Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Joe Biden posílá drsný vzkaz Číně: Zavadí 100% cla na elektromobily!

Americký prezident Joe Biden oznámil zavedení 100% cla na čínské elektromobily, čímž reaguje na příliv dotovaných vozů, který ohrožuje americký automobilový průmysl. Celková hodnota nových cel dosahuje 18 miliard dolarů a zasahuje i solární články, polovodiče, ocel a hliník.

Publikováno
Joe Biden posílá drsný vzkaz Číně: Zavadí 100% cla na elektromobily!
Zdroj: depositphotos.com

Americký prezident Joe Biden učinil v úterý krok, který mnozí očekávali: Oznámil sérii cel na čínské zboží v hodnotě 18 miliard dolarů, včetně 100% cla na čínské elektromobily.

Aliance pro americkou výrobu označila příliv silně dotovaných čínských elektromobilů na americký trh za událost na úrovni zániku amerického automobilového průmyslu, takže se ani není moc co divit.

  • Tato cla se nezastavují u elektromobilů. Cla na solární články a polovodiče se zdvojnásobí z 25 % na 50 %, zatímco na některé výrobky z oceli a hliníku se zvýší na 25 %
  • Bidenova ekonomická poradkyně Lael Brainardová uvedla, že cílem těchto opatření je zabránit tomu, aby USA byly poškozeny záplavou nespravedlivě podhodnoceného vývozu z Číny.

“Zpráva odeslána”

Ačkoli se zvýšení cel na elektromobily může zdát spíše symbolické, protože čínští výrobci elektromobilů již byli z amerického trhu vyřazeni kvůli clům, které poprvé zavedl v roce 2019 bývalý prezident Donald Trump, přesto by mohlo mít sekundární dopady na spotřebitele prostřednictvím inflace a širších globálních dopadů.

Podle společnosti Wolfe Research by nová cla mohla připravit půdu pro EU, aby zavedla podobná opatření – a Bílý dům předpokládá, že Evropa, Turecko, Brazílie, Indie a mnoho dalších zemí mohou následovat jeho příkladu.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎