Binární a digitální opce jsou propagovány a nabízeny pouze profesionálním obchodníkům.Pokud nejste profesionální obchodník, obchodovat binární a digitální opce, bohužel, nemůžete. Více info. Můžete však obchodovat forex a kryptoměny.

6. díl Meta Trader 4 seriálu – Repainting (překreslování) indikátorů

Pokud na internetu hledáte různé strategie pro obchod binárních opcí, jsem si jistý, že jste narazili už na pěknou řádku nejrůznějších indikátorů. Jsem si také téměř jistý, že už jste někde slyšeli o repaintingu (počeštěně – překreslování.) a to hlavně na nejrůznějších zahraničních diskuzních fórech.

Chtěl bych Vám dnes říct něco blíže o tom, co to repainting vůbec je, jak s ním pracovat a vlastně snad vše potřebné.

Co je to repainting?

Po restartu MT4. Překresleno.

Před překreslením

Když nějaký indikátor repaintuje (překresluje) znamená to, že jinak vyhodnocuje pohled do minulosti a současnost. Pokud tedy takový indikátor nasadíme a koukneme se zpět, všude vidíme pouze signály, které byly pravdivé. Budeme-li graf sledovat, jak se hýbe a čekat na signál, nemusí už vždy být bezchybný – stejně jako byl v minulosti. Můžeme například dostat 5 signálů hned za sebou. Pak ale vypneme MT4, hned ho znovu zapneme a vidíme, že z těch 5 signálů byly 4 smazány a zůstal tam jen ten poslední – ten co vyšel.

Měli bychom se překreslování bát?

To, že nějaký indikátor překresluje samozřejmě není hezké a vypadá to, jako by nás jeho autor chtěl natáhnout. Na druhou stranu je to ale stále pouze jen algoritmus, který (jak je jasné) ne vždy musí být pravdivý a už jen to, že se signál zobrazí je důležité, i přesto, že se může za chvíli zase smazat.

Tím chci říct, že i když indikátor překresluje, nemusíme se mu vyhýbat. Jen je třeba dávat si pozor.

Vždy bychom měli spoléhat na více indikátorů, než jen na jeden a tím se pravděpodobnost obchodu in-money zvyšuje.

Tester strategií

Z toho co již o překreslování víme nám tedy musí být jasné, že pouze pohledem do minulosti neodhalíme, zda je indikátor dobrý. Trvalo by ale hroznou hromadu času čekat například hodiny, či dny jen na předběžné otestování strategie. Teď nastává ta správná situace použít strategy tester.

Více o strategy testeru ale až v příštím díle (Aktualizováno: Meta Trader Strategy tester). Snad jsem zodpověděl všechny otázky, které byste ohledně překreslování mohli mít. V žádném případě se mě ale neostýchejte kontaktovat na mail, v diskuzi, nebo přímo zde pod článkem. Hodně štěstí!

Štítky:

Štěpán Petřivý

Více o autorovi Štěpán Petřivý

Již od základní školy jsem si chtěl vydělávat obchodem, ale to se mi nedařilo, až do prvního ročníku střední, kdy jsem se začal zajímat o podnikání na internetu a ve čtvrtém ročníku jsem začal teprve opravdově podnikat. Dnes obchoduji binární opce a jelikož mám veliký úspěch, rád se s Vámi podělím o své zkušenosti. Více informací o mně se dozvíte na stránce o nás.

Všechny příspěvky - Webová stránka

Zanechat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí, kryptoměn a CFD:
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. Finex.cz
Momentálně nepoužíváte android.