Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Kina společnosti AMC začnou přijímat nejen Bitcoin, ale dokonce i Ethereum, Litecoin nebo BitcoinCash

Publikováno
Kina společnosti AMC začnou přijímat nejen Bitcoin, ale dokonce i Ethereum, Litecoin nebo BitcoinCash
Zdroj: cointribune.com

Již dříve jsme vás informovali, že AMC Entertainment plánuje zařadit Bitcoin jako alternativní metodu platby. Během earnings callu za druhý kvartál roku 2021 tuto zprávu vypustil CEO Adam Aron. Ten však 16. 9. na twitteru oznámil rozšíření výběru. Na tento “list” se k Bitcoinu přidává Ethereum, Litecoin a BitcoinCash.

Společnost AMC

Firma provozující největší síť kin na světě se pyšní vlastnictvím více jak 1 000 kin a v nich přes 11 000 pláten. Opatření zavedená v České republice kvůli pandemii Covid-19 se podobala těm na západě i jinde po světě – kultura trpěla a byla závislá na státní podpoře.

Firma se tak nacházela v těžké pozici, jelikož výnosy v této době činily pouhých 18,9 mil. $. Jen pro srovnání – odhadované tržby za čtvrtý kvartál roku 2021 by měly dosahovat 5,4 mld. $.

AMC chytá druhý dech

Společnost AMC je veřejně obchodovaná společnost a na začátku roku si akcii vyhlédli drobní investoři ze skupiny WallStreetBets. Cena akcie během 12 dnů vzrostla téměř o 800 %. Sám CEO podtrhl sílu redditové skupiny. Pandemie tak mohla klidně celou firmu bez problémů zruinovat vzhledem k zaváděným opatřením po celém světě.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AMC Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Adam Aron si myslí, že přesně tento typ investorů, kteří v lednu vyhnali cenu akcií AMC, je ten typ investora, který rád používá kryptoměny jako platební nástroj. I proto nyní firma plánuje zapracovat na integraci těchto čtyř kryptoměn. Krok tímto směrem má navíc pomoci AMC s dosažením jejich Q4 cíle na tento rok co se týče tržeb.

Skupina WSB ještě neřekla poslední slovo

Akcie během 3. června stouply o téměř 96 % a ocitly se tak při ceně 72$ na svém historickém maximu. Ještě na začátku letošního roku se přitom akcie společnosti na burze obchodovaly za dva dolary. Tento nárůst představuje 3 500 % během časového úseku 150 dnů! Momentálně se cena pohybuje o něco níže.

Poznámka

Síť kin AMC na situaci již během mimořádně úspěšné středy zareagovala oznámením o vzniku programu, který má za cíl udržovat spojení s jejími drobnými držiteli akcií. A těch není málo – jejich řady už čítají 3,2 milionu investorů, jenž dohromady činí 80 % akcionářů firmy.

Svezli jste se na této vlně “meme akcií”, nebo jste pouze přihlížely dění? Podělte se do sekce komentářů.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Finanční trhy mě doslova okouzlily, nejvíce pak kryptoměny, kde stojíme na počátku něčeho naprosto revolučního v oblasti finančnictví.

Přináším analýzy, denní zprávy a komentáře k aktuálnímu dění.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.