Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Francouzské akcie zažily po 1. kole parlamentních voleb nejlepší den za poslední 2 roky!

Šok způsobený předčasnými volbami se částečně stírá poté, co v prvním kole extrémní pravice nezískala takovou podporu Francouzů, jaká se očekávala.

Francouzské akcie zažily po 1. kole parlamentních voleb nejlepší den za poslední 2 roky!
Zdroj: depositphotos.com

Francouzské akcie v pondělí vzrostly poté, co první kolo parlamentních voleb bylo vyhodnoceno jako znamení, že krajně pravicová strana Národní shromáždění pravděpodobně nezíská většinu.

Podpora krajní pravice není taková, jak se čekalo

Výsledek strany, známé pod francouzskou zkratkou RN, skutečně vypadal, že po prvním kole získá nejvíce hlasů, přibližně 34 %, ale mírně zaostal za očekáváními z průzkumů.

Náznaky, že konkurenční strany strategicky stáhnou své kandidáty, pak podpořily očekávání, že nezíská 289 mandátů potřebných k vytvoření většiny.

“Nejpravděpodobnějším výsledkem zůstává patový parlament,” řekl Holger Schmieding, hlavní ekonom Berenberg Bank. “Ačkoli RN možná stále může získat absolutní většinu křesel ve druhém kole, nyní to vypadá ještě méně pravděpodobné než dříve.

Riziko, že by sjednocená levice mohla převzít moc a zavést svůj nákladný fiskální program, se zdá být ještě vzdálenější.”

Na počátku obchodování francouzský index CAC 40 vzrostl o 2,4 %, což je jeho nejlepší jednodenní nárůst za téměř dva roky.

Aktuální vývoj indexu CAC 40

Dalším dopadem voleb byl pokles rozdílu ve výnosy mezi 10letými německými a francouzskými dluhopisy pod 70 bazických bodů. Euro (EUR/USD) mezitím zpevnilo na 1,0767 dolaru, tedy zhruba o 0,5 %.

Aktuální vývoj měnového páru EUR/USD

RN by stále mohlo získat většinu nebo možná vládnout s Les Republicans, další pravicovou stranou, která uvedla, že svým příznivcům nedá žádné volební pokyny ve druhém kole v obvodech, kde byl její kandidát vyřazen.

I patový parlament však stále představuje riziko pro růstový program prezidenta Emmanuela Macrona, protože krajní levice a krajní pravice by se mohly spojit, aby zředily nebo zrušily jeho politická rozhodnutí.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.