Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » Nejstabilnější 5G síť na trhu žene akcie T-Mobile vzhůru – Co dalšího nám prozradí technická a fundamentální analýza této akcie?

Nejstabilnější 5G síť na trhu žene akcie T-Mobile vzhůru - Co dalšího nám prozradí technická a fundamentální analýza této akcie?

Nejstabilnější 5G síť na trhu žene akcie T-Mobile vzhůru - Co dalšího nám prozradí technická a fundamentální analýza této akcie?
Zdroj: depositphotos.com

Moderní technologie si žádají moderní přenosové sítě. Právě za tímto účelem vznikla nová bezdrátová síť páté generace "5G", která by měla zrychlit přenos informací napříč mnoha zařízeními a také navýšit objem informací, který může být mezi těmito zařízeními sdílen. Právě společnost T-Mobile je jednou z několika poskytovatelů této revoluční telekomunikační sítě, která dokázala přednosti 5G přetavit ve svůj prospěch.

Jak se společnosti T-Mobile po zavedení 5G sítí daří a jaké další faktory ovlivňují růst jejích akcií? Následující technická a fundamentální analýza nám nabídne odpovědi.

Akciový graf společnosti T-Mobile
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Když byly v roce 2020 zaváděny tyto nejnovější 5G sítě do praxe, stály telekomunikační společnosti na začátku nového období, kdy se měla provést kompletní digitalizace nejen osobních a domácích zařízení, ale na nové sítě měly přejít jak státní, tak soukromé podniky. Tato vize se částečně do dnešních dní naplnila a počáteční problémy se stabilitou těchto sítí jsou dnes minulostí. Podle výše tržeb a rostoucí oblíbenosti, se s touto výzvou nejlépe popasovala právě společnost T-Mobile, která z přechodu na sítě páté generace těží již druhý rok v řadě.

Technická a fundamentální analýza

Ani akcie T-Mobile se nevyhnuly novoročnímu propadu technologických společností, při kterém odepsaly téměř 33 % své hodnoty. V rámci tohoto výprodeje se pokles zastavil na silné Volume oblasti, který se nacházela na ceně 105 USD za akcii. Po krátké konsolidaci se trh vydal směrem vzhůru a během posledních dvou měsíců vykázal růst 21,5 %. V současném tržním nastavení se na akciovém grafu společnosti T-Mobile nenachází žádná zásadní rezistentní zóna, která by bránila akciovému růstu této společnosti.

Měsíční akciový graf společnosti T-Mobile
Měsíční akciový graf společnosti T-Mobile
Zdroj: tradingview.com

Oblíbenost T-Mobile a jejích 5G sítí se promítla i do růstu tržeb. Společnost vykázala meziroční nárůst o 17,14 % a rok 2021 uzavřely s příjmy 80,12 miliard USD. Analytici předpokládají růst tržeb i v letech 2022 a 2023, kdy se mají tržby společnosti pohybovat mezi 81 a 84 miliardami USD. Poskytování služeb v rámci 5G sítě se sice společnosti vyplatilo, ovšem kvůli technologické náročnosti výstavby takovýchto sítí, vzrostl dluh T-Mobile na hodnotu 108,8 miliardy dolarů.

Mezi nepříjemné zprávy pro investory patří to, že T-Mobile neproplácí dividendy, ale především je potřeba se zamyslet nad trendem, který hábe akciovým světem, což je zpětný výkup akcií. K tomuto kroku sáhla i společnost T-Mobile, která plánuje vykoupit akcie o hodnotě 60 miliard USD mezi roky 2023-2025.

Závěr

Společnost T-Mobile vykazuje od svého uvedení na burzu takřka pouze růst. Tento trend je predikován jak díky technickému rozložení cenového grafu, tak především zajímavému fundamentu. Určité snížení atraktivity akcií této společnosti nahrává fakt, že se připravuje zpětný odkup akcií minoritních investorů, s cílem snížit volatilitu akcií, kterou drobní investoři svým emocionálním chováním na trhu vytvářejí.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToroReklama
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo