Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

El Salvador podniká první kroky k těžbě BTC pomocí sopečné činnosti

Publikováno
El Salvador podniká první kroky k těžbě BTC pomocí sopečné činnosti
Zdroj: coingape.com

Uběhlo několik týdnů od okamžiku, kdy prezident Salvadoru Nayib Bukele vyhlásil Bitcoin za zákonné platidlo. Tato zpráva se stala velice býčím znamením pro celou komunitu kryptoměn. Není divu, že El Salvador je vůbec první zemí na světě, která toto kontroverzní rozhodnutí učinila. Ač ho mnoho odborníku i samotných občanů kritizuje, adopce je zde v plném proudu, o čemž svědčí i přijetí Chivo peněženky až jednou třetinou obyvatelstva.

Těžba bitcoinů pomocí sopečné činnosti

Bukele nedávno na svém Twitteru zveřejnil příspěvek, ve kterém uvedl, že země zahájila nový projekt na využívání geotermální energie ze sopky k těžbě bitcoinů.

Svůj nápad prezident Salvadoru představil již v červnu, kdy prohlásil, že vlastní:

“Velmi levnou, 100% čistou a 100% obnovitelnou energii s nulovými emisemi ze svých vulkánů”.

Tento tweet byl zveřejněn měsíc poté, co Elon Musk rozhněval krypto komunitu tím, že označil Bitcoin za energeticky náročný a odvolal přijímaní této kryptoměny ve své společnosti Tesla. Cena BTC se okamžitě propadla, přičemž byla rozpoutána globální debata o emisích, které těžba bitcoinů produkuje.

Zdroj: twitter.com/nayibbukele
Geotermální závod v Salvadoru.
Geotermální závod v Salvadoru.

Závěr

Těžba BTC je v poslední době kritizována právě kvůli vysoké spotřebě energie. Čím dál více společností proto nyní hledá alternativní a především obnovitelné zdroje.

Bukele v tom má ale jasno, jeho plánem je postavit obrovský závod, který bude stát 480 milionů dolarů. Toto potencionální národní dědictví generující bitcoiny tak může přinést zemi do budoucna obrovské bohatství.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o toto odvětví začala aktivně a blíže zajímat. Jsou to již čtyři roky, co sleduji nejrůznější novinky a fundamentální vlivy, o nichž následně píšu články v několika internetových magazínech. Ráda také monitoruji trhy s digitálními aktivy, dlouhodobě hodluji i investuji do začínajících projektů. Svět kryptoměn může být i nebezpečný, ale zároveň nabízí to, co dosavadní finanční systém nedokáže. Proto věřím, že jsou decentralizované technologie včetně kryptoměn budoucností.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.