Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Máte volných 100 tisíc korun? 3 akcie, které mají potenciál zdvojnásobit vaši investici

Podívejte se mimo akcie velkolepé sedmičky a objevte skryté klenoty akciovém trhu, které jsou připraveny na značný růst.

Publikováno
Máte volných 100 tisíc korun? 3 akcie, které mají potenciál zdvojnásobit vaši investici
Zdroj: depositphotos.com

Pokud jste v posledním roce chtěli na akciovém trhu zbohatnout, nebylo to až tak těžké, stačilo jít s davem a investovat do jedné z akcií velkolepé sedmičky. Tato skupina akcií zahrnuje Apple, Amazon, Alphabet, Metu, Microsoft, Nvidii a Teslu.

Pokud jste investovali do této skupiny akcií, vaše investice se v průběhu roku 2023 zdvojnásobila, neboť tyto akcie dosáhly v loňském roce průměrného zhodnocení 107 %. Byly tak hlavní hnací silou, která vytáhla index S&P 500 k zisku 24 %.

V současnosti však hrozí, že kvůli koncentraci pouze na tyto akcie, můžete přehlédnout také další příležitosti – není přitom zaručené (spíše naopak), že tato skupina akcií na zisky z roku 2023 naváže.

Jakým směrem by se měl otočit váš zájem? Možná byste se měli blíže podívat na následující 3 akcie, které slibují nejen výnosy ale i pohled do budoucnosti technologií, energetiky a financí.

1. Plug Power (PLUG)

Společnost Plug Power se veze na vlně zelené energie a její akcie za poslední měsíc vyskočily o více než 20 % (k 21. únoru). Od svého ročního maxima však jsou stále vzdáleny o více než 70 %.

Této společnosti nejde jen o dosahování zisků, ale také o podporu udržitelné budoucnosti. Představte si, že investujete do ekvivalentu první společnosti, která začala masově vyrábět automobily (Ford), nebo elektromobily (Tesla), protože v podobné pozici je Plug Power.

Vlády a korporace usilují o ekologičtější planetu, a tato společnost se zaměřuje na technologii vodíkových palivových článků a snaží se dostat do čela energetické revoluce. Plug Power představuje nejen investici do akcií, ale také investici do čistšího a udržitelnějšího světa.

Proč uvažovat o investici do akcií Plug Power?

  • Silný růst v oblasti zelené energie: Společnost zaznamenala v posledním měsíci výrazný nárůst hodnoty svých akcií, což svědčí o silné důvěře trhu v její růstový potenciál i odvětví zelené energie. Tento růst je podpořen rostoucími globálními investicemi do řešení v oblasti udržitelné energie.
  • Inovativní technologie vodíkových palivových článků: Společnost se zaměřuje na technologii vodíkových palivových článků, což ji staví do čela odvětví, které je připraveno na expanzi. Vodíkové palivové články jsou považovány za klíčovou součást snižování emisí uhlíku.
  • Vládní a firemní podpora: Vlády po celém světě a velké korporace investují do čistších zdrojů energie a Plug Power má dobrou pozici k tomu, aby z těchto iniciativ těžila, což může vést ke zvýšené poptávce po jejích technologiích a službách.

Aktuální vývoj ceny akcií Plug Power

2. Canadian Solar (CSIQ)

Akcie Canadian Solar si za poslední měsíc připsaly asi 5 % hodnoty. Oproti své ceně před rokem se však stále obchodují se 40% slevou. Canadian Solar podniká v sektoru obnovitelných zdrojů energie.

Společnost pracuje s dvojí strategií: vyrábí solární fotovoltaické moduly a podporuje projekty spojené s provozem solárních elektráren, které zahrnují různé fáze od vývoje projektu přes financování až po dlouhodobý provoz. Tento přístup umožňuje společnosti významně ovlivňovat celý hodnotový řetězec solární energetiky.

Canadian Solar má navíc rozsáhlou celosvětovou působnost, neboť působí ve více než 20 zemích v Americe, Asii a Evropě. Tato mezinárodní přítomnost nejenže rozšiřuje dosah společnosti na trhu, ale také diverzifikuje její zdroje příjmů a snižuje geografická rizika.

Proč uvažovat o investici do akcií Canadian Solar?

  • Rostoucí poptávka po obnovitelných zdrojích energie: Pozice společnosti na trhu solární energie z ní činí zajímavou investici v době, kdy se svět posouvá směrem k udržitelnějším energetickým postupům.
  • Globální působnost a inovace: Rozsáhlá globální působnost Canadian Solar jako jedné z předních společností v odvětví solární energie a její závazek k inovacím jí zajišťují konkurenceschopnost. To zahrnuje expanzi na rozvíjející se trhy a investice do výzkumu a vývoje s cílem zlepšit účinnost solárních technologií.
  • Udržitelnost životního prostředí: Investice do akcií Canadian Solar představuje příležitost přispět k udržitelnosti životního prostředí. Úsilí společnosti o využití solární energie přispívá ke snižování globálních emisí uhlíku, což je v souladu s hodnotami investorů zaměřenými na pozitivní dopad na životní prostředí.

Aktuální vývoj ceny akcií Canadian Solar

3. Coinbase (COIN)

Akcie Coinbase se v nedávné době přiblížily dvouletému maximu díky euforii po oznámení hospodářských výsledků, přesto se stále obchodují na přibližně poloviční ceně oproti ATH.

Coinbase je přední kryptoměnovou burzou, která nabízí bezpečné a uživatelsky přívětivé prostředí pro nákup, prodej a správu kryptoměn. Krom jiného také nyní poskytuje správcovské služby osmi z deseti schválených spotových bitcoinových ETF.

Platforma podporuje širokou škálu digitálních aktiv, včetně Bitcoinu, Etherea a mnoha dalších altcoinů, a uspokojuje tak různorodou uživatelskou základnu od příležitostných investorů až po profesionální obchodníky.

Kromě základního obchodování nabízí Coinbase sadu produktů a služeb, včetně Coinbase Pro pro pokročilé obchodování, Coinbase Wallet pro bezpečné ukládání aktiv a Coinbase Commerce pro obchodníky, kteří chtějí přijímat platby v kryptoměnách.

Proč uvažovat o investici do akcií Coinbase?

  • Průkopnická role v oblasti kryptoměn: Coinbase dlouhodobě drží dominantním postavení na rychle se rozvíjejícím trhu s kryptoměnami – je jednou ze dvou největších burz. Jako jedna z předních platforem pro nákup, prodej a ukládání kryptoměn stojí Coinbase v centru digitální finanční revoluce.
  • Euforie kolem ETF a zvýšené objemy obchodování: Nadšení kolem ETF souvisejících s kryptoměnami vedlo ke zvýšení objemů obchodování na platformě Coinbase. Tento trend poukazuje na rostoucí mainstreamové přijetí digitálních měn a potenciál pro významný růst příjmů společnosti.
  • Infrastruktura pro budoucnost digitálních financí: Coinbase není jen burza kryptoměn, ale buduje infrastrukturu vyhovující budoucnosti financí. Investice do Coinbase nabízí expozici vůči širšímu ekosystému digitálních aktiv, včetně potenciálních inovací v oblasti technologie blockchain a finančních služeb.

Aktuální vývoj ceny akcií Coinbase

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
14
2

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.