Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jak vydělat na vyplácení bitcoinů od Mt. Gox? Tento trader má jasno

Ne všechny účastníky trhu započaté odškodňování klientů Mt. Gox vyděsilo. Někteří analytici v tom dokonce vidí příležitost. Jakou?

Jak vydělat na vyplácení bitcoinů od Mt. Gox? Tento trader má jasno
Zdroj: depositphotos.com

Presto Labs, singapurská společnost věnující se tradingu, navrhla tržně neutrální obchodní strategii, která využije vyplácení náhrad zkrachovalé kryptoburzy Mt. Gox.

Klientům radí, aby vsadili na odolnost Bitcoinu (BTC) a zároveň shortovali Bitcoin Cash (BCH). Cílem strategie je využít dynamiky nabídky a poptávky z rozdělení aktiv v hodnotě miliard dolarů.

Náhrady klientům Mt. Gox

Zaniklá kryptoměnová burza Mt. Gox, kterou v roce 2014 postihl hackerský útok, konečně zahájila dlouho očekávané splácení svým věřitelům.

Během následujících měsíců má být rozděleno dalších 73 milionů USD v BCH, zatímco BTC, které přijdou na trh, mají v dnešních cenách hodnotu ohromujících 9 miliard USD. Minulý týden byly už uvolněny bitcoiny v hodnotě stovek milionů USD.

Aktuální cena
Změna
Bitcoin / BTC
Načítání
Načítání
Načítání
Bitcoin Cash / BCH
Načítání
Načítání
Načítání

Rehabilitation Trustee plánuje mezi 1. červencem a 31. říjnem 2024 distribuovat BTC a BCH v hodnotě několika miliard dolarů. To může během tohoto čtyřměsíčního období vytvořit změnu v dynamice nabídky/poptávky po BTC a BCH a potenciálně tak otevřít příležitost k párovému obchodování.

Poznámka

Párové obchodování zahrnuje nákup jednoho aktiva a současný prodej jiného s cílem profitovat z jejich relativních cenových pohybů.

Strategie párového obchodování

Podle analýzy společnosti Presto se očekává, že prodejní tlak na BCH bude zhruba čtyřikrát větší než na BTC.

Konkrétně se prý dá předpokládat, že prodejní tlak u BCH bude činit 24 % jeho denní obchodní hodnoty, zatímco u BTC to bude pouze 6 %. Tento výrazný rozdíl představuje pro obchodníky lukrativní příležitost.

“Dlouhé pozice (longy) na BTC v páru s krátkými (shorty) na BCH jsou nejefektivnějším tržně neutrálním způsobem, jak vyjádřit tento názor, pokud pomineme riziko míry financování,” poznamenal Chung.

Údaje CoinGecko ukazují nepoměr v objemech obchodování mezi BTC a BCH. Za posledních 24 hodin bylo zobchodováno BTC v hodnotě více než 27 miliard USD, zatímco BCH jen za 0,18 miliard USD.

Presto Labs dále předpokládá, že více prvotních investorů si jako investici ponechá Bitcoin a zbaví se Bitcoinu Cash, který od rozdělení blockchainů nevykazuje tak dobrou výkonnost jako jeho starší protějšek.

BCH tak nejspíš bude pod mnohem větším prodejním tlakem. Presto předpovídá, že by mohlo být prodáno i 100 % distribuovaného BCH.

Tato očekávaná masová likvidace by mohla prodejní tlak na BCH ještě více prohloubit, čímž by se krátká pozice (short) na BCH stala ještě atraktivnější.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.