Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Kryptoměny] Analýza 3. 12. 2021 – Co čekat v prosinci?

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulém updatu se cena BTC pohybovala kolem úrovně 55 tis. USD a náš hlavní narativ byl, že může nastat pokles až k 53 800 USD, odkud bychom měli vidět odraz nahoru. Jak můžete vidět na grafu níže, náš support se vyplnil velmi přesně a Bitcoin se odrazil vstříc prvním rezistencím, na aktuální high cca 59100 USD.

Odraz Bitcoinu z hlavního supportu
Odraz Bitcoinu z hlavního supportu

Z grafu je asi jasná i krátkodobá projekce, která je konzistentní s celým naším dlouhodobějším scénářem. Bitcoin zde pravděpodobně tvoří lokální dno a odraz by měl být daleko větší. Pravděpodobně k rezistencím 61 300 a případně 63 000 USD.

Toto jsou velmi silné rezistence a není jasné, co na nich Bitcoin udělá. Byť je stále kontext na vysokých časových rámcích bullish, kolem těchto rezistenčních levelů je pravděpodobné, že přijde bearish reakce.

Dosažení hlavních rezistencí Bitcoinu 
Dosažení hlavních rezistencí Bitcoinu

Ethereum

V minulém příspěvku jsme se také bavili o tom, že ETH/BTC je připravené prorazit rezistenci a začít svůj bullish trend. Toto se v posledním týdnu také odehrálo a pokud uzavře i týdenní svíce tak, jak je ETH nyní nastavené, dlouhodobý trend posilování Etherea vůči Bitcoinu, by mělo pokračovat. hlavní dlouhodobá rezistence poté bude na 0,1 BTC.

Dlouhodobý scénář ETH/BTC
Dlouhodobý scénář ETH/BTC

Tržní kapitalizace altcoinů

Možná právě protože Ethereum vyrazilo takto agresivně nahoru, se ukazuje i tržní kapitalizace všech altcoinů jako velmi bullish. Níže vidíme týdenní graf, který pěkně reaguje na vyznačené supporty a rezistence. Trend je tedy stále platný a můžeme očekávat v dalších týdnech posun až z 1,85 a případně 2 bilionům dolarů.

Scénář altcoinového trhu
Scénář altcoinového trhu

Závěr k aktuální situaci

Bitcoin je nastavený na odraz k horní hranici našeho range, a tedy dosažení 61300-63000 USD v dalších dnech. Nicméně ta reálná příležitost nyní není na obchodování Bitcoinu, daleko spíše se nachází na altcoinovém trhu.

Celá jejich kapitalizace vypadá daleko více bullish, v čele s Ethereem, které je nastavené na dosahování nových historických maxim, a tedy další posilování vůči Bitcoinu.

Líbil se vám tento článek?
18
16

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (4 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Kuba

Klasika..úplně mimo:D

mk

živí vás ty bláboly, nebo to píšete zdarma? :-D resistence 61-63, bullish, bullish a realita?
– bullshit…
ale aspoň trochu pobavíte

Mirek

Podle vás se řídit tak prodělám i trenky.

Petr

Nevyšlo…