purple strike strategie

purple-strikePoslední dobou na mě občas vyskočí reklama na tzv. indikátor purple strike – trendový indikátor, který by měl s vysokou přesností ukazovat změnu trendu. Pro nás je to ideální čas pro otevření obchodu, že?

Někdo z vás by se k tomuto indikátoru také mohl dostat a proto jsem si řekl, že je vhodné udělat jeho recenzi.

Má smysl indikátor purple strike používat? Není to jen další nesmysl? Čtěte dál.

Jak indikátor funguje

Ačkoli byl indikátor stvořený pro obchodování forexu a cfd, přijde mi zajímavé ho využít i pro obchodování binárních opcí. Proto jsem si dal pár dní na to, abych indikátor otestoval. Výsledky najdete níže!

Info: Hned po stažení indikátoru a přidání do MT4 vám vyskočí hláška: “Tento indikátor lze spustit pouze v programu Meta Trader 4 od firmy Purple Trading.”

Pokud ho tedy chcete používat, nebo jen vyzkoušet, je třeba mít staženou platformu MT4 od Purple Trading. Ta je zdarma – firma ale asi počítá s tím, že pokud budete obchodovat opravdu, využijete k tomu jejich platformu s jejím účtem.

Původně je indikátor vytvořený tak, že když se změní barva indikátoru na modrou, měl by člověk otevřít LONG pozici. Tudíž ve směru vzhůru. Tu by pak měl uzavřít s příchodem barvy červené. Jenže.

Nebyl bych to já, abych si strategii lehce neupravil. Samozřejmě že jsem si do grafu vložil i linie ze strategie BERSI Scalp a indikátor purple strike jsem používal pouze jako filtr. To znamená, že pokud došlo k odrazu od nějaké automaticky generované linie, nebo se zobrazila BERSI Scalp šipka a strategie purple strike byla ve shodném směru, otevřel jsem obchod.

Strategie Purple Strike a BERSI Scalp
Spojené síly indikátoru Purple Strike a BERSI Scalp – “Purple Scalp” 🙂

Moje výsledky s Purple Strike

Signál k obchoduVýsledky jsou poměrně uspokojivé. Strategii jsem testoval pouze pár dní na pár obchodech, ale nemohu si stěžovat. Je pravda, že jsem žádný jiný filtr (jako např. stochastic) nepoužíval. Snažil jsem se simulovat chování úplného začátečníka – když se zobrazí signál, vstoupit bezmyšlenkovitě do obchodu.

Popravdě, občas se objeví více signálů hned po sobě. A s tímto indikátorem je poměrně jednoduché je odflitrovat a eventuelně i zobchodovat.

Napravo vidíte, jak se při odrazu od Weekly 50% Linie zobrazily 3 signály. Indikátor purple strike byl červený – signalizující dobrý downtrend.

Proto jsem otevřel všechny 3 obchody a hádejte, jak to dopadlo? 🙂

Výsledky 3 obchodů se strategií Purple Scalp popsaných výše.
Výsledky 3 obchodů se strategií “Purple Scalp” popsaných výše.
Tato strategie se mi líbí a rád na ni budu dál pracovat. Pokud Vás to zajímá a chtěli byste více úprav, návodů a tipů, jak strategii PURPLE STRIKE využít, napište mi dolů pod článek komentář a sdílejte článek! Děkuji.

Výhody indikátoru purple strike

vyhody strategie purple strikeV oficiálním videu, které najdete níže, byly představeny i nějaké výhody tohoto indikátoru. Ty jsem vypíchl a napravo je najdete vypsané na obrázku.

Tyto body bych zhodnotil následovně: Minimum falešných signálů je hloupost, která sice hezky zní, ale nedává smysl. Druhý bod je to samé. Je to nic neříkající věta. Bod třetí je sice hezký, ale pokud indikátor používáte podle doporučeného nastavení (Perioda: 5) tak také není pravdivý.

To, že se nepřekresluje, je pravda. Nikdy jsem překreslení neviděl, ale je možné, že čas od času k němu dojde, jen jsem si toho nevšiml. Následující bod (Když už nějaký trend signalizuje, nenechá se ovlivnit korekcí) také není pravdivý. Pokud používáte základní doporučené nastavení, korekce indikátor často zmatou. Další dva body o tom, že trend je signalizován od začátku do konce si lehce odporují s tím, co jsem řekl v minulé větě. Používáte-li ale vyšší periodu, musím dát za pravdu.

Videopředstavení indikátoru Purple Strike

Vaše zkušenosti s tímto indikátorem

Výše jsem popsal své zkušenosti s touto strategií. Ale co vy, už jste na tuto obchodní metodu někde viděli reklamy? Nebo se k vám dostalo toto video?

Dejte mi vědět níže do komentářů, rád si to přečtu. A pokud se rozhodnete strategii vyzkoušet, určitě se nezapomeňte ozvat.

Purple Trading je kvalitním brokerem

Nothing found!

13 KOMENTÁŘE

 1. Ahoj Štěpáne, jsem prvně na tvých stránkách. Mám DEMO od Purple trading a poprosil bych poslat tvou strategii na Purple strike indikátor. Ještě jsem se neodvážil ho použít na bin.opce ns ostro. Určitě je třeba nastavit vyšší hodnotu než 5. Docela často začne ukazovat trend, který vzápětí se změní jde jiným směrem na krátkou chvíli než bychom očekávali. Prosím o zaslání Větší scalp indikátoru s návodem jak ho dát do MT 4 a jak ho nastavit a s ním pracovat. Děkuji Zdeněk

 2. Zdravím …
  Rád by som sa opýtal aké upravy by boli vhodné spraviť pri tomto indikátore a aké sú tvoje typy na lepšie využitie..
  Či je lepšie ho použiť pri zmene trendu a odrazu od línii ??
  Ďakujem.

 3. Ďakujem, veľmi dobrý pomocník v kombinácii s ďalšími.
  Páči sa my, budem ju testovať aj naďalej. Uvítame ďalší článok venovaný tejto stratégií.

 4. Díky za zajímavý tip,ale to znamená založit si další demo účet u Purple Trading,samotný MT4 od Purple T. nestačí.Nelze to nějak obejít?

  Díky za odpověď

 5. Děkuji Štěpáne za tip na indikátor Purple strike. Vše jsem udělal dle Tvých rad, ale stažený indikátor – na plochu – mi nejde přetáhnout do složky dat – indikátory. Co s tím?
  Děkuji Ti předem za odpověď.

 6. Díky Štěpáne za nový tip. Pro moje obchodování se zdá být tato strategie nezbytná. Mám problémy s určením trendu. Pochopila jsem, že si mám stáhnout jejich platformu. To ale nechci. Dobře mi funguje tvoje BERSI SCALP. Strategii jsem si sice stáhla, ale dostanu ji do této platformy? Pokud ano, jak? Díky za odpověď.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.