Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Kryptoměnový projekt šéfa OpenAI získal investici 115 milionů dolarů

Publikováno
Kryptoměnový projekt šéfa OpenAI získal investici 115 milionů dolarů
Zdroj: Marc Olivier Le Blanc

Kryptoměnový projekt Worldcoin, který spoluzaložil Sam Altman, CEO společnost OpenAI (tvůrce ChatGPT), dostal Series C investici ve výši 115 milionů dolarů. Mezi investory se objevily společnosti jako a16z, Blockchain Capital, Bain Capital Crypto či Distributed Global.

Společnost Worldcoin chce vytvořit největší decentralizované finanční řešení. Cílem společnosti je, aby měl každý přístup ke globální ekonomice pomocí jejich produktů. Worldcoin přináší také i nějakou kontroverzi. Chcete-li se zapojit do světa Worldcoinu, mít přístup k vašim kryptoměnám a získat Worldcoin ID, musíte splnit nečekaný požadavek – naskenovat si vlastní oči.

K tomu by měl sloužit přístroj pro skenování oční duhovky zvaný Orb. Tento proces by měl sloužit k tomu, aby Worldcoin ekosystém rozpoznal, zda jedná s člověkem či robotem.

V současné době je Worldcoin ve fázi beta a je postaven na Polygonu a kolem decentralizovaného World ID a tokenu Worldcoin. Podle společnosti se do projektu zapojily již téměř 2 miliony lidí. Získaná investice pomůže urychlit výzkum a vývoj a úsilí o růst projektu Worldcoin a aplikace World App, první kryptopeněženky pro ekosystém Worldcoin.

Spencer Bogart, zástupce společnosti Blockchain Capital na Twitteru poznamenal, že Worldcoin je široce nepochopený projekt, který “se jeví jako škodlivá kombinace hardwaru, biometrie, kryptografie a umělé inteligence“. Sám Bogart si myslel, že Worldcoin je “nějaká dystopická orwellovská noční můra”, dokud tým Blockchain Capital nestrávil stovky hodin hodnocením toho, co vývojáři Worldcoinu skutečně vytvořili.

Tým zjistil, že World ID má “jedinečnou příležitost vytvořit nový škálovatelný produkt zachovávající soukromí”, který může umožnit jakékoli aplikaci rozlišit mezi lidmi a boty a zároveň tím zlepšit uživatelskou zkušenost internetu.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Píšu o světě kryptoměn a NFT, vystudoval jsem bakalářský obor Anglický jazyk pro manažerskou praxi na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a název mé bakalářská práce byl: Analýza využití NFT v marketingových strategiích ve vybraných českých fotbalových klubech (psáno v AJ).

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.