Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Prezident El Salvadoru nepřestává dokupovat Bitcoin a v zemi se otevřely další ATM bankomaty!

Publikováno
Prezident El Salvadoru nepřestává dokupovat Bitcoin a v zemi se otevřely další ATM bankomaty!
Zdroj: medium.com

Hlava El Salvadoru, Nayib Bukele, nepřestává ztrácet svůj optimistický pohled na Bitcoin a při poklesech oznamuje prostřednictvím twitteru nákupy. Země je také na 3. místě v počtu automatů, které převádí bitcoin na fiat měny.

Včerejší výprodej na burzách

Znatelný pokles trhů, kdy akciový index S&P 500, zahrnující akcie 500 největších na burze obchodovatelných společností v USA, poklesl o 2 %, je pravděpodobně způsoben obavami ohledně developerské společnosti China Evergrande Group. Investoři se domnívají, že čínská vláda nechá společnost zkrachovat a způsobí ztráty jejím akcionářům a držitelům dluhopisů.

Na tyto obavy investorů reagovaly i kryptoměnové trhy. Bitcoin od včerejšího rána odepsal přes 10 % a v jednu chvíli se dokonce obchodoval za 40 300 $. Celková kapitalizace kryptoměn klesla pod 2 biliony $.

Tohoto Bukele spolu s jeho týmem opět využil k dalšímu nákupu 150 bitcoinů, přičemž momentálně státní kasa Salvadoru obsahuje již 700 BTC. Situaci komentoval na twitteru.

Nikdy vás neporazí, pokud budete nakupovat při cenových poklesech,” napsal Bukele.

Velký počet bankomatů

Data z portálu CoinAtmRadar ukazují, že Salvador má třetí nejvyšší počet bitcoinových bankomatů na celém světě. V žebříčku je jen za Spojenými státy a Kanadou. Po oznámení, že bude bitcoin zákonným platidlem, musel Salvador posílit svoji infrastrukturu a spustil aplikaci Chivo, spolu se sítí bankomatů. Salvador má nyní nainstalováno více než 200 těchto přístrojů.

Zdroj: Twitter
Prezident El Salvadoru nepřestává dokupovat Bitcoin a v zemi se otevřely další ATM bankomaty!
Automaty Chivo

Rozsáhlé protesty proti prezidentovi

Média však nejsou zaplněna pouze pozitivními zprávami. Protestující zapálili kiosek poskytující podobné služby jako automaty pro konverzi.

Gesto bylo myšleno jako nesouhlas s vládou Bukeleho. Vykřikovali při tom hesla typu “demokracie není na prodej”. Přitom počet instalací aplikace Chivo včera překonal hranici 1,6 milionu, což je na zemi s populací na úrovni 6,5 milionu obyvatel velmi vysoké číslo.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Finanční trhy mě doslova okouzlily, nejvíce pak kryptoměny, kde stojíme na počátku něčeho naprosto revolučního v oblasti finančnictví.

Přináším analýzy, denní zprávy a komentáře k aktuálnímu dění.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.