Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jak obchodovat se svíčkovým patternem Kicker?

Publikováno
Jak obchodovat se svíčkovým patternem Kicker?
Zdroj: Midjourney.com

V tomto článku se seznámíme s poměrně vzácným obratovým svíčkovým patternem zvaným Kicker. Ukážeme vám jak vzniká a pravidla pro obchodování s ním.

Jak se tvoří svíčkový vzorec Kicker

Svíčkový pattern Kicker není na cenových grafech vidět často a předznamenává obrat současného trendu a ukazuje na náhlou změnu nálady na trhu. Obvykle je to způsobeno důležitými nebo neočekávanými zprávami souvisejícími s aktivem.

Vzorec se skládá ze dvou svíček různých barev. Pokud je první svíčka bílá, druhá je černá a naopak. Na velikosti těl svíček nijak zvlášť nezáleží. Tělo první svíčky je ve směru aktuálního trendu a druhá svíčka otevírá gapem (mezerou) od otevírací ceny první svíčky a zavírá v opačném směru.

Zvláštností tohoto patternu je, že druhá svíčka otevírá okamžitě velkým gapem proti směru trendu. Pokud je první svíčka vzorce “medvědí”, vytvoří se gap směrem nahoru a objeví se bílá svíčka. Pokud je první svíčka “býčí”, gap se vytvoři směrem dolů a následuje černá svíčka. Gap pokrývá celé tělo první svíčky a vytvoří mezeru od její otevírací ceny.

Býčí svíčkový pattern Kicker

Ten se tvoří na cenovém grafu během downtrendu, kdy dochází k aktivnímu pohybu ceny směrem dolů a tvoří se lokální minima. Nejprve se objeví první černá svíčka vzorce, poté druhá svíčka otevře velkým gapem směrem nahoru a zavře jako bílá, což ukazuje růst.

“Medvědi” pohybovali trhem dolů, byli si jisti svou silou, ale neočekávané pozitivní zprávy silně ovlivnily účastníky trhu a situace se dramaticky změnila. Nyní převzali iniciativu “býci”.

Na grafu se tak vytvořil býčí svíčkový vzorec Kicker. Plně se zformuje po zavření druhé svíčky s bílým tělem a předpokládá se, že býci, kteří obdrželi nečekanou podporu a přešli do ofenzívy, budou cenu nadále posouvat nahoru. Obchodníci tedy očekávají silnou korekci směrem nahoru nebo dokonce obrat a začátek býčího trendu.

"Býčí" svíčkový vzorec Kicker
“Býčí” svíčkový vzorec Kicker

Medvědí svíčkový pattern Kicker

Ten se tvoří na cenovém grafu během uptrendu, což je situace, kdy dochází k silnému pohybu cen nahoru a vytvářejí se lokální maxima. Nejprve se objeví první bílá svíčka patternu, poté druhá svíčka otevře velkým gapem směrem dolů a uzavře jako černá, což ukazuje pokles.

“Býci” hnali trh vzhůru silnou iniciativou, ale neočekávané negativní zprávy silně ovlivnily účastníky trhu a situace se dramaticky změnila. Nyní převzali iniciativu medvědi.

Na grafu se tedy začal tvořit medvědí svíčkový vzorec Kicker. Celý se zformuje poté, co druhá svíčka uzavře černým tělem. Očekává se, že “medvědi”, kteří obdrželi nečekanou podporu a přešli do útoku, budou nadále posouvat cenu dolů. Můžeme tedy očekávat prudký downtrend nebo dokonce obrat a začátek medvědího trendu.

"Medvědí" svíčkový vzorec Kicker
“Medvědí” svíčkový vzorec Kicker

Jak nakupovat podle býčího vzorce Kicker

 • Během downtrendu se na cenovém grafu vytvoří býčí pattern Kicker.
 • Někteří obchodníci doporučují otevřít nákupní pozici při otevření další svíčky po vytvoření patternu. Stop Loss lze nastavit na minimum první černé svíčky.
 • Linie Fibonacciho návratů a významné úrovně rezistence lze použít k nastavení Take Profit.

Příklad nákupu podle býčího patternu Kicker

 • 11. srpna 2020 se na denním grafu akcií společnosti Tesla Inc. (NASDAQ: TSLA) vytvořil býčí vzorec Kicker. Následující den obchodník na začátku obchodní seance otevřel nákupní pozici na 107,55 USD.
 • Stop Loss byl nastaven těsně pod minimem první černé svíčky na 90,90 USD.
 • Akcie poté vzrostly a vytvořily lokální maximum na 167,36 USD.
Příklad nákupu podle býčího vzorce Kicker
Příklad nákupu podle býčího vzorce Kicker

Jak prodávat podle medvědího vzorce Kicker

 • Během uptrendu se na cenovém grafu vytvoří medvědí vzorec Kicker.
 • Obchodník otevře prodejní pozici při otevření další svíčky po vytvoření patternu. Stop Loss lze nastavit na maximum první bílé svíčky.
 • Linie Fibonacciho návratu a významné úrovně supportu lze použít k nastavení Take Profit.

Příklad prodeje podle medvědího vzorce Kicker

 • 3. září 2020 se na denním grafu akcií Meta Platforms Inc. (NASDAQ: META) vytvořil medvědí pattern Kicker. Následující den otevřel obchodník na začátku obchodní seance prodejní pozici na 287,60 USD.
 • Stop Loss byl nastaven těsně nad maximem první bílé svíčky na 303,60 USD.
 • Poté cena akcií plynule klesala a vytvořila lokální minimum na 244,11 USD.
Příklad prodeje podle medvědího vzorce Kicker
Příklad prodeje podle medvědího vzorce Kicker

Na co si dát pozor při použití patternu Kicker v obchodování

 • Tento model je vhodný zejména pro obchodování na akciové burze, kde se nejčastěji vyskytuje.
 • Obchodník by by měl dodržovat řízení rizik a měl by zadat ochranné příkazy Stop Loss.

Závěr

Svíčkový pattern Kicker se objevuje během uptrendu nebo downtrendu a signalizuje prudký obrat na trhu. Na cenových grafech je vidět zřídka a obvykle se tvoří kvůli zveřejnění důležitých informací souvisejících s aktivem.

Před použitím tohoto modelu v reálném obchodování by měl obchodník otestovat jeho výkonnost na historických datech a vyzkoušet si ho na demo účtu.

Tým RoboMarkets
[email protected]
+420 800 088 482
https://www.robomarkets.cz/

Upozornění na rizika:

 1. Tento materiál a informace v něm obsažené slouží pouze pro informační účely a v žádném případě by neměly být považovány za poskytování investičního poradenství pro účely zákona o investičních společnostech 87 (I) 2017 Kyperské republiky, nebo jakoukoli jinou formu osobního poradenství nebo doporučení, která se týká určitých typů transakcí s určitými druhy finančních nástrojů.
 2. Minulá výkonnost není spolehlivým ukazatelem budoucích výsledků nebo budoucího výkonu.
Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

RoboMarkets je broker založený v roce 2012, který se specializuje na obchodování s akciemi. Kromě toho ale nabízí také možnost obchodování s různými dalšími aktivy včetně indexů, ETF, forexu a komodit. Zákazníci RoboMarkets ocení zejména českou zákaznickou podporu přes telefon či chat, vedení obchodního účtu v CZK a možnost bezpoplatkového vkladu bankovním převodem v rámci ČR.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.