Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin je podle BlackRock zajištěním proti krizi. Proč mu tak věří?

Institucionální investoři využívají pokles na Bitcoinu k nákupu. Jaké faktory ovlivňují jeho cenu a proč je považován za pojistku proti finanční nestabilitě?

Bitcoin je podle BlackRock zajištěním proti krizi. Proč mu tak věří?

Přestože institucionální investoři začali masivně investovat do Bitcoinu, ten čelí v poslední době negativnímu sentimentu.

Robbie Mitchnick, vedoucí divize digitálních aktiv společnosti BlackRock, k tomu poznamenal, že je pokles zapříčiněn odlivem kapitálu z bitcoinových ETF a opatrným sentimentem na počátku roku 2025.


Navzdory rostoucí adopci ze strany velkých finančních institucí se Bitcoin obchoduje výrazně níže oproti svému historickému maximu.

Částečně za to může krátkodobý vývoj na trhu a makroekonomická nejistota. Bitcoin však také těží z pozitivních regulačních změn.

Základní rysy Bitcoinu

Mitchnick zdůrazňuje základní rysy Bitcoinu, tedy jeho vzácnost, decentralizaci a nezávislost na tradičních systémech.

Díky nim je Bitcoin solidní pojistkou proti ekonomickým poklesům. Tvrdí, že by případná recese v USA mohla vyvolat růst Bitcoinu, protože se mu daří při zvýšených fiskálních výdajích a nižších úrokových sazbách.

Zlato dosáhlo v současné ekonomické nejistotě nových maxim, ale Bitcoin jeho vývoj zatím nenásledoval. Mitchnick to vysvětluje tím, že je Bitcoin vnímán jako rizikové aktivum.

Aktuální cenový vývoj Bitcoinu a zlata

Aktuální cena
Změna
Načítání
Načítání
Načítání
Načítání
Načítání
Načítání
Kupte si Bitcoin

Logo sponzora Koupit!

Odlivy kapitálu z bitcoinových ETF připisuje především hedgeovým fondům, které na těchto instrumentech přestaly realizovat arbitráže. Dlouhodobých investorů se podle něj prodávání pozic netýká.

Strategická bitcoinová rezerva

Prezident Donald Trump v nedávné době oznámil zřízení americké strategické bitcoinové rezervy a zásobu digitálních aktiv, čímž legitimizoval tuto investiční třídu aktiv.

Kryptoměnová komunita byla však z exekutivního příkazu zklamaná, neboť Spojené státy si pouze ponechají již vlastněná digitální aktiva a nebudou je nakupovat na trhu.

Zdroj: arkm.com
Kryptoměnové portfolio Spojených států
Kryptoměnové portfolio Spojených států

Podrobnosti o tom, jak bude vláda tyto rezervy spravovat, však zůstávají nejasné, což zvyšuje nejistotu na trhu. Navzdory tomu na trh s kryptoměnami podle Mitchnicka nadále proudí institucionální kapitál.

Mitchnick také poznamenává, že profesionální investoři využívají současný propad ceny Bitcoinu k jeho akumulaci.

Někteří z nejvíce sofistikovaných investorů do Bitcoinu, s nimiž hovoříme, považují tento propad za příležitost, řekl Mitchnick.

Ohledně dlouhodobé role Bitcoinu jako zajištění proti finanční nestabilitě zůstává optimistický.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Šéfredaktor kryptoměnové redakce, který se na kryptoměnových a tradičních trzích pohybuje přes pět let.

Svou vášeň pro investice našel během studií na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde se od získání teoretických poznatků přesunul k jejich aplikaci. Veřejnost se také snaží edukovat v rámci finanční gramotnosti vedením studentského spolku Klubu investorů na pozici Prezidenta.

Klíčem k úspěchu investora je podle něj skloubení znalostí z oblasti tradičních trhů a makroekonomie, které mají výrazný dopad na kryptoměnový sektor. Nebrání se využití aktivního ani pasivního přístupu k investicím.

„Složené úročení je osmým divem světa. Kdo mu rozumí, vydělává; kdo ne, zaplatí.” – Albert Einstein

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat