Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Memecoin, který vymyslela ChatGPT, dosáhl kapitalizace 600 milionů USD a listují ho světové burzy

Memecoin vytvořený pomocí ChatGPT během měsíce několikanásobně vzrostl. Autor tvrdí, že on za úspěch "nemůže".

Publikováno
Memecoin, který vymyslela ChatGPT, dosáhl kapitalizace 600 milionů USD a listují ho světové burzy
Zdroj: turbotoken.io

Turbo (TURBO), populární memecoin, zaznamenal za poslední tři měsíce nárůst hodnoty o více než 2 000 %, čímž jeho tržní kapitalizace přesáhla hranici 600 milionů USD.

S počátečním rozpočtem pouhých 69 USD dosáhl memecoin Turbo vytvořený za pomoci populárního chatbota ChatGPT od společnosti OpenAI po roce od svého uvedení na trh kapitalizace 640 milionů USD.

Sám autor nechal vše na AI

Rhett Mankind vytvořil memetoken Turbo v dubnu 2023. Digitální umělec použil kreativní podněty, aby vedl chatbota s umělou inteligencí (AI) ChatGPT při tvorbě toho, co mu popsal jako “další skvělý memecoin”.

Zdroj: x.com/rhett
Příspěvek Rhetta Mankinda oznamující začátek projektu Turbo tokenu
Příspěvek Rhetta Mankinda oznamující začátek Turbo tokenu

I když Mankind původně popisoval projekt jako vtip, na platformě X (dříve Twitter) uvedl, že bude pokračovat. Mankind pokračoval v zadávání pokynů ChatGPT, aby dosáhl zadaného cíle stát se jedním z 300 největších tokenů na CoinGecko.

Tvůrce tokenu Turbo věří, že úspěch tokenu spočívá v jeho decentralizované povaze. Na oficiálních stránkách projektu Mankind uvedl, že popularita tokenu “explodovala” právě díky tomu, že se sám do jeho správy nezapojoval.

“Ostatní přicházejí s nápady, jak něco udělat, a realizují je mnohem lépe, než bych to dokázal já sám,” uvedl.

Od vytvoření konceptu až po vývoj kódu Mankind dokumentoval celou cestu tvorby memetokenu na platformě X. Dokonce uspořádal ankety, aby rozhodl o názvu a maskotu projektu.

Úspěch se dostavil

Dne 28. května cena memetokenu Turbo dosáhla nového historického maxima přes 0,0093 USD. Tento růst zvýšil tržní kapitalizaci na přibližně 640 milionů USD podle CoinGecko.

Za posledních pár měsíců token zaznamenal značné zisky, když jeho hodnota vzrostla z 27 milionů USD na více než 600 milionů USD, což představuje 2 260% nárůst tržní kapitalizace během 90 dní.

Turbo se dostalo na přední světové burzy, např. OKX, Bitget, BingX či Huobi. Krom toho je možné jej samozřejmě nakoupit i on-chain, a to na blockchainech Etherea a Solany.

V současnosti se cena tokenu pohybuje kolem 0,006 USD, což je o 35,5 % pod historickým maximem. I tak ale během května vyrostl více než desetinásobně.

Memecoiny obecně aktuálně dominují kryptoměnovému trhu, jak ukazují data od Coinglass.

Dne 28. května čtyři z deseti nejvíce obchodovaných tokenů na trhu s kryptoměnami byly memecoiny. Tento seznam zahrnoval memecoiny Pepe (PEPE), Dogecoin (DOGE), Bonk (BONK) a Dogwifhat (WIF).

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
1
3

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.