Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » JPMorgan Chase dává přednost ochraně kapitálu před investicemi – Je to znát na výsledcích za Q1?

JPMorgan Chase dává přednost ochraně kapitálu před investicemi - Je to znát na výsledcích za Q1?

JPMorgan Chase dává přednost ochraně kapitálu před investicemi - Je to znát na výsledcích za Q1?
Zdroj: nypost.com

Jedna z nejstarších bankovních institucí na světě JPMorgan Chase, se specializuje především na investiční bankovnictví a klientům pomáhá zajistit jejich životní podmínky pomocí mnoha investičních produktů. Tato společnost zveřejnila své výsledky hospodaření v Q1, jejichž výstup je smíšené povahy, což investoři moc neradi vidí. Pojďme se nyní konkrétně podívat, jakých čísel tato banka z Wall Street v prvním kvartálu fiskálního roku dosáhla.

Akciový graf společnosti JPMorgan Chase
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

JPMorgan Chase vykázala v prvním kvartále roku 2022 čistý příjem ve výši 8,3 miliardy USD a EPS 2,63 USD při tržbách 31,6 miliardy USD. Banka těží se zvýšeného zájmu o investování a zaznamenala 8% nárůst úvěrů. I přes tento pozitivní trend si banka pohoršila na tržbách o 1,5 miliardy USD. Banka během prvního kvartálu vytvořila rezervní kapitál ve výši 900 milionů USD, který by běla během roku reinvestovat v rámci zajišťování jejich investičních portfolií, kvůli dopadům války na Ukrajině.

Banka musela během prvního čtvrtletí účetního roku řešit především zajišťování otevřených obchodních pozic svých klientů. Především řešení situace na niklu byla pro banku složitá a v rámci hedgingových úprav bylo reinvestováno 120 milionů dolarů. JPMorgan Chase očekává zásadní dopady na ekonomiku v podobě snížení kvantitativního uvolňování a především v dopadech válečného konfliktu na světovou ekonomiku.

Technická analýza

Akcie JPMorgan Chase se nacházejí v klesajícím trendu, který se blíží ke své první výraznější supportní úrovni. Ta je ovšem tvořena pouze výrazným High, ve kterém došlo ke změně nabídky a poptávky. Sice se jedná o zajímavý support, který ovšem predikuje menší množství důvodů pro investiční aktivitu. Ovšem druhý support na ceně 100 USD za akcii, vypadá velmi zajímavě. Konfluence Volume a 78,6 % Fibonacciho retracementu vytvářejí zajímavý support, který by mohl být v hledáčku dlouhodobých investorů. Akcie této banky v roce 2022 vykázaly propad již 26 %.

Měsíční graf akciové společnosti JPMorgan Chase
Měsíční graf akciové společnosti JPMorgan Chase
Zdroj: tradingview.com

Závěr

Banka JPMorgan vykázala sice slabší kvartální výsledky, které ovšem následovaly po nejsilnějším období, ke kterému přispěly vysoké investice jejích klientů. Banka v současné době preferuje především zajišťovací obchodní pozice, před těmi investičními, přičemž poukazuje na globální dopady Ukrajinsko-Ruského konfliktu a na změnu chování centrálních bank ohledně kvantitativního uvolňování.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Forex brokeři

Plus500 logo
Plus500Reklama
U 77 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo