Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Hashrate Bitcoinu stoupá a je na dosah novému ATH i přes zákazy z Číny

Publikováno
Hashrate Bitcoinu stoupá a je na dosah novému ATH i přes zákazy z Číny
Zdroj: Depositphotos.com

Podle dat z webu blockchain.com se hashrate Bitcoinu vzpamatoval od posledních restrikcí ze strany Číny. Trvalo mu to necelé tři měsíce. Čína v Bitcoinovém ekosystému zaujímala důležité postavení, neboť většina výpočetního výkonu pocházela z této země. Důvodem zákazu a regulací týkajících se kryptoměn a jejich těžby je tamní režim.

Poznámka

Jednoduše řečeno – hashrate je ukazetel výpočetního výkonu bitcoinové sítě a uvádí se v jednotkách hash/s.

Nedávný zákaz těžby

Těžařské farmy měly v Číně skvělé podmínky. Hydroelektrárny a uvolněné zákony týkajících se fosilních paliv byly pevným základem. Všichni jsme si vědomi každoročního “China FUDu“, kdy se v průběhu roku objeví restrikce mířené na Bitcoin. Může se to zdát vtipné, ale Čína kryptoměny stihla zakázat již 19x, poprvé v roce 2009.

Komunistická země v rámci svého boje proti finančním rizikům a spekulantům zasáhla proti těžbě bitcoinu a obchodování s nimi, oznámil státní Výbor pro finanční stabilitu a rozvoj. Tento “ban” byl směřovaný přímo na jejich provoz. Hashrate Bitcoinu tak v reakci na tuto zprávu klesl a část těžařů se rozhodla přesunout svou techniku. Samotná kryptoměna také reagovala poklesem.

Následovalo tvrdší nařízení

Čínská centrální banka totiž prohlásila všechny transakce související s těmito digitálními aktivy za nezákonné. Jde o dosud nejsilnější signál Pekingu, že vůči kryptoměnovým trhům hodlá rázně postupovat.

Centrální banka v příslušném stanovisku uvedla, že žádná z kryptoměn, tedy ani BTC či stablecoin tether, nepředstavuje zákonné platidlo a nemůže být součástí peněžního oběhu.

Všechny transakce spojené s kryptoměnami, včetně různých služeb poskytovaných burzami, budou vnímány čínskými orgány jako nepovolené finanční aktivity.

Rostoucí trend

Bitcoinový hashrate se podle údajů poskytnutých společností blockchain.com při difficulty adjustmentu 2. října zvýšil na 177,5 EH/s. Ostře sledovaný ukazatel dokázal po pádu na začátku letních měsíců zinscenovat ohromující oživení. Pravděpodobně díky tomu, že technika se z čínských provincií přesunula jinam. Začátkem července zaznamenala těžba bitcoinu historicky nejhorší propad až o 27 procent.

Zdroj: blockchain.com
Hashrate Bitcoinu stoupá a je na dosah novému ATH i přes zákazy z Číny.
Vývoj hashratu

Síť bitcoinu dosáhla svého vrcholného hashrate 198,5 EH/s 14. dubna. Byl to den, kdy cena kryptoměny dosáhla svého aktuálního maxima 64 804 $.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Finanční trhy mě doslova okouzlily, nejvíce pak kryptoměny, kde stojíme na počátku něčeho naprosto revolučního v oblasti finančnictví.

Přináším analýzy, denní zprávy a komentáře k aktuálnímu dění.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.