Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Ferrari: Překvapivý favorit Warrena Buffetta?

Warren Buffett pochválil Ferrari a vyzdvihl jeho výjimečný potenciál. S 34% nárůstem zisku v roce 2023 je výrobce luxusních automobilů na dobré cestě k budoucímu růstu.

Publikováno
Ferrari: Překvapivý favorit Warrena Buffetta?
Zdroj: depositphotos.com

I když se Warren Buffett, slavný investor a CEO společnosti Berkshire Hathaway, obvykle vyhýbá investicím do automobilového průmyslu, neodpustil si komentář ke známé automobilce Ferrari. O ní se zmínil již na jaře minulého roku, kdy doslova řekl: “I would say Ferrari is in a special place.”

Většina investorů si jeho slova přebrala tak, že jsou akcie Ferrari v jeho očích výjimečné, a to se v určité míře i potvrdilo. Společnosti se podařilo v roce 2023 dosáhnout 34% nárůstu čistého zisku.

V posledním týdnu si navíc akcie automobilky připsaly více než 10 % poté, co vedení společnosti ujistilo investory, že jeho tržby a zisk v letošním roce porostou, což je podpořeno silným objemem objednávek, který se rozprostírá do roku 2025.

Za poslední rok tak cena akcií Ferrari vzrostla už o více než 40 % a podle všeho by se automobilce mělo dařit i v letošním a příštím roce.

Vývoj ceny akcií Ferrari za poslední týden

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Ferrari Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Strategie Berkshire Hathaway s automobilkami nepočítá

Buffett je známý svým opatrným přístupem k investování. V souvislosti s tím dává přednost firmám, které nabízejí dlouhodobý potenciál k růstu a udržitelnou konkurenční výhodu.

V jeho portfoliu narazíme například na technologického giganta Apple, Bank of America nebo American Express. Po většinu času se snaží vyhýbat automobilkám, jelikož podle jeho vlastních slov je toto odvětví příliš náročné a je zde příliš vysoká konkurence.

Jedinými výjimkami je čínská automobilka BYD, ve které drží menší podíl, a akcie společnosti GM, jež byly v minulosti součástí portfolia Berkshire Hathaway. Warren Buffett se však vyjádřil pozitivně i k luxusní značce automobilů Ferrari.

I když jeho společnost do akcií automobilky neinvestovala, doslova o ní řekl, že je na speciálním místě. To lze chápat tak, že správně odhadl potenciál Ferrari, který tkví v jeho jedinečnosti.

A ani v tomto případě se Věštec z Omahy nemýlil. Svůj pozitivní pohled na Ferrari sdílel už na jaře minulého roku. Během něj se automobilce opravdu dařilo a pokračovat by v tom měla minimálně i ve dvou následujících letech.

Ferrari má pozitivní vyhlídky až do roku 2025

Ferrari se odlišuje od masových výrobců automobilů svým důrazem na luxus, exkluzivitu a omezenou produkci automobilů. Zatímco velcí hráči jako GM prodávají miliony vozidel ročně, Ferrari si udržuje svůj elitní status tím, že ročně vyrobí pouze několik tisíc vozidel – v roce 2023 vyrobilo 13 663 vozidel.

Odlišná strategie Ferrari nejenže zvyšuje jeho exkluzivitu, ale též mu umožňuje udržet vysokou úroveň kvality vozidel a investovat do inovací. Kromě toho vše napovídá tomu, že se automobilce bude dařit nejen v letošním roce, ale i v roce 2025.

Pro oba roky má přitom zcela vyčerpané výrobní kapacity. Do karet společnosti hraje také nedávné oznámení Lewise Hamiltona který v rámci Formule 1 opustí Mercedes a nastoupí do stáje Ferrari.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎