Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jak je možné, že se akcie Walmart propadly za jediný den o 12 %?

Jak je možné, že se akcie Walmart propadly za jediný den o 12 %?
Zdroj: unbanked.com

Největší maloobchodní řetězec v USA, společnost Walmart, představila investičnímu světu výsledky svého hospodaření za první kvartální letošního roku. Současná pozitivní čísla ovšem postavila do stínu skutečnost vysoké inflace a změny nákupního chování amerických spotřebitelů.

Jaká rizika společnost identifikovala, jak se s nimi hodlá popasovat a jaký vliv má dění na americkém spotřebitelském trhu na akciový vývoj této společnosti? Těmito otázkami se budeme zabývat v tomto článku.

Začneme pozitivními zprávami. Společnost Walmart vykázala kvartální růst tržeb na 141,6 miliard USD, čímž překonala očekávání analytiků, které počítalo s tržbami okolo 139 miliard dolarů. Čistý zisk Walmart za Q1 činil 2,07 miliardy USD, což je pokles o 700 milionů proti výsledkům z minulého roku. Potraviny byly nejvíce prodávanou komoditou, přičemž na ně společnost eviduje 9,4 % nárůst nákladů. Tímto výčtem v podstatě skončily dobré zprávy, proto další část budeme věnovat rizikům, která si společnost pro tento rok definovala.

Načítání
Načítání
Koupit akcie Walmart! Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Rizika v maloobchodním prodeji

Jedním z hlavních rizik, která Walmart definoval ve své kvartální zprávě, jsou přetrvávající omezení v dodavatelských řetězcích. Společnost musela zvýšit množství skladových zásob o 33 %, aby byla schopna svým klientům nabídnout produkty v dostatečném množství a dostatečně rychle. Největší výpadky dodávek jsou evidovány v případě sezónního zboží nebo oblečení.

Vyšší náklady na skladování se jistě promítnou do zisků společnosti za Q2, případně i do ročních hospodářských výsledků.

Dalším rizikem, které společnost definovala, je snižující se kupní síla amerických spotřebitelů. Walmart je analytiky sledována nejen kvůli akciovým investicím, ale jejich hospodářské výsledky slouží i jako měřítko aktuálního finančního stavu amerických spotřebitelů. Kupní síla je snížena především neustále rostoucí inflací. Walmart zaznamenal pokles prodeje u smíšeného zboží a to o 3 %.

Společnost se v dalších měsících zaměří na zboží rychlé spotřeby, jakou jsou mléko, pečivo, sýry atd., které musí být k dispozici i pro rodiny s nižšími příjmy. Nejspíše veřejné definování těchto rizik přineslo onen 12% propad akcií ihned po vyhlášení kvartálních výsledků. Jak si na tom Walmart stojí z pohledu technické analýzy akciového grafu se podíváme nyní.

Technická analýza

Po téměř roční konsolidaci okolo ceny 140 USD se na tomto finančním instrumentu zvýšila volatilita, díky které bylo sice utvořeno nové maximum, ovšem následně došlo k největšímu cenovému poklesu za poslední rok. Akcie Walmart míří k první supportní zóně, která se nachází na ceně 119 USD za akcii.

Případnému dalšímu výprodeji, který může nastat během roku díky růstu inflace a omezených dodávek zboží do prodejen, budou trh v růstu podporovat ještě supporty na cenách 105 USD a případně i 84 USD za akcii. Všechny tyto cenové zóny jsou podpořeny silným Volume. Společnost Walmart vyplácí investorům dividendy v hodnotě 0,56 USD na čtvrtletní bázi. Nejedná se tak o nejvýnosnější dividendovou akcii, ale i tak to může přijít vhod.

Zdroj: tradingview.com
Týdenní akciový graf společnosti Walmart
Týdenní akciový graf společnosti Walmart

Závěr

Ani růst tržeb, který byl v Q1 nad očekávání analytiků, nezabránil největšímu akciovému výprodeji za poslední rok. Dobré zprávy totiž zcela zastínilo definování největších rizik, které společnost Walmart spatřuje ve snižující se kupní síle amerických spotřebitelů vinou inflace a omezeným dodávkám zboží, kvůli kterým musela společnost zvýšit množství skladových zásob. To v dalších kvartálech bude mít významný dopad na ziskovost společnosti. Akcie Walmart se stále obchodují v postranním trendu, ovšem zvýšená volatilita může značit ukončení rovnovážného sentimentu v neprospěch investorů.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.