Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Kryptoměny] Analýza 18. 8. 2023 – Volatilita konečně přišla!

Publikováno

Ahoj tradeři, v posledních analýzách jsme se bavili o nebezpečí snížené volatility celého kryptoměnového trhu a včera jsme měli šanci vidět, jak takové situace dopadají a jak malý katalyzátor světové ekonomiky stačí, aby odstartoval likvidační kaskádu na kryptoměnách.

Celkově jsme včera viděli likvidaci pozic v hodnotě přes 1 mld. USD, z toho kolem 80 % tvořily samozřejmě longové pozice, vzhledem k tomu, že primární pohyb byl směrem dolů.

Zdroj: coinglass.com
Graf likvidací pozic na kryptoburzách
Graf likvidací pozic na kryptoburzách

Bitcoin

Bitcoin (BTC) během včerejší akce kompletně vyplnil support mezi 28 až 26 tis. USD a pokud chceme vidět pokračování vstříc 35 tis. USD (střednědobý target), je třeba, aby týdenní svíce neuzavřela pod tímto supportem.

Týdenní graf Bitcoinu 
Týdenní graf Bitcoinu

Pokud by týdenní svíce uzavřela pod 26 000 USD, další pravděpodobný support leží až na 23 300 USD.

Během dnešního dne se také očekávalo rozhodnutí soudu mezi Grayscale Bitcoin Trustem a SEC. Rozhodnutí však nakonec bylo odloženo a trh na tuto zprávu reagoval zanedbatelně.

ETH/BTC

Graf Etherea (ETH) vůči Bitcoinu začíná být velmi zajímavý a bavili jsme se o jeho bullish nastavení v předešlých analýzách. Aktuálně na něm vidíme, že odraz Etherea byl včera výrazně silnější než odraz Bitcoinu. Je to proto, že prakticky ihned po propadu trhu přišla zpráva, že SEC dává zelenou pro futures ETF Etherea v USA.

Deadline pro jednotlivé žádosti o ETF je kolem poloviny října, takže během následujících dvou měsíců pravděpodobně uvidíme schválení minimálně některých z nich a následující nákupní tlak, který bude proudit do ETH.

Graf ETH/BTC 
Graf ETH/BTC

Optimismus ohledně ETH je důvodem, proč si druhá největší kryptoměna vede za posledních 24h výrazně lépe než BTC a pokud nedostaneme nějaké novinky i na frontě Bitcoin ETF, očekávám stále pokračování k 0,068 a postupně 0,08 BTC za 1 ETH.

Závěr

Včerejší volatilita opět oživila kryptoměnový trh. Vymazání přepákovaných pozic typicky znamená minimálně lokální dno, ale vzhledem k pozitivním novinkám se kloním k optimistické variantě, že bychom mohli vidět pokračování nahoru, pokud BTC neuzavře týdenní svíci pod 26 tis. USD.

Připojte se k Blockspace!

Členové skupiny Blockspace každodenně získávají aktuální informace z trhů a technické i fundamentální analýzy široké škály aktiv. Kromě traderů nejsou opomenuti ani hodleři, kteří se mohou inspirovat sdíleným portfoliem skupiny.

Na Discordu, kde veškerá komunikace probíhá, členové dále najdou pravidelné livestreamy, vysokoúrokové příležitosti v DeFi, upozornění na kryptoměnové airdropy a samozřejmě nechybí ani vzdělávací materiály. Skupinu je možné vyzkoušet na 7 dní zdarma. Zkuste to!

Líbil se vám tento článek?
7
0

Autor

Začátky tradingu pro mě byly v roce 2015 hodně drahé – dokázal jsem ztratit většinu obchodního účtu během pouhých dvou týdnů. Někoho taková zkušenost odradí, ale já jsem chtěl zjistit proč se to stalo. Ponořil jsem se tedy do vzdělávání a když jsem v roce 2017 vstupoval do trhu kryptoměn, už to bylo s daleko většími zkušenostmi a vědomostmi.

V roce 2018 jsem viděl, že na rozpadajícím se trhu kryptoměn panuje v komunitě zmatení a panika. Rozhodl jsem se proto zkušenosti využít a založit stránku Blockspace, kde jsem si dal za cíl pomoct ostatním zorientovat se. Předložit analýzy přehledně a jednoduše, aby byly
srozumitelné i pro začátečníky.

Dnes sdílím svůj pohled na trh na denní bázi, obchoduji a dále vzdělávám jak sebe, tak předávám zkušenosti i ostatním.

Trading pro mě nyní představuje druh příjmu, který je především o osobní svobodě a nezávislosti na tom, kolik chci obchodům věnovat času, nebo odkud ze světa budu pracovat.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.