Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Index S&P 500 dosáhl svého nového historického maxima – Hlavním důvodem byl rekordní růst zisků ve třetím čtvrtletí

Publikováno
Index S&P 500 dosáhl svého nového historického maxima – Hlavním důvodem byl rekordní růst zisků ve třetím čtvrtletí
Zdroj: depositphotos.com

Index S&P 500 ve čtvrtek dosáhl svého historického maxima. Spolu s ním se úspěchu dočkaly i další dva vedoucí indexy Dow Jones Industrial Average a Nasdaq. Jedním z důvodů má být rekordní růst zisků ve třetím čtvrtletí, a to i přesto, že většina společností čelí rychlému nárůstu nákladů.

Všechny tři přední indexy zaznamenaly v minulém týdnu růst

Minulý týden se do historie akciových indexů zapsal jako jeden z nejúspěšnějších v post-pandemickém období. Index S&P 500 dosáhl ve čtvrtek 21. října svého nového historického maxima, kdy vzrostl o 0,3 % na 4 549,78 bodu. Jednalo se tak již o sedmý den v řadě, kdy zaznamenal růst.

S&P 500 během minulého týdne vzrostl téměř o 1,75 %, přičemž za celý říjen se jedná až o 5% růst.

Naopak index Dow Jones Industrial Average dosáhl historického denního maxima, kdy vzrostl o 0,6 %. Na konci dne však jeho cena opět klesla, a to především kvůli akciím BMI, které zaznamenaly ve čtvrtek nemalou ztrátu. Třetí index Nasdaq ve stejný den vzrostl o 0,6 % na 15 215,20 bodu.

Indexu S&P 500 pomohla hlavně Tesla

Trhu se po dlouhé době podařilo svést se na vlně růstu právě během října, díky čemuž se dařilo většině společností vytvářet vysoké zisky, i navzdory rostoucím nákladům. Konkrétně více než 84 % společností, zahrnutých v indexu S&P 500, dokázalo vykázat mnohem vyšší zisky, než jaké předpovídali samotní analytici.

Jeden z největších růstů zaznamenaly často opěvované akcie Tesla, které vzrostly o 3,3 %, a to v návaznosti na oznámení svých rekordních zisků ve třetím čtvrtletí. Stejně na tom byly například i akcie HP (růst o 7 %), akcie Netflix (růst o 4,4 %), akcie Nvidia (růst o 2,6 %) nebo akcie American Airlines (růst o 1,9 %).

Dařilo se i burzovním nováčkům včetně akcií WeWork, které v první den obchodování vzrostly o 11 %. Velkým překvapením byly pak akcie SPAC společnosti Digital World Acquisition, která má v plánu spojit se s mediální skupinou Donalda Trumpa. Ten před nedávnem oznámil, že se chystá založit svoji vlastní sociální síť, což se odrazilo i na ceně akcií již zmíněné společnosti, které vzrostly o více než 357 %.

Některým technologickým společnostem se i přesto nedařilo

V minulém týdnu se i přes velký optimismus některým technologickým společnostem zrovna moc nedařilo. Jednou z nich byl i Snap, jehož akcie klesly o 27 % na 55,12 dolarů. Důvodem mělo být oznámení týkající se omezení jeho výdělků z reklam, které porušují nově nastavená pravidla Applu.

V návaznosti na to začaly klesat akcie ostatních technologických společností včetně akcií Facebooku (pokles 5 %) a akcií Alphabetu (Google) (pokles 3 %). S poklesem se potýkají i akcie Intel, které značně zasáhl současný nedostatek čipů na trhu. Jeho akcie klesly ve čtvrtek téměř o 12 %, a to ihned po oznámení jeho hospodářských výsledků za třetí čtvrtletí.

Míra nezaměstnanosti napříč USA klesá

Velkou část investorů potěšily pozitivní zprávy ohledně klesající nezaměstnanosti. Podle posledních informací klesl počet nezaměstnaných osob v USA na nové pandemické dno. Konkrétně se jednalo o pokles na 290 000, což je o 6 000 méně než předminulý týden.

Pozitivní jsou i názory velké části analytiků, kteří věří, že by následující měsíce mohly být silně býčí. To je však možné jen za předpokladu, že i nadále budeme svědky rychlého růstu zisků většiny společností, které v současnosti čelí hned několika překážkám, jak v podobě nedostatku komponentů či materiálů, ale i zvyšujících se nákladů.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.