Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

6. díl Meta Trader 4 seriálu – Repainting (překreslování) indikátorů

6. díl Meta Trader 4 seriálu – Repainting (překreslování) indikátorů

Pokud na internetu hledáte různé strategie na obchodování, jsem si jistý, že jste už narazili na pěknou řádku nejrůznějších indikátorů. Jsem si také téměř jistý, že už jste někde slyšeli o repaintingu (česky překreslování) a to hlavně na nejrůznějších zahraničních diskuzních fórech.

Chtěl bych vám dnes říct něco blíže o tom, co to repainting vůbec je, jak s ním pracovat a vlastně snad vše potřebné.

Co je to repainting?

Když nějaký indikátor repaintuje (překresluje) znamená to, že jinak vyhodnocuje pohled do minulosti a průběh grafu v současnosti. Pokud tedy takový indikátor nasadíme a koukneme se zpět, všude vidíme pouze úspěšné signály, protože ty neúspěšné byly smazány, když indikátor znal budoucnost.

Budeme-li ale graf sledovat jak se hýbe a čekat na signál, nemusí už vždy být bezchybný – stejně jako zdánlivě vypadá, že byl v minulosti.

Můžeme například dostat 5 signálů hned za sebou. Pak ale vypneme MT4, znovu zapneme a vidíme, že z těch 5 signálů byly 4 smazány a zůstal tam jen ten poslední – ten úspěšný.

Měli bychom se překreslování bát?

To, že nějaký indikátor překresluje samozřejmě není dobré a vypadá to, jako by nás jeho autor chtěl podvést. Na druhou stranu je to ale stále pouze jen algoritmus, který (jak je jasné) ne vždy musí být 100% úspěšný a už jen to, že se signál zobrazí je důležité, i přesto, že se může za chvíli zase smazat.

Tím chci říct, že i když indikátor překresluje, nemusíme se mu hned vyhýbat. Jen je třeba dávat si pozor.

Vždy bychom měli spoléhat na více indikátorů, než jen na jeden a tím se pravděpodobnost obchodu in-money zvyšuje.

Tester strategií

Z toho co již o překreslování víme nám tedy musí být jasné, že pouhým pohledem do minulosti vždy neodhalíme, zda je indikátor dobrý nebo ne. Trvalo by ale hroznou hromadu času čekat hodiny, dny či týdny jen na předběžné otestování strategie. Teď nastává ta správná situace použít strategy tester.

Více se o strategy testeru můžete dozvědět v tomto článku: Meta Trader Strategy tester.

Snad jsme zodpověděli všechny otázky, které byste ohledně překreslování mohli mít. V žádném případě se nás ale neostýchejte kontaktovat přímo zde pod článkem v komentářích

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.