Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Investice do indické infrastruktury? Proč ne?! Těchto 10 akcií masivně nakupují infrastrukturní fondy

Investice do indické infrastruktury? Proč ne?! Těchto 10 akcií masivně nakupují infrastrukturní fondy

Investice do indické infrastruktury? Proč ne?! Těchto 10 akcií masivně nakupují infrastrukturní fondy
Zdroj: depositphotos.com

Indie je díky své rozloze velkou výzvou pro inženýry a jejich schopnosti v oblasti budování nových infrastrukturních staveb napříč celou zemí. Vybudování infrastrukturního díla zahrnuje kromě výstavby silniční, dálniční, vodní nebo vlakové, také mnoho dílčích inženýrských projektů, jako je například budování elektrických a jiných inženýrských sítí, vybudování ubytovacích a stravovacích zařízení, zajištění dodávek stavebních materiálů a materiál samotný, s čímž jde ruku v ruce zajištění i kvalifikované pracovní síly.

Níže uvedených deset indických akciových společností podniká právě v těchto oborech, čímž svým investorům poskytuje diverzifikované portfolio a díky širokému záběru svých podnikatelských aktivit se jim podařilo nejen si udržet vedoucí postavení ve svém oboru, ale také během krize své podnikání rozvíjet, což se samozřejmě odrazilo i na ceně jejich akcií. Všechny tyto společnosti jsou zároveň součástí Indického akciového indexu NIFTY 50, který od roku 2009 zaznamenává v podstatě pouze růst.

Cenový vývoj akciového indexu NIFTY 50
Cenový vývoj akciového indexu NIFTY 50
Zdroj: tradingview.com

1. Larsen & Toubro

Logo Larsen Toubro

Larsen & Toubro Ltd či zkráceně jen L&T je indický nadnárodní konglomerát se sídlem v Bombaji. Jedná se o jednu z nejznámějších a nejrespektovanějších společností v indickém soukromém sektoru s více jak 80letou tradicí. Tato společnost má své obchodní zájmy v několika oblastech, mezi které patří stavebnictví, strojírenství, výroba, technologie a finanční služby. Nejdůležitějšími službami, kterými se L&T zabývá, jsou stavební a projektová činnost, inženýrské služby a výrobní a obchodní činnost.

Společnost byla založena roku 1938 v Bombaji dvěma dánskými inženýry a řadí se do TOP 5 největších stavebních společností světa. Larsen & Toubro Ltd působí ve více než 30 zemích po celém světě, a to i díky svým 118 dceřiným společnostem.

Technická analýza

Růst hodnoty akcií této společnosti dlouhodobě kopíruje rostoucí trendovou linii zároveň podpořenou třemi supportními zónami. První zóna, na které může přijít nákupní reakce investorů, se nachází na High předchozích maxim. Druhá supportní zóna se v případě poklesu ceny akcií nachází na Low slabého korekčního pohybu.

Akciový graf společnosti Larsen & Toubro
Akciový graf společnosti Larsen & Toubro
Zdroj: tradingview.com

2. Bharti Airtel

Logo Airtel

Bharti Airtel nebo jen Airtel je indická nadnárodní a přední světová telekomunikační společnost s působností v 18 zemích po celé Asii a Africe. Sídlo společnosti se nachází v Novém Dillí v Indii a řadí se mezi TOP 3 největší poskytovatele mobilních služeb na celém světě, co se týče počtu předplatitelů. Mezi její základní produkty patří bezdrátové služby 2G, 3G, 4G, mobilní služby, služby pevné linky, datových center, cloudu, podnikové mobility, digitálních médií a mnoho dalších. V roce 2019 měla společnost přes 400 milionů uživatelů jak z řad občanů, tak i podniků, vlád či dopravců.

Technická analýza

Akciový graf společnosti Airtel vykázal silný růst, díky kterému vytvořil svá dosavadní maxima. Zároveň se tím, z technického pohledu, vytvořila zajímavá supportní zóna, která je navíc podpořena 38,2 % Fibonacciho Retracementem. Konfluence těchto dvou technických ukazatelů nabízí zajímavou cenovou úroveň pro nákupní investiční aktivitu.

Akciový graf společnosti Airtel
Akciový graf společnosti Airtel
Zdroj: tradingview.com

3. UltraTech Cement Limited

Logo UltraTech Cement

UltraTech Cement Limited je indická cementárenská společnost a zároveň i dceřiná společnost indického nadnárodního konglomerátu Aditya Birla Group. Jedná se o největšího výrobce šedého cementu, transportéra betonu a bílého cementu v Indii.

Se svou výrobní kapacitou 116,75 milionů tun ročně je jedinou společností na světě, která má výrobní kapacitu přes 100 milion tun v jedné zemi mimo Čínu. Cena společnosti byla v roce 2021 odhadována na 5,9 miliard dolarů. UltraTech Cement se stal první společností v Indii a druhou v Asii, která vydala dolarové dluhopisy spojené s udržitelností.

Technická analýza

Společnost UltraTech Cement zakončuje bezmála dvouletý růst hodnoty svých akcií slabým výprodejem, který ovšem respektuje technickou úroveň 23,6 % Fibonacciho Retracementu. První supportní zóna se nachází na hodnotě 6300 INR za akcii, kde rovněž vytváří konfluenci s Fibonacciho Retracementem a to s hodnotou 38,2 %.

Akciový graf společnosti UltraTech Cement
Akciový graf společnosti UltraTech Cement
Zdroj: tradingview.com

4. Reliance Industries Limited

Logo Reliace Industrial Limited

Reliance Industries Limited je indická nadnárodní konglomerátní společnost s rozmanitými podniky. Její podniky zahrnují energetiku, zemní plyn, petrochemický průmysl, maloobchod, telekomunikaci, textil či masmédia. Společnost má i několik NEJ – jedna z nejziskovějších společností v Indii, největší veřejně obchodovaná společnost v Indii dle tržní kapitalizace, největší společnost, co se týče příjmů a největší indický exportér. V roce 2021 byla její tržní kapitalizace 243 miliard dolarů.

Technická analýza

Akcie společnosti Reliance se obchodují v rostoucím trendovém kanále, jehož maxima a minima budou v budoucnu sloužit investorům jako supportní a rezistentní zóny, vhodné pro umisťování jejich obchodních příkazů a pro řízení jejich obchodních pozic.

Akciový graf společnosti Reliance Industry Limited
Akciový graf společnosti Reliance Industry Limited
Zdroj: tradingview.com

5. Container Corporation

Logo Container Corporation

Container Corporation je logistická společnost zaměřující se na kontejnerovou železniční dopravu. Jedná se o lídra na trhu s největší sítí v Indii, a to s 58 terminály a 3 strategickými uzly. V poslední době se společnost začala více zaměřovat i na silniční dopravu a rozšíření služeb tzv. z domu do domu. Finanční ukazatele společnosti jasně ukazují její růst a stále se navyšující zisk.

Technická analýza

Akcie této kontejnerové společnosti se obchodují pod maximálními hodnotami, nicméně stále v rostoucím trendu. Velmi důležitá cenová úroveň bude 600 INR za akcii, jejíž překonání může znamenat pokles hodnoty akcií této společnosti až na úroveň prvního supportu, kde může dojít k první zvýšené nákupní aktivitě investorů.

Akciový graf společnosti Container Corporation Of India
Akciový graf společnosti Container Corporation Of India
Zdroj: tradingview.com

6. NTPC

Logo NTPC

NTPC je největším energetickým konglomerátem v Indii. Založený byl roku 1975 s cílem urychlit rozvoj energetiky v Indii. Aby společnost ještě více posílila svou hlavní činnost, rozhodla se pro diverzifikaci společnosti do oblastí poradenství, obchodování s elektřinou, školení, elektrifikace venkova, využití popela či těžby uhlí. Kvůli její snaze o snížení uhlíkové stopy a emisí skleníkových plynů se pustila do výroby elektřiny prostřednictvím vodních, jaderných a obnovitelných zdrojů energie. V roce 2020 zaujímala společnost 16,78 % celkové národní kapacity a z 20,96 % se podílela na celkové výrobě elektřiny.

Technická analýza

Nevýhodou tohoto energetického giganta je to, že cena jeho akcií nedokázala překonat svá dosavadní maxima, na jejichž atakování reagovali investoři poměrně razantním výprodejem. Z dlouhodobého hlediska se nemusí ovšem nic zajímavého dít, protože pokles ceny akcií může souviset pouze s výběrem zisků dlouhodobých investorů, kteří profitovali na růstu ceny akcií za poslední dva roky.

Akciový graf společnosti NTPC
Akciový graf společnosti NTPC
Zdroj: tradingview.com

7. Honeywell Automation India Limited

Logo Honeywell

Honeywell Automation India Limited je lídr v poskytování integrovaných automatizačních a softwarových řešení, jejichž cílem je zlepšení produktivity, pohodlí a bezpečnosti jak domácností, tak i obchodních budov.

Technická analýza

Predikce budoucího vývoje hodnoty akcií této společnosti je poměrně složitá. Na jednu stranu se akcie obchodují v dlouhodobém trendovém kanálu, na stranu druhou, v posledním roce nebyly schopny vytvořit nová maxima a ukázat tak investorům rostoucí potenciál. U této společnosti bude velmi důležité sledovat fundament z oblasti vývoje softwaru, což jde ruku v ruce s rostoucí životní úrovní tamních obyvatel.

Akciový graf společnosti Honeywell
Akciový graf společnosti Honeywell
Zdroj: tradingview.com

8. Adani Ports and Special Economic Zone Ld

Logo Adani

Adani Group je indický nadnárodní konglomerát založený roku 1988 s různorodými oblastmi podnikání zahrnující správu přístavů, výrobu a přenos elektrické energie, obnovitelné zdroje energie, těžbu, zemní plyn, zpracování potravin či infrastrukturu. Tržby celé skupiny se pohybují v průměru každoročně okolo 15 miliard dolarů. Skupina působí v 50 zemích po celém světě. V roce 2021 se stala Adani Group třetím indickým konglomerátem, který dosáhl tržní kapitalizace více než 100 miliard dolarů.

Technická analýza

Za poslední dva roky vykázala cena akcií společnosti Adani bezmála 340 % nárůst své hodnoty. Nejbližší supportní úroveň se nachází poměrně daleko od současné obchodní ceny. Její dosažení by pro společnost znamenalo smazání velké části zisků, plynoucích z nárůstu hodnoty jejich akcií. Po silném růstu lze většinou očekávat postranní trend a kumulaci obchodních příkazů, což může v současné chvíli, a při pozitivním fundamentu, znamenat klid před bouří, a dalším růstem hodnoty akcií.

Akciový graf společnosti Adani Ports
Akciový graf společnosti Adani Ports
Zdroj: tradingview.com

9. Bharat Petroleum Corporation Limited

Logo Bharat Petroleum

Bharat Petroleum Corporation Limited je indická vládní ropná a plynárenská Společnost. Spadá do vlastnictví indického ministerstva pro ropu a zemní plyn a indické vlády. Jedná se o druhou největší indickou ropnou společnost vlastněnou vládou, která provozuje dvě velké rafinérie v Kochi a Bombaji.

Technická analýza

V rostoucím trendovém kanálu, nicméně velmi vzdáleni od svých maxim. Takto lze popsat situaci na akciovém grafu společnosti Bharet Petroleum. Vzhledem k rostoucím cenám ropy po celém světě lze očekávat růst hodnoty akcií i této společnosti.

Akciový graf společnosti Bharat Petroleum
Akciový graf společnosti Bharat Petroleum
Zdroj: tradingview.com

10. KNR Constructions Limited

Logo KNR

KNR Constructions Limited je společnost zabývající se rozvojem projektů infrastruktury poskytující inženýrské, nákupní a stavební služby zejména v oblasti silnic a dálnic nebo městské vodní infrastruktury. Mezi základní služby společnosti se řadí výstavba a údržba silnic a dálnic či mimoúrovňových nadjezdů a mostů, všude tam kde jsou součástí realizovaných projektů.

Technická analýza

Akciový graf této indické společnosti vykazuje v roce 2021 zvýšenou volatilitu, která byla po většinu roku pro hodnotu akcií společnosti příznivá a pomohla jí dosáhnout svých dosavadních historických maxim. Akcie společnosti se obchodují nad supportní úrovní, podpořené Fibonacciho Retracementem 50 %. Z investičního pohledu by v současné době bylo vhodné, aby se cena akcií ustálila, snížila se volatilita, což by společnosti umožnilo se soustředit na udržení si své podnikatelské pozice a zároveň pomohlo opět nastartovat nové investiční projekty.

Akciový graf společnosti KNR Constructions Limited
Akciový graf společnosti KNR Constructions Limited
Zdroj: tradingview.com

Závěr

Indický trh nabízí mnoho investičních příležitostí a segment infrastrukturální výstavby není výjimkou. Deset výše uvedených akciových společností má tu výhodu, že se jedná o společnosti se silným zázemím, mnohdy podpořené i státním aparátem, což investorům může poskytovat jistou dávku klidu v případě neočekávaných politických nebo přírodních krizí. Všechny tyto společnosti jsou také součástí Indického akciového indexu NIFTY 50 a mají za sebou mnohaleté zkušenosti v oboru infrastruktury a podpůrných podnikatelských aktivit.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo