Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Ethereum] Analýza 6. 1. 2023 – Přijde další propad?

Publikováno

Ahoj tradeři, Bitcoin jsme v předchozích několika analýzách probrali velmi podrobně a vzhledem k velmi malé volatilitě na trhu už není moc co dalšího dodat. Pojďme se tedy dnes podívat na druhého nejdůležitějšího hráče trhu, kterým je Ethereum.

Dlouhodobé supporty a rezistence

Vzhledem k tomu, jak nízko Ethereum během tohoto roku vyklesalo, tak jediné důležité supporty vychází z price action z let 2017/18, což jsou stále velmi silné a neotestované levely.

Support kolem 1100-1050 USD jsme otestovali v červnu, v souvislosti s krachem Celsiu a dalších společností, které se musely rychle zbavovat svých likvidních ETH.

Odtud během léta přišel nárůst ceny až na 2030 USD s očekáváním merge – tento pohyb nahoru byl ideálním bearish retestem naší struktury a od té doby se ETH pohybuje v postupných vlnách níže, ale zatím jsme neviděli rozbití předchozího minima z června.

Pokud by však support byl rozbitý, následující velmi silný support se nachází na 800-670 USD.

Hlavní supporty ETH/USD 
Hlavní supporty ETH/USD

Lokální trend

Od léta vidíme na ETH po sobě jdoucí nižší maxima a minima, což je definice downtrendu. Ten se ale hýbe vždy velmi dlouho v korekci (směrem nahoru) a poté vidíme obří, impulzní pohyb dolů.

Trend a pravděpodobný pohyb ETH 
Trend a pravděpodobný pohyb ETH

Z hlediska dalších pohybů je to tedy u Etherea spíše o porozumění pravděpodobnostem, než o reakcích na krátkodobé pohyby. A pravděpodobnosti tu mluví ve směr trendu, tedy dříve či později návštěva swing low (1070 USD) a pravděpodobně i propad na zmíněný HTF support (800-670 USD).

Swingové maximum se nachází nad 1680 USD, takže pokud by se měl otočit denní trend, prozatím je toto jediná hladina, kterou sledovat.

Situace na 4h grafu

Zatímco denní graf nám dává dlouhodobé pohyby, 4h graf mluví ve scénářích, které je možné obchodovat. A zhruba 2-3 týdny zpět zde ETH prorazilo i do 4h downtrendu, takže v této chvíli máme všechny trendu (týdenní, denní i 4h) otočené směrem dolů.

To nám dává dobré pravděpodobnosti, že bychom již nemuseli jít nad 1350 USD a naopak očividná distribuční zona se nachází mezi 1260-1300 USD. Je tedy ještě možná návštěva této zóny znovu, ale primárně bychom měli očekávat pád na zmíněné swing low a do dlouhodobého supportu k 800 USD.

Obchodní scénář ETH
Obchodní scénář ETH

Závěr

Ethereum vypadá lépe než Bitcoin, ale také se na všech timeframech obchoduje v naprosto precizním technickém downtrendu. Očekávání by tedy měly být nastavené na retest 1100 a pravděpodobně nová minima kolem 800 USD v příštích měsících.

Zcela jasná invalidace tohoto scénáře se nachází na 1680 USD, kde je denní swingové maximum – jeho překonání by znamenalo začátek uptrendu.

Líbil se vám tento článek?
10
1

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.