Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Netflix zaznamenal ve 3. čtvrtletí solidní výsledky v oblasti zisků a nových předplatitelů

Publikováno
Netflix zaznamenal ve 3. čtvrtletí solidní výsledky v oblasti zisků a nových předplatitelů
Zdroj: depositphotos.com

Akcie Netflix stouply asi o 5 % (k 24. 10.) poté, co společnost zveřejnila výsledky za třetí čtvrtletí a ukázala investorům, že streamovací služba dokáže i nadále lákat nové předplatitele.

Čtvrtletní nárůst počtu předplatitelů o 4,4 milionu výrazně překonal očekávaných 3,84 milionu. Analytici očekávali, že se ke streamovací službě začnou hrnout uživatelé, protože začala nabízet množství obsahu, který byl kvůli pandemii odložen na druhou polovinu roku. Skutečný výsledek však byl ještě lepší. Následně Netflix uvedl, že ve 4. čtvrtletí očekává přírůstek dokonce 8,5 milionu předplatitelů.

„Jsme na neprobádaném území. Ve čtvrtém čtvrtletí přijde tolik obsahu, jako nikdy předtím, čímž si prošlapeme cestu, po které budeme pokračovat i do skvělého příštího roku,” uvedl ředitel Netflixu Reed Hastings ve videorozhovoru, který společnost poskytla po zveřejnění výsledků.

Poznámka

Zde jsou konkrétní čísla:

  • Zisk: 3,19 dolaru na akcii oproti očekávaným 2,56 dolaru na akcii.
  • Tržby: 7,48 miliardy dolarů odpovídající odhadům.
  • Celosvětový přírůstek předplatitelů: 4,4 milionu oproti odhadovaným 3,84 milionu

Netflix ve svém dopise investorům uvedl, že v průběhu roku 2022 plánuje normálnější harmonogram vydávání nových titulů, pokud opět nedojde ke zpoždění v souvislosti s covid-19.

Zdroj: netflix.com
Čtvrtletní přírůstek celosvětových předplatitelů. Třetí čtvrtletí každého roku jsou zobrazena tmavším odstínem
Čtvrtletní přírůstek celosvětových předplatitelů. Třetí čtvrtletí každého roku jsou zobrazena tmavším odstínem

Netflix rovněž oznámil, že bude používat nové metriky pro vykazování sledovanosti

Společnost začne vykazovat počet hodin zhlédnutí filmu či seriálu namísto počtu účtů, které se na daný titul dívaly. Například aktuálně nejnavštěvovanějším filmem společnosti je „Extraction“, přičemž 99 milionů účtů zhlédlo alespoň dvě minuty tohoto filmu během prvních 28 dnů na Netflixu. V budoucnu by se na prvním místě měl objevit film „Bird Box“ s 282 miliony zhlédnutých hodin za prvních 28 dní.

Společnost v dopise investorům uvedla, že nové ukazatele odpovídají způsobu, jakým externí služby měří sledovanost televize, přičemž náležitě oceňují opakované sledování. Netflix se také zavázal, že bude pravidelněji zveřejňovat metriky jednotlivých titulů i mimo svou zprávu o hospodářských výsledcích.

Netflix také ocenil nejlepší pořad čtvrtletí „Squid Game“ a uvedl, že jihokorejský dystopický seriál se stal jeho největším televizním pořadem vůbec. Společnost uvedla, že během prvních čtyř týdnů seriál sledovalo 142 milionů domácností po celém světě. Dokonce i Hastings měl na sobě během rozhovoru o výsledcích společnosti zelenou teplákovou soupravu, kterou pořad zpopularizoval.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Netflix Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Netflix také informoval investory o svém nástupu do herního průmyslu. Společnost uvedla, že začala testovat své hry ve vybraných zemích. Hry budou součástí předplatného Netflixu a nebudou obsahovat žádné reklamy.

Společnost tak chce upoutat pozornost více uživatelů a konkurovat aktivitám, jako jsou sociální sítě, hraní videoher nebo čtení. Podělila se také o určitý vhled do této oblasti a uvedla, že když Facebook začátkem tohoto měsíce zažil globální výpadek, Netflix ve stejném období zaznamenal nárůst aktivity o 14 %.

Zapojení do hraní her by mohlo přimět uživatele Netflixu trávit na platformě více času mimo sledování tradičních pořadů nebo filmů.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.