Finex.cz logo
Menu
Finex » Indexy » Index S&P 500 dosáhl svého nového historického maxima - Hlavním důvodem byl rekordní růst zisků ve třetím čtvrtletí

Index S&P 500 dosáhl svého nového historického maxima - Hlavním důvodem byl rekordní růst zisků ve třetím čtvrtletí

Index S&P 500 dosáhl svého nového historického maxima - Hlavním důvodem byl rekordní růst zisků ve třetím čtvrtletí
Zdroj: depositphotos.com

Index S&P 500 ve čtvrtek dosáhl svého historického maxima. Spolu s ním se úspěchu dočkaly i další dva vedoucí indexy Dow Jones Industrial Average a Nasdaq. Jedním z důvodů má být rekordní růst zisků ve třetím čtvrtletí, a to i přesto, že většina společností čelí rychlému nárůstu nákladů.

Všechny tři přední indexy zaznamenaly v minulém týdnu růst

Minulý týden se do historie akciových indexů zapsal jako jeden z nejúspěšnějších v post-pandemickém období. Index S&P 500 dosáhl ve čtvrtek 21. října svého nového historického maxima, kdy vzrostl o 0,3 % na 4 549,78 bodu. Jednalo se tak již o sedmý den v řadě, kdy zaznamenal růst.

S&P 500 během minulého týdne vzrostl téměř o 1,75 %, přičemž za celý říjen se jedná až o 5% růst.

Naopak index Dow Jones Industrial Average dosáhl historického denního maxima, kdy vzrostl o 0,6 %. Na konci dne však jeho cena opět klesla, a to především kvůli akciím BMI, které zaznamenaly ve čtvrtek nemalou ztrátu. Třetí index Nasdaq ve stejný den vzrostl o 0,6 % na 15 215,20 bodu.

Graf indexu S&P500
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Indexu S&P 500 pomohla hlavně Tesla

Trhu se po dlouhé době podařilo svést se na vlně růstu právě během října, díky čemuž se dařilo většině společností vytvářet vysoké zisky, i navzdory rostoucím nákladům. Konkrétně více než 84 % společností, zahrnutých v indexu S&P 500, dokázalo vykázat mnohem vyšší zisky, než jaké předpovídali samotní analytici.

Jeden z největších růstů zaznamenaly často opěvované akcie Tesla, které vzrostly o 3,3 %, a to v návaznosti na oznámení svých rekordních zisků ve třetím čtvrtletí. Stejně na tom byly například i akcie HP (růst o 7 %), akcie Netflix (růst o 4,4 %), akcie Nvidia (růst o 2,6 %) nebo akcie American Airlines (růst o 1,9 %).

Dařilo se i burzovním nováčkům včetně akcií WeWork, které v první den obchodování vzrostly o 11 %. Velkým překvapením byly pak akcie SPAC společnosti Digital World Acquisition, která má v plánu spojit se s mediální skupinou Donalda Trumpa. Ten před nedávnem oznámil, že se chystá založit svoji vlastní sociální síť, což se odrazilo i na ceně akcií již zmíněné společnosti, které vzrostly o více než 357 %.

Některým technologickým společnostem se i přesto nedařilo

V minulém týdnu se i přes velký optimismus některým technologickým společnostem zrovna moc nedařilo. Jednou z nich byl i Snap, jehož akcie klesly o 27 % na 55,12 dolarů. Důvodem mělo být oznámení týkající se omezení jeho výdělků z reklam, které porušují nově nastavená pravidla Applu.

V návaznosti na to začaly klesat akcie ostatních technologických společností včetně akcií Facebooku (pokles 5 %) a akcií Alphabetu (Google) (pokles 3 %). S poklesem se potýkají i akcie Intel, které značně zasáhl současný nedostatek čipů na trhu. Jeho akcie klesly ve čtvrtek téměř o 12 %, a to ihned po oznámení jeho hospodářských výsledků za třetí čtvrtletí.

Míra nezaměstnanosti napříč USA klesá

Velkou část investorů potěšily pozitivní zprávy ohledně klesající nezaměstnanosti. Podle posledních informací klesl počet nezaměstnaných osob v USA na nové pandemické dno. Konkrétně se jednalo o pokles na 290 000, což je o 6 000 méně než předminulý týden.

Pozitivní jsou i názory velké části analytiků, kteří věří, že by následující měsíce mohly být silně býčí. To je však možné jen za předpokladu, že i nadále budeme svědky rychlého růstu zisků většiny společností, které v současnosti čelí hned několika překážkám, jak v podobě nedostatku komponentů či materiálů, ale i zvyšujících se nákladů.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToroReklama
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo