druhým. Pokud se mu povede na tento úspěch navázat i u her a zároveň přilákat nové předplatitele z řad hráčů, kteří by jinak o jeho služby neměli zájem, má Netflix téměř vyhráno. Navíc ohlasy ze strany investorů jsou ve většině pozitivní, což potvrzuje i cena jeho akcií, která na konci září dosáhla historického maxima.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 78 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo