Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměny » Nakupte akcie Monex Group a získejte bitcoin jako odměnu

Nakupte akcie Monex Group a získejte bitcoin jako odměnu

Nakupte akcie Monex Group a získejte bitcoin jako odměnu

Akcie a kryptoměny se mohou vzájemně doplňovat. Důkazem je japonská finanční a makléřská společnost Monex Group, která se rozhodla svým akcionářům vyplatit část dividendy v bitcoinech. Oznámila to ve svém tiskovém prohlášení z tohoto týdne. Platba se bude týkat jak stávajících akcionářů, tak těch, kteří budou držet akcie společnosti k 30. září 2019.

Monex Group se v souvislosti s kryptoměnami dostal do hledáčku médii loni v dubnu. Tehdy za více jak 33 milionů dolarů odkoupila japonskou kryptoburzu Coincheck, která se ještě předtím stala cílem hackerského útoku.

Příležitost pro každého akcionáře

Právě Coincheck by měl být platformou, na kterou by dividenda měla být připsána. Podmínkou jejího vyplacení totiž je, aby zde vlastník akcií Monex Group měl zřízen účet. Další podmínkou je, že ve fiskálním roce musel potenciální příjemce bitcoinů uskutečnit alespoň jeden obchod s akciemi Monexu.

Výhodou je, že bitcoinový bonus obdrží všichni akcionáři nehledě na množství jimi držených akcií.

Aktuální graf ceny bitcoinu

Kurz BTC
CZK
USD
EUR

Reklama pro Monex a Bitcoin

Bitcoinová dividenda bude vyplacena jednotně v hodnotě 500 yenů, což je při současném kurzu asi 4,2 euro. Jedná se tedy spíše o symbolický marketingový krok. Monex Group tak chce zviditelnit svou obchodní platformu Coincheck. Zároveň tím motivuje potenciální zájemce k registraci nového účtu a zakoupení akcií mateřské společnosti.

Jedná se jistě o zajímavou strategii, která je pozitivní reklamou i pro samotný Bitcoin. Bude nyní na akcionářích, aby o zaslání bitcoinové části dividendy požádali skrze jednoduchý online formulář. Mohou tak učinit do 31. března 2020. V dubnu jim pak budou na učet připsány slíbené prostředky.

Začátek nového trendu?

Zatím se jedná o jednorázovou odměnu. Není však vyloučeno, že se nabídka tohoto benefitu bude opakovat. Zmíněné tiskové prohlášení k tomu dodává:

Berte prosím na vědomí, že společnost zváží, zda poskytování BTC jako součást akcionářských výhod bude pokračovat i po skončení fiskálního roku 2019, tedy po 31. březnu 2020.

Monex Group, která sídlí v japonském hlavním městě Tokyu, vznikla v roce 1999. Od té doby se firma vypracovala mezi přední japonské poskytovatele brokerských služeb se zaměřením na drobnou klientelu. Mimo domovskou zemi působí také například ve Spojených státech, Austrálii nebo Číně.

Ohodnoťte tento článek

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast Plc ---
N/A
Moneta ---
N/A
Alphabet (Google) ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 98 %
U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 96 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
LYNX Broker logo
LYNX Broker★ 92 %
Investování na finančních trzích zahrnuje rizika.

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Nahrávaný obrázek
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo