Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Investiční tipy: Sázka na konec koronaviru

Publikováno
Investiční tipy: Sázka na konec koronaviru

Americké indexy jsou na rekordních hodnotách. Ty nás však nesmí obalamutit a odradit od investování. Bylo jich dosaženo především díky technologickým gigantům z GAFAM. Pokud se investor zaměřuje na hledání firem, které jsou na burze podhodnocené, má dnes velkou příležitost, vyhne-li se především technologickým firmám a ETF, které modelují indexy.

Ještě stále se dá najít spousta firem, které jsou k dostání za velmi zajímavé ceny. Pojďme se na 2 takové tituly podívat.

Podhodnocené firmy

První skupinou podhodnocených firem, které jsou k mání na burze, jsou následující: Jejich burzovní cena výrazně klesla během krize covidu-19, avšak pokud se věci vrátí k normálu, budou velmi rychle zase ziskové.

Konec zdravotní krize je sice v nedohlednu, a to především pro naši ekonomiku, kde se zdá, že začala druhá vlna. Stát Izrael už dokonce znovu obnovil zákaz vycházení, přesto ale existují státy, kde krize již doznívá jako Čína, USA anebo Švédsko. Které akcie budou mít největší šanci růstu, pokud se situace vrátí k normálu?

American Campus Communities (ACC)

American Campus Communities

Koronavirus velmi ovlivnil trh s nemovitostmi. Zatím se splasknutí bubliny na trhu s nemovitostmi určenými k bydlení nekoná. Avšak trh kanceláří, hotelů a jiných pronájmů zažívá černou sezonu.

Odpověď na otázku, zda se chování lidí v oblasti turismu či pracovní návyky v podobě práce v kanceláři vrátí k normálu, dnes není jasná. Navíc velká část firem již oznámila, že někteří zaměstnanci zůstanou na home office i po skončení epidemie.

Jak tedy skrze akcie investovat do nemovitostí a sektoru, který se rychle obnoví, až se najde vakcína?

Sázkou na jistotu je návrat studentů do univerzitních kampusů. Přestože se online výuka bude prosazovat i nadále, mají americké univerzitní kampusy svou nezastupitelnou roli. Americké univerzity budou i v nastávajícím desetiletí patřit k prestižním, a lze proto čekat nárůst studentů z celého světa. Ti budou samozřejmě ubytovaní v kampusech. Společnost American Campus Communities v roce 2019 spravovala přes 200 objektů. Studentům poskytuje 139 000 volných lůžek, přičemž provoz zajišťuje 3096 zaměstnanců. Společnost i letos vyplácí dividendu, její výše je 1,88 dolarů za akcii.

Cenový vývoj akcií American Campus Communities

Akcie American Campus Communities se od začátku roku propadly o 28 procent. Během krize v březnu 2020 se dokonce dostaly na diskontní cenu 25 dolarů za kus. Dnes se s nimi obchoduje v pásmu 31 až 36 dolarů. Velkou výhodou společnosti je její stabilita v posledních deseti letech, kdy se její akcie pohybovaly v pásmu 40-50 dolarů a jen výjimečně klesly níž.

Z dlouhodobého hlediska se tak investice do amerických kolejí jeví jako zajímavá příležitost.

Jedinou chybou na kráse je poslední informace z 22 září. Generální ředitel společnosti William C. Bayless, jr. prodal 120 000 akcií za průměrnou cenu 35,12 dolarů. Za tento podíl utržil přes 4 214 400 dolarů. Jako každý prodej insidera se jedná o negativní zprávu. Na druhou stranu ale neprodal svůj podíl celý a ještě mu patří 428 181 akcií, které představují hodnotu 15 037 716 dolarů.

Aktuální cena akcií

Becton Dickinson (BDX)

Becton Dickinson logo

Během koronakrize se staly velmi oblíbenými investice do farmaceutického průmyslu a zdravotnictví. Investice do tohoto odvětví se nemusí zaměřovat pouze na výrobce léčiv nebo poskytovatele zdravotní péče.

Zajímavý způsob představují investice do firem, které zdravotnická zařízení a farmaceutické laboratoře vybavují, takovou společností je i Becton Dickinson. Díky přílivu peněz ze státních rozpočtů lze předpokládat, že dodavatelé tohoto vybavení zažijí zlaté časy. Velké plus této společnosti je navíc v tom, že až se situace vrátí k normálu, začne se zase kupovat běžné vybavení pro nemocnice a laboratoře, od něhož se upustilo kvůli koronaviru.

Pokud se zdravotnictví vrátí k běžnému provozu, budou příjmy a zisky Becton Dickinson růst. Jaké jsou aktivity této společnosti?

Přehled činností

Přes 52 % z celkového obratu firmy (16 miliard dolarů) tvoří vybavení pro zdravotnická zařízení. V tomto sektoru aktivit představují prodej chirurgických nástrojů 72 %. Následujících 16 % připadá na farmaceutické odvětví a 12 % představují produkty určené diabetikům. 25 % z obratu celé společnosti tvoří sektor zabývající se diagnostikou a diagnostickým materiálem pro biochemické laboratoře. Poslední část, 22 %, tvoří výroba zařízení a nástrojů pro vědu a výzkum.

Z geografického hlediska je společnost nejvíce zastoupená v USA, kde realizuje přes 56 % obratu, následně pak v Evropě (19 %) a Asii (16 %). Na zbytek světa připadá 8 %. Tato společnost zaměstnává přes 70 000 lidí po celém světě.

Cenový vývoj akcií Becton Dickinson

V současné době se akcie společnosti obchodují okolo 220 dolarů na americké burze. Cena akcí se nedávno propadla, když ustoupila ze svého srpnového maxima 283 dolarů. Současná cena se blíží k výprodejové březnové ceně 200 dolarů za kus.

Z tohoto pohledu, kdy prozatím cenové dno pro rok 2020 bylo pro americké akcie v březnu, se jeví tyto akcie jako velmi zajímavá příležitost. Jelikož se jedná o kvalitní společnost a při pohledu na graf je jasné, že brzy přijde zase změna trendu a akcie by měly zamířit nahoru. Kdo se rád pokouší chytit cenové dno na akcii, má dobrou příležitost s společností Becton Dickinson Company.

Aktuální cena akcií

Načítání
Načítání
Kupte si akcie BDX Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Další zajímavé akciové tituly ze série investiční tipy

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Publicista a investor s více než desetiletou praxí.

První zkušenosti získal na pražské burze. Následně se specializoval na evropské, zejména francouzské, a zámořské trhy. V současné době se zaměřuje především na hodnotové investování, přičemž při svém rozhodování zohledňuje měnovou politiku a geopolitickou situaci ve světě.

Doktorát z filosofie získal v Paříži. Rád píše o slavných investorech a snaží se poučit z jejich rozhodnutí. Věří, že je vždy užitečné napodobovat ty nejlepší v oboru. Mezi jeho oblíbené investory patří Ray Dalio, Warren Buffett, Michael Burry a Charles Gave.

„Chcete-li na trzích vydělávat peníze, musíte myslet samostatně a být skromní.“ – Ray Dalio

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎