Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

El Salvador nakoupil dalších 420 BTC při aktuálním propadu trhu

Publikováno
El Salvador nakoupil dalších 420 BTC při aktuálním propadu trhu
Zdroj: https://pixabay.com/illustrations/el-salvador-flag-country-symbol-4639709/

Prezident Salvadoru Nayib Bukele se propadů BTC vůbec nebojí. Naopak je využívá k dalším nákupům. A nyní se to stalo znova. Země tak má pod správou již 1120 bitcoinů.

Bitcoin aktuálně prožívá menší korekci na hodnotě přibližně 60 500 USD, kam se propadl několik dnů po dosažení svého historického maxima na 66 000 USD. Toho využívají mnozí investoři, zejména hodleři.

Tím je nyní i prezident Salvadoru, jenž místo toho, aby si stěžoval, že jeho investice klesají, vykoupil dip a využil tak aktuálního propadu. A samozřejmě to oznámil na svém twitteru.

Investice se zatím vyplácí

Neexistuje sice způsob, jak provést audit vládní peněženky, nicméně se zdá, že investice se Salvadoru již vyplácí. Sotva hodinu po oznámení nákupu se prezident Bukele již chlubil návratností své investice.

V pozdějším tweetu prezident ještě dodává, že je to všechno kvůli rebalancování účtů ve fondu BTC Trust v zemi, což mu umožňuje vyplácet peníze v USD, když bitcoin zdraží.

Toto vyvážení mu umožnilo těžit z rostoucích cen na financování veřejných prací. Nedávno Bukele oznámil výstavbu velké nemocnice pro domácí mazlíčky, která by byla hrazena z peněz získaných ze zisků fondu Bitcoin Trust.

El Salvador nyní vlastní 1120 BTC navzdory všem kontroverzím

Bukele je oblíbeným prezidentem bitcoinové komunity. Nejenže na něj často odkazují maximalisté, jako jsou Anthony Pompliano nebo Michael Saylor, ale také to vychází z průzkumů, které byly provedeny renomovanými institucemi, včetně CID Gallup , Francisco Gavidia University , Mitofsky a La. Hodnocení můžete vidět na obrázku níže.

Zdroj: Mitofsky
Průzkum: prezidenti dle oblíbenosti
Průzkum: prezidenti dle oblíbenosti

Ne všichni však sdílí podobné nadšení. Údajně 70 % lidí v Salvadoru není spokojeno s přijetím BTC. Dokonce se v zemi objevily i různé protesty. Na druhou stranu z průzkumů vyplývá, že se čím dál více občanů zbavuje dolarů a mění je právě za BTC.

Ať je nálada v Salvadoru jakákoliv, státní peněženka se údajně nachází v zelených číslech se ziskem asi 5 milionů dolarů.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o toto odvětví začala aktivně a blíže zajímat. Jsou to již čtyři roky, co sleduji nejrůznější novinky a fundamentální vlivy, o nichž následně píšu články v několika internetových magazínech. Ráda také monitoruji trhy s digitálními aktivy, dlouhodobě hodluji i investuji do začínajících projektů. Svět kryptoměn může být i nebezpečný, ale zároveň nabízí to, co dosavadní finanční systém nedokáže. Proto věřím, že jsou decentralizované technologie včetně kryptoměn budoucností.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.