Finex.cz logo
Menu
Finex » 📈 Akcie » American Airlines

Akcie American Airlines (AAL) – Aktuální cena, graf, kde koupit

Váš kapitál může být ohrožen*

Graf ceny akcií American Airlines

Akcie American Airlines (AAL)
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Informace o akciích American Airlines

American Airlines je, jak název napovídá, americká letecká společnost, které patří nejpočetnější flotila letadel na světě.

Věříte v budoucnost a růst letecké dopravy? Láká Vás představa investice do americké společnosti? V našem článku se o těchto akciích dozvíte vše potřebné.

Obsah článku o akciích American Airlines

1.Historie American Airlines2.Historický vývoj cen akcií Airlines3.Dividendy u American Airlines4.Jak lze obchodovat akcie American Airlines?5.Jak na první obchod akcií American Airlines?6.Vyplatí se o akciích American Airlines uvažovat?7.Diskuze o akciích American Airlines (komentáře)

Historie American Airlines

American Airlines byly založeny v roce 1930 jako skupina více menších aerolinek.

Na základě požadavků a pod přímým dohledem American Airlines vzniklo v roce 1936 dopravní letadlo Douglas DC-3, které se stalo významným milníkem a nastolilo nové trendy v osobní letecké přepravě. Celkem bylo vyrobeno přes 16 000 těchto letadel (byť většina za války pro vojenské využití). Největší růst společnosti probíhal od sedmdesátých let do nového tisíciletí, během kterého se z podniku stala silná mezinárodní společnost.

V roce 2011 vyhlásily aerolinky bankrot. Došlo k restrukturalizaci celé společnosti a o dva roky později ke sloučení s US Airways. Tím vznikla největší letecká společnost v USA.

Akcie American Airlines

Zdroj: Pixabay.com

Jelikož je American Airlines společnost sídlící v USA, nepřekvapí že její akcie lze obchodovat na americké burze, konkrétně na burze Nasdaq v New Yorku. Obchodní hodiny této burzy jsou od 9:30 do 16:00 místního času (15:30 až 22:00 našeho).

Vzhledem k bankrotu společnosti byly původní akcie staženy z burzy a v roce 2013 po spojení s US Airways nahrazeny novými.

Denně se zobchoduje zhruba mezi 5 a 10 miliony kontraktů, díky čemuž se při obchodování nemusíte obávat vysokého spreadu, a to ani u intradenního obchodování.

Historický vývoj cen akcií Airlines

Graf
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Po IPO (první den obchodování akcii společnosti na burze) došlo k růstu ceny akcií a přes korekci v polovině roku 2014 se cena vyšplhala až k 55 dolarům za akcii v roce 2015.

Následoval propad na poloviční cena a poté přes několik korekcí opět růst, až se počátkem roku 2018 cena zastavila jen kousek pod šedesáti dolarovou hranicí. Pak se trend opět otočil a cena klesla pod 30 dolarů za akcii. Počátkem roku 2020 se při koronavirové krizi cena prudce propadla až pod hranici deseti dolarů.

Aktuální cena akcií American Airlines

Akcie American Airlines
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Dividendy u American Airlines

American Airlines vyplácí pravidelně každé čtvrtletí dividendu ve výši deseti centů. Vzhledem k celosvětové krizi letectví způsobené koronavirem v roce 2020 však budoucí vyplácení dividendy není úplně jisté.

Budete-li ve svých obchodech počítat s dividendou, nezapomeňte proto pravidelně kontrolovat obchodní výkazy American Airlines, abyste se o případné změně ve výplatě dividend včas dozvěděli.

Jak lze obchodovat akcie American Airlines?

Jak jsme si ukázali v Historickém vývoji akcií, cena je dost volatilní, ale chybí zde dlouhodobý neměnný trend.

Vzhledem k nevelkým dividendám se vyplatí držet akcie dlouhodobě jen v případě, že je nakoupíte značně levně.

Díky větší volatilitě však akcie American Airlines vysloveně vybízí k aktivnímu obchodování. Nejste-li již zkušenější obchodníci, pak bude lepší se zaměřit na střednědobé obchodování v délce týdnů až měsíců. Máte tak více času na promyšlení kroků než když obchodujete například intradenně v rámci jednoho dne.

Z důvodu malých dividend můžete klidně využívat obchodování pomocí CFD kontraktů. Při něm není potřeba vlastnit samotné akcie, jen spekulujete na jejich růst či pokles. Velkou výhodu je že mnoho brokerů umožňuje obchodovat s pákou a proto nemusíte mít k obchodu tolik peněz.

Příklad obchodu: Jedna Akcie American Airlines stojí 25 dolarů. Vy očekáváte jejich pokles a tak vstoupíte do krátké pozice (spekulace na pokles). "Prodáte" 100 kusů akcii v celkové hodnotě 2 500 dolarů. U vašeho brokera ale využijete páku 1:5. Díky tomu budete k obchodu potřebovat jen 500 vlastních dolarů.

Po dvou měsících cena klesne na cena 20 dolarů za akcii. Abyste obchod uzavřeli, musíte teď "nakoupit" 100 akcií za celkem 2 000 dolarů.

Rozdíl 500 dolarů mezi vstupem do obchodu a výstupem bude Váš zisk. To je výhoda obchodování s pákou, kdy si od brokera peníze půjčujete a tak celý zisk jde za vámi.

Při obchodování s pákou však musíte mít na paměti, že vyšší mohou být nejen vaše zisky, ale i vaše ztráty. Důležité je proto obchodovat nikoli náhodně, ale podle předem vyzkoušené strategie a nezapomenou používat u každého obchodu stop-loss. Jak správně nastavit stop-loss? Více se dočtete v tomto článku.

Žádná strategie není stoprocentně úspěšná a pokud v jednom neúspěšném obchodu přijdete o všechny peníze, do dalšího ziskového už se nedostanete.

Jak na první obchod akcií American Airlines?

Jak na reálnou koupi akcií popisuje podrobně tento článek. Pojďme si shrnout nejdůležitější body, které vás dělí od prvního obchodu s akciemi American Airlines:

 • Prvním krokem je výběr brokera, který bude zprostředkovávat vaše obchody na burze. Důležité je se zajímat zejména o výši poplatků. Nesnažte se ale ušetřit za každou cenu, je lepší svěřit své peníze některému z kladným hodnocením i pozitivními zkušenostmi uživatelů než zcela neznámé společnosti. Mezi ověřené a spolehlivé brokery patří například:
  Favorit redakce
  U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
  • Nákup a prodej akcií a ETF bez poplatku
  • Dobrá zákaznická podpora v češtině
  • Při obchodování menších objemů jsou větší poplatky (kromě akcií a ETF)
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
 • Po vybrání brokera si u něj založíte účet. Není potřeba kvůli tomu někam chodit, vše se dá udělat z pohodlí domova.
 • Následně si budete muset vytvořit obchodní strategii, podle které budete akcie nakupovat i prodávat. Nesnažte se tento krok uspěchat, záleží na něm, budete-li na obchodování vydělávat nebo končit se ztrátou.
 • Až budete mít strategii vybranou, pošlete si peníze na účet u brokera a můžete se pustit do reálných obchodů.

Vyplatí se o akciích American Airlines uvažovat?

American Airlines je velká mezinárodní společnost se silným postavením na trhu letecké přepravy. Pravidelně navíc vyplácí dividendu, i když ne moc velkou.

Větší volatilita akcií také umožňuje zajímavé zhodnocení i v kratším časovém období.

Rizikem může být budoucí vývoj letecké dopravy ve světě. Také musíte počítat s měnovým rizikem, jelikož akcie lze obchodovat pouze v amerických dolarech.

Má podle vás letecká doprava před sebou světlé zítřky? Nebo naopak čekáte její úpadek? Láká vás vydělat na velkých pohybech akcií American Airlines? Neváhejte a podělte se s ostatními o vaše názory v diskusi pod článkem.

Více informací o American Airlines:


Více informací o akciích American Airlines (AAL)

JménoAmerican Airlines
TickerAAL
Webové stránkyhttps://www.aa.com/
Založeno1930
SektorPrůmysl
PrůmyslLetecká doprava
Vyplácí dividendy?

Vývoj ceny akcie American Airlines za posl. 2 týdny

Datum Hodnota Ticker
03. 06. 2023 Načítání... AAL
02. 06. 2023 Načítání... AAL
01. 06. 2023 Načítání... AAL
31. 05. 2023 Načítání... AAL
30. 05. 2023 Načítání... AAL
29. 05. 2023 Načítání... AAL
28. 05. 2023 Načítání... AAL
27. 05. 2023 Načítání... AAL
26. 05. 2023 Načítání... AAL
25. 05. 2023 Načítání... AAL
24. 05. 2023 Načítání... AAL
23. 05. 2023 Načítání... AAL
22. 05. 2023 Načítání... AAL
21. 05. 2023 Načítání... AAL

Ohodnoťte akcie firmy American Airlines


Připojte se k diskuzi

Další Akcie, které by vás mohly zajímat

RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo