Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Investoři pozor! Akcie elektromobilů (EV) jsou nejlevnější v historii!

USA připravuje zvýšení dovozních cel na čínské elektrické vozy. Akcie čínských EV na to reagují mírným růstem. Co se to na trhu vlastně děje, se dočtete v tomto článku.

Publikováno
Investoři pozor! Akcie elektromobilů (EV) jsou nejlevnější v historii!
Zdroj: depositphotos.com

Obchodní války mezi USA a Čínou vstoupily na nové bojiště, kterým je trh s elektromobily (EV). Levné elektrické vozy z Číny by podle připravovaných opatření neměly ohrozit již zavedené značky na americkém území, z čehož paradoxně akcie čínských EV profitují.

Jak si vedou lídři tohoto oboru a co se připravuje na dovozce čínských EV? To se dočtete v tomto článku.

Korelační graf akcií Rivian, Lucid a ChargePoint

Aktuální cena
Změna
Rivian Automotive / RIVN
Načítání
Načítání
Načítání
Lucid Group / LCID
Načítání
Načítání
Načítání
ChargePoint Holdings / CHPT
Načítání
Načítání
Načítání

Všem investorům je již jasné, že na americké půdě čínským EV pšenka nepokvete. Tento trend plánuje podpořit i nové opatření, kterým je zvýšení dovozních cel na čínské elektromobily.

Pro výrobce čínských EV je ovšem primární čínský, popřípadě asijský trh. Evropský trh je pokryt čínskými EV pouze z 8 %. Zavedení dovozních cel v USA by znamenalo zhruba zdvojnásobení jejich ceny, což může vyhovovat tamním prodejcům, jako například Ford, kteří díky tomu nebudou pod tlakem na prodejní marži.

Bidenova administrativa chystá až čtyřnásobné zvýšení cla na elektromobily z Číny dovezené do USA.

Nyní se již pojďme podívat, jak si v těchto turbulentních časech vedou akcie dvou elektromobilek Rivian a Lucid, a také se podívejme na akciový vývoj a fundamentální analýzu společnosti ChargePoint, která buduje infrastrukturu pro nabíjení EV.

1) Rivian

Společnost Rivian vykázala meziroční růst tržeb téměř 124 % a s růstem se počítá jak v letošním, tak i v nadcházejícím roce. Letos by společnost měla podle plánů vygenerovat tržby 4,8 miliardy USD a v roce 2025 by mělo dojít ke skokovému navýšení na necelých 7 miliard USD.

Akcie Rivian se dlouhodobě obchodují v klesajícím trendu, ovšem v posledních týdnech lze pozorovat určité oživení. Akcie respektují hodnotu rostoucí trendové čáry, ovšem nejbližší rezistence je stále poměrně vzdálená. Ta se nachází na hodnotě 15 USD za akcii a je v konfluenci s fyzickým gapem. Průraz této rezistence by významně pomohl akciím k jejich růstu.

Zdroj: tradingview.com
Denní akciový graf společnosti Rivian
Denní akciový graf společnosti Rivian

2) Lucid

Společnost Lucid utržila meziroční pokles svých tržeb o 11,62 %. Od letošního roku by se ovšem měla situace zlepšovat a pro rok 2024 jsou očekávány tržby na hodnotě 373 milionu USD a v roce 2025 by měly být tržby ještě lepší s tím, že se očekává skokový růst na 1,9 miliardy USD.

Akcie Lucid se pokoušejí prorazit hodnotu klesající trendové čáry, což by byl posun k pozitivnímu sentimentu. Aby bylo možné hovořit o růstovém trendu, bude potřeba, aby akcie prorazily nejbližší rezistenci na hodnotě 3,5 USD. Z této rezistence by se následně stal support, což by akciím velmi výrazně pomohlo k růstu.

Zdroj: tradingview.com
Denní akciový graf společnosti Lucid
Denní akciový graf společnosti Lucid

3) ChargePoint

Akcie ChargePoint se obchodují od konce roku 2023 na svém swingovém low a to v postranním trendu. Oscilace pod hodnotou největšího volume je ovšem negativní záležitost, co se týče cenového růstu.

Pro potvrzení nákupního trendu budou akcie muset tuto hodnotu prorazit. Průraz nad nejbližší rezistence na ceně 3 USD by akciím rovněž významně pomohl v jejich růstu.

Společnost ChargePoint od roku 2022 generuje růst svých tržeb. V meziročním měřítku se jedná o růst o 8,23 %. V tomto trendu by měla společnost pokračovat a v roce 2024 očekává tržby na hodnotě 548 milionu USD a v roce 2025 na hodnotě 726,5 milionu USD.

Zdroj: tradingview.com
Denní akciový graf společnosti ChargePoint
Denní akciový graf společnosti ChargePoint

Závěr

V tomto článku jsme se podívali na trh s elektromobily (EV), který je plný fundamentů. Tím největším je plánované zvýšení dovozních cel na čínské EV do USA, které by mělo pomoci tamním prodejcům ulevit od tlaku na nižší marže.

I přes toto omezení EV akcie rostou a možná se i brzy dočkáme prvních průrazů dlouhodobých rezistentních zón.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.