Meta Trader 4

Pokud na internetu hledáte různé strategie pro obchod binárních opcí, jsem si jistý, že jste narazili už na pěknou řádku nejrůznějších indikátorů. Jsem si také téměř jistý, že už jste někde slyšeli o repaintingu (počeštěně – překreslování.) a to hlavně na nejrůznějších zahraničních diskuzních fórech.

Chtěl bych vám dnes říct něco blíže o tom, co to repainting vůbec je, jak s ním pracovat a vlastně snad vše potřebné.

Co je to repainting?

Po restartu MT4. Překresleno.
Před překreslením

Když nějaký indikátor repaintuje (překresluje) znamená to, že jinak vyhodnocuje pohled do minulosti a současnost. Pokud tedy takový indikátor nasadíme a koukneme se zpět, všude vidíme pouze signály, které byly pravdivé.

Budeme-li graf sledovat, jak se hýbe a čekat na signál, nemusí už vždy být bezchybný – stejně jako byl v minulosti. Můžeme například dostat 5 signálů hned za sebou. Pak ale vypneme MT4, hned ho znovu zapneme a vidíme, že z těch 5 signálů byly 4 smazány a zůstal tam jen ten poslední – ten co vyšel.

Měli bychom se překreslování bát?

To, že nějaký indikátor překresluje samozřejmě není hezké a vypadá to, jako by nás jeho autor chtěl natáhnout. Na druhou stranu je to ale stále pouze jen algoritmus, který (jak je jasné) ne vždy musí být pravdivý a už jen to, že se signál zobrazí je důležité, i přesto, že se může za chvíli zase smazat.

Tím chci říct, že i když indikátor překresluje, nemusíme se mu vyhýbat. Jen je třeba dávat si pozor.

Vždy bychom měli spoléhat na více indikátorů, než jen na jeden a tím se pravděpodobnost obchodu in-money zvyšuje.

Tester strategií

Z toho co již o překreslování víme nám tedy musí být jasné, že pouze pohledem do minulosti neodhalíme, zda je indikátor dobrý. Trvalo by ale hroznou hromadu času čekat například hodiny, či dny jen na předběžné otestování strategie. Teď nastává ta správná situace použít strategy tester.

Více o strategy testeru ale až v příštím díle (Aktualizováno: Meta Trader Strategy tester). Snad jsem zodpověděl všechny otázky, které byste ohledně překreslování mohli mít. V žádném případě se mě ale neostýchejte kontaktovat na mail, v diskuzi, nebo přímo zde pod článkem. Hodně štěstí!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.