Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Mezi kryptoměnami se rodí příští Fortnite. Kde hrát a koupit?

Velký zájem mezi hráči počítačových her vzbudila hra Big Time již před dvěma lety, kdy byla poprvé představena. Co nabízí a jak si zahrát?

Mezi kryptoměnami se rodí příští Fortnite. Kde hrát a koupit?
Zdroj: bigtime.gg

Zájemce o oblast GameFi nemohla minout hra Big Time. V roce 2020 vznikla společnost Big Time Studios, která přilákala řadu známých jmen ze světa herního průmyslu – Martin Sweitzer, Matt Tonks, Tom Zhao, Doug Wilson – ti se podíleli na takových hrách jako jsou například Call of Duty, Overwatch, Fortnite a další.

Co je Big Time? Jedná se o akční RPG hru pro více hráčů, kterou si lze zahrát zdarma. Hráč se stane cestovatelem časem, který byl povolán, aby bránil kolapsu historie. Může se tak během hry setkat s dinosaury, roboty a dalšími.

Záleží na tom, v jaké době se zrovna bude nacházet. Na startu hry si každý hráč může vybrat ze šesti postav, každá má jiné klíčové vlastnosti.

Zdroj: bigtime.gg
Ukázka ze hry Big Time

Hře se povedlo od uvedení v roce 2022 přilákat zraky mnoha hráčů a dařilo se jí růst bez velkých marketingových kampaní. Co za tím stojí?

Kromě jiných výhod umožňuje hráčům ve virtuálním světě nalézat různé sběratelské předměty, které následně můžou vyměnit za skutečné peníze. Hráči mohou v rámci v rámci hry vydělat token BIGTIME, za který mohou nakupovat různé NFTs.

Velkou výhodou videohry je technologie Vault, která umožňuje hráčům hrát bez kryptopeněženky.

Zdroj: bigtime.gg
Hráči si mohou za tokeny nakupovat různá vylepšení

Hra navíc nefunguje na principu modelu Pay-to-Win nebo Pay-to-Play, kdy některé hry vyžadují, aby hráči nakupovali různé předměty, které jim získají konkurenční výhodu oproti ostatním hráčům.

V rámci Big Time hráč získává cenné předměty v rámci svého postupu o jednotlivé úrovně. Hra je také zcela zdarma, stáhnout a zahrát si ji můžete zde.

V současnosti je však dostupná v tzv. preseason módu a mohou se zúčastnit pouze držitelé přístupového klíče. Ten se dá získat například sledováním streamů na platformě Twitch.

Zdroj: bigtime.gg
Hru je možné sledovat na platformě Twitch

Kde koupit BIGTIME?

Celá ekonomika hry Big Time je poháněna tokeny BIGTIME. Jejich zásoba je omezena počtem 5 miliard kusů. Tokeny lze získat za úspěchy ve hře nebo je koupit na kryptoburzách. Najdete je např. na Coinbase, OKX nebo Crypto.com.

BIGTIME je veřejně obchodován teprve od října loňského roku a hned v prosinci dosáhl svého maxima, kdy se jeho cena vyšplhala na 0,84 USD. Od té doby však zažíval až do konce ledna sestupný trend. Během února však začala jeho cena opět narůstat a za poslední týden si polepšil o 15 %.

Analytici měli na podzim loňského roku poměrně opatrný výhled ohledně ceny BIGTIME. Předpovídali, že by do roku 2030 mohla překročit hranici 1 USD.

CoinCodex byl dokonce ještě opatrnější a pohyb v letech 2025 až 2030 směřoval do pásma 0,5 až 0,6 USD. Jak se ale ukázalo, hra i její kryptoměna se těší mnohem větší oblibě.

Otázkou nyní zůstává, co udělá s cenou BIGTIME přechod hry z preseason módu do season módu.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Kryptoměnám se věnuji již několik let, ať už jako aktivní obchodník nebo pasivní příjemce informací. Rád informuji o aktuálních novinkách z tohoto oboru, na kterém mi baví propojení světa peněz a technologií.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.