Jakmile jednou vyděláte peníze investováním, je mnohem těžší je utrácet. Peníze totiž začnete vnímat jako nástroj k vydělávání, ne jako poukaz k nakupování.
Druhá největší a nejznámější kryptoměna, Ethereum (ETH), má za sebou velmi úspěšné období a její cena s přehledem pokořila hranici 3000 dolarů. Co stojí za jejím růstem a co to znamená pro jejího spoluzakladatele Vitalika Buterina? Jaký další vývoj naznačují aktuální data analytické společnosti Glassnode?
Ethereum poprvé v historii překonalo hranici 3000 dolarů a jeho růst dál pokračuje. V době psaní článku se cena pohybovala okolo 3400 dolarů. Oproti minulému roku ETH už posílilo zhruba o více než 1300 %. Současný obrovský růst hodnoty má na svědomí hned několik pozitivních faktorů.
Denní počet transakcí se na blockchainu Etherea zvýšil o 22 % na 1.376 milionů podle údajů poskytnutých společností Glassnode. Pouze v prvním čtvrtletí síť Ethereum vypořádala transakce v hodnotě 1,5 milionu USD, což je více než celkový počet za posledních sedm čtvrtletí.
Po překonání hranice 3000 dolarů za jednu minci Ethereum překonalo tržní kapitalizaci významných veřejně obchodovaných institucí jako například Walt Disney, PaPal, Bank Of America či Procter & Gamble.
Data sítě Coinmetrics ukazují, že počet aktivních adres se nedávno vyšplhal na své historické maximum na úrovni 771 000, což překonalo předchozí maximum 739 00 zaznamenané v listopadu loňského roku.
Podle údajů analytické společnosti Glassnode můžeme u Etherea sledovat podobně pozitivní trend jako u Bitcoinu. Roste podíl mincí starších od jednoho do šesti měsíců, které se nepohybují. Dále výrazným způsobem klesá počet mincí ETH držených na burzách, což naznačuje, že jejich majitelé mají v plánu mince hodlovat.
Ethereum však oproti Bitcoinu, který je brán spíše jako uchovatel hodnoty, představuje mnohem aktivnější ekosystém, kde mohou dlouhodobí držitelé přesouvat své mince v rámci inteligentních smluv a aplikací.
Masivní nárůst ceny etherů pomohl jednomu ze zakladatelů Etherea, Vitaliku Buterinovi, k pohádkovému bohatství. Na jedné z jeho peněženek, kterou zveřejnil v říjnu 2018, se nachází 333 520 ETH, což při současné ceně představuje více než jednu miliardu dolarů.
Buterin tehdy uvedl, že vlastní několik dalších “relativně menších” peněženek. Buterinova zveřejněná peněženka je podle údajů Etherscanu pouze 22. nejcennější v síti. Je to mnohem méně než peněženka provozovaná hlavními burzami kryptoměn a vydavateli tokenů.
Hlavní peněženka spojená s Wrapped Etherem vlastní 7 milionů ETH (22,1 miliardy USD), což je více než 6 % celkové tržní nabídky Etherea. Druhá nejcennější peněženka sbírá vklady do Etherea 2.0 a ta drží 4,137 milionu ETH (1,3 miliardy USD).
Jakmile jednou vyděláte peníze investováním, je mnohem těžší je utrácet. Peníze totiž začnete vnímat jako nástroj k vydělávání, ne jako poukaz k nakupování.
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.
Pokud teď zakoupím Ethereum, tak mi potom automaticky přejde na Ethereum 2.0?
U tohoto krypta není dána emise a přesto závratně stoupá.
Jestli myslíte tu otázku vážně jestli z eth co by jste koupil dnes bude pak eth 2 tak je až hrozivé kdo všechno kupuje krypto. Ani vám nechci odpovědět a doporučit se dovzdělat.