Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Kryptoměny] Analýza 26. 11. 2021 – Odkud můžeme čekat odraz?

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulém týdnu jsme se bavili o supportní úrovni kolem ceny 56 tis. USD – samotný level držel Bitcoin přes celých 7 dní a dnes ráno byl proražený dolů – cena tedy vyplňuje zbytek supportní zóny, která stále má možnost Bitcoin odrazit.

Dva scénáře BTC z minulé analýzy
Dva scénáře BTC z minulé analýzy

Jak vidíte, druhá alternativa je stále tak, jak to zmiňuji již několik týdnů, cesta na 50 tis. USD, což by v takovém případě mělo být dno korekce.

Který ze scénářů vybrat?

Jak už víte z minulého týdne, kloním se daleko spíš k odrazu nahoru z aktuálních cen. Je pravděpodobné, že krve na trhu již bylo prolito dostatečně na to, abychom se na chvíli opět dostali do bullish nálady.

Pravděpodobné pohyby BTC 
Pravděpodobné pohyby BTC

Zároveň ale kdo čte tyto updaty pravidelně, ví, že nás minulý pátek velmi zajímal uzávěr týdenní svíce. Ten dopadl bearish, takže byť jsem pro aktuální odraz, technická analýza naznačuje, že pohyby na nová ATH tak jednoduchá nebudou.

Je pravděpodobné, že korekce bude pokračovat, což se může projevit právě buď opožděnou návštěvou 50 tis. USD, nebo časovou korekcí, kdy by Bitcoin strávil mezi 65-55 tis. minimálně zbytek tohoto roku.

Co altcoiny?

Velmi zajímavý pohled je na Ethereum v páru s Bitcoinem. Je to jeden z hlavních indikátorů síly altcoinů – protože Ethereum je hlavní altcoin na trhu a často táhne zbytek trhu s sebou.

Technický pohled je takový, že Ethereum začalo od začátku roku silný uptrend i proti silnému Bitcoinu. Nyní již po několikáté dosahuje na nejdůležitější rezistenci na grafu – a tedy postupně odebírá sílu této rezistence.

Dlouhodobý graf Etherea
Dlouhodobý graf Etherea

Byť ještě může několik týdnů trvat, než ji překoná, z technické situace se zdá nevyhnutelné proražení a pokračování k psychologické hladině 0.1 BTC.

Jak bylo nastíněno v úvodu – s pohyby Etherea se vyvíjí i celý altcoinový trh. Může se stát, že chvíli ještě budou altcoiny stagnovat/lehce klesat oproti BTC, ale věřím, že během několika týdnů bychom měli zažít další altcoinovou sezónu.

Závěr k aktuální situaci na trhu

Bitcoin dosáhl našeho supportu a během krátké doby by se měl rozhodnout, kam se vydá. Více faktorů ukazuje, že cesta bude spíše nahoru pro otestování 63 tis. USD. To automaticky neznamená vstup do bullmarketu – právě kolem 63 tis. USD zažije Bitcoin největší rezistenci a je dost možné, že se korekce prodlouží – buď cenově, nebo časově.

Altcoiny nedokážeme predikovat v krátkodobém měřítku… ale v horizontu týdnů je velmi pravděpodobné, že se síla nové alt-sezóny uvolní.

Líbil se vám tento článek?
14
1

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.