Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Insideři chtějí prodat kryptoměnové akcie za skoro 8 miliard Kč

Michael Saylor prodá své akcie v MicroStrategy za více než 4,5 miliardy korun. Své podíly prodávají i insideři z Coinbase.

Publikováno
Insideři chtějí prodat kryptoměnové akcie za skoro 8 miliard Kč
Zdroj: Depositphotos.com

Zakladatel a výkonný předseda představenstva společnosti MicroStrategy Michael Saylor představil svůj plán na odprodej akcií společnosti v hodnotě až 216 milionů USD. Důvodem Saylorova rozhodnutí je uplatnění akciových opcí získaných v roce 2014, jejichž platnost v případě nevyužití vyprší v dubnu 2024.

Nastíněný plán zahrnuje postupný prodej 310 000 akcií tempem 5 000 akcií za obchodní den, počínaje 2. lednem a konče 25. dubnem.

Prodej akcií má dvojí účel: Saylor chce jednat splnit své osobní finanční závazky a dále rozšířit počet bitcoinů ve svém vlastnictví. Saylor je hlasitý zastánce Bitcoinu (BTC) a mimo jiné nedávno pochválil tuto kryptoměnu jako “dokonale vymyšlený peněžní systém, za kterým stojí nejvýkonnější počítačová síť na světě”

Navzdory tomuto rozhodnutí zopakoval svůj neochvějný závazek vůči společnosti MicroStrategy a potvrdil, že si ve firmě stále ponechá významný podíl.

Za zmínku stojí, že společnost v současné době drží přes 189 000 BTC v hodnotě více než 8 miliard USD podle současných cen. MicroStrategy je tak největší firemní držitel Bitcoinu na světě.

Coinbase insideři

Obdobně funkcionáři Coinbase včetně spoluzakladatelů Freda Ehrsama a Briana Armstronga, jakož i dalších vrcholných manažerů, za poslední tři měsíce společně odprodali akcie v hodnotě 164,4 milionu USD.

Stalo se tak po pozoruhodném 360% nárůstu ceny akcií Coinbase (COIN) za poslední rok, přičemž cena dosáhla koncem loňského roku až 186 USD.

Vývoj ceny akcií Coinbase za rok 2023

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Coinbase Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!
Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.