Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Kryptoměnová burza Bybit a server Etherscan implementují AI nástroje, co přinesou?

Publikováno
Kryptoměnová burza Bybit a server Etherscan implementují AI nástroje, co přinesou?
Zdroj: Pixabay.com

Kryptoměnová burza Bybit integruje do své obchodní platformy nástroj umělé inteligence (AI) založený na technologii ChatGPT, který automatizuje analýzu tržních dat.

Poznámka

Poznámka: ChatGPT je LLM (Large Language Model) vyvinutý společností OpenAI a využívající zpracování přirozeného jazyka (NLP – Natural Language Processing), byl vydán v listopadu 2022. Chatbot zaznamenal po vydání ohromující zájem uživatelů, spustil mánii kolem umělé inteligence a vystřelil nahoru cenu akcií některých firem zaměřujících se na AI, jako například Nvidia.

Nová funkce s názvem ToolsGPT je chatbot s umělou inteligencí, který je schopný vykonat “technickou analýzu, analýzu financování, modelové předpovědi a další”, uvedla firma ve čtvrtek v tiskové zprávě. Obchodníci na Bybitu budou moci pomocí tohoto nástroje například analyzovat budoucí cenové trendy na základě minulých údajů a technických ukazatelů.

Favorit redakce

Výhody
  • Přívětivé uživatelské prostředí
  • Široká nabídka kryptoměn
Nevýhody
  • Není v češtině
  • Neumožňuje vklady a výběry přes bankovní účet

Generální ředitel společnosti Bybit Ben Zhou ve svém prohlášení zdůraznil, že integrace služby ChatGPT je inovativním krokem, jehož cílem je pomoci obchodníkům činit informovaná rozhodnutí na základě údajů o trhu v reálném čase, historických údajů a rad generovaných umělou inteligencí.

Zdroj: Bybit.com
Produkty Bybit podporující ToolsGPT
Produkty Bybit podporující ToolsGPT

Nástroje využívající AI zavádí i Etherscan

Etherscan, jeden z předních webových portálů pro zkoumání blockchainu Etherea, představila nástroj, který využívá umělou inteligenci, aby uživatelům pomohl interpretovat a lépe poznat zdrojový kód smart kontraktů.

Nástroj založený na technologii umělé inteligence vyvinuté společností OpenAI umožňuje uživatelům požádat o vysvětlení celého zdrojového kódu nebo jeho částí, uvedla společnost Etherscan. Uživatelé mohou také načíst funkce “čtení” a “zápisu” (read/write) smart kontraktu tak, aby mohli “činit informovaná rozhodnutí” o tom, jak s nimi komunikovat, a také prozkoumat možné způsoby jejich využití v decentralizovaných aplikacích.

Společnost Etherscan uvedla, že je nástroj určen pouze pro informativní účely, a vyzvala uživatele, aby si jeho odpovědi ověřili a 100% se na ně nespoléhali.

Aby mohli uživatelé používat Code Reader, jak se AI nástroj Etherscanu nazývá, musí mít svůj vlastní API klíč na OpenAI a mít dostatečné limity pro používání. Code Reader v současné době neumožňuje vytvářet vlákna konverzace s chatbotem a dotazovat se lze pouze prostřednictvím jednorázových výzev. To jinými slovy znamená, že se za využívání AI nástroje na Etherscanu platí. Současné sazby OpenAI jsou k nalezení na oficiálních stránkách.

Kryptoměnové společnosti se spolu s ostatními technologickými firmami snaží držet tempo s novými trendy umělé inteligence tím, že hledají způsoby, jak umělou inteligenci implementovat do svých produktů, takže je možné očekávat v budoucnu více těchto nástrojů.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Píšu o světě kryptoměn a NFT, vystudoval jsem bakalářský obor Anglický jazyk pro manažerskou praxi na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a název mé bakalářská práce byl: Analýza využití NFT v marketingových strategiích ve vybraných českých fotbalových klubech (psáno v AJ).

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.