Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Commonwealth Bank bude jako první banka v Austrálii nabízet obchodování s kryptoměnami

Publikováno
Commonwealth Bank bude jako první banka v Austrálii nabízet obchodování s kryptoměnami
Zdroj: btcpeers.com

Zatímco se v Austrálii vedou debaty o vztahu bankovního sektoru a kryptoměn, jedna z tamních institucí učinila krok do neznámých vod. Největší banka v zemi, Commonwealth Bank, brzy umožní zákazníkům nakupovat, prodávat a držet tyto digitální aktiva přímo prostřednictvím své aplikace, což z ní udělá první banku v zemi, která tak činí.

Klíčová partnerství

Bankovní gigant ve středu oznámil, že navázal partnerství s americkou kryptoburzou Gemini a společností Chainalysis zabývající se analýzou blockchainu. Toto bance umožní nabídnout svým 6,5 milionům uživatelům služby spojené s kryptoměnami prostřednictvím aplikace CommBank.

Poznámka

Pilotní program začne v nadcházejících týdnech tím, že zákazníkům nabídne přístup k deseti kryptoměnám včetně Bitcoinu, Etherea, Bitcoin Cashe a Litecoinu. Očekává se, že další funkce budou vydány v průběhu roku 2022.

Gemini (kryptoburza se sídlem v New Yorku) poskytne své odborné znalosti v oblasti integrace kryptopeněženky do stávající aplikace CommBank, zatímco Chainalysis pomůže bance monitorovat a popřípadě upozornit na jakoukoli nezákonnou aktivitu, která se může objevit na kryptoburzách.

Reakce na zákazníky

Banka zveřejnila závěry průzkumu mezi jejich zákazníků. Výsledky byly jasné – mnozí buď projevili zájem o krypto aktiva, nebo již kryptoměny obchodovali prostřednictvím burz.

Podle bankovní instituce zákazníci vyjádřili obavy ohledně některých krypto služeb na dnešním trhu, včetně používání burz třetích stran, rizika podvodu a nedostatku důvěry v některé nové poskytovatele. To je důvod, který společnost vnímá jako příležitost jak přinést svým zákazníkům důvěryhodnou a bezpečnou službu.

Věříme, že můžeme hrát důležitou roli v tomto sektoru, abychom uspokojili to, co chce jasně rostoucí potřeba zákazníků. S tím souvisí poskytnutí schopnosti, bezpečnosti a důvěry v platformu pro obchodování s kryptoměnami,” uvedl v prohlášení CEO Matt Comyn.

Politické stanoviska

Přestože je tento krok považován za pozitivní pro australský kryptoprůmysl, CommBank obdržela určitou kritiku za partnerství s mezinárodní burzou Gemini, upřednostňující zahraniční před místními poskytovateli. Problém také někteří vidí v infrastruktuře nebo vyspělosti odvětví v zemi.

Tento krok následoval po zveřejnění zprávy senátního výboru, který mimo jiné zkoumal otázku zrušení bankovnictví mnoha kryptopodnikům v zemi australským bankovním sektorem.

Poznámka

Debanking je údajná praxe tradičních bank. Spočívá v pozastavení účtů podniků pracujících s digitální měnou.

Zpráva doporučila australské vládě vyvinout jasné postupy pro podniky, které byly zbaveny bankovních účtů, a které by měly být ukotveny kolem Australského úřadu pro finanční stížnosti. Toto doporučení odráželo postoj předsedy výboru senátora Andrewa Bragga, který během celého procesu podávání zpráv tvrdil, že ačkoliv debanking byl v zemi vážným problémem, nemělo by být na vládě, aby říkala bankám “s kým by měly obchodovat”.

Celý akt banky následně zhodnotil CEO australské investiční firmy Bamboo.

To jen ukazuje, že toto odvětví skutečně dospívá. Není to tak dávno, kdy jsme si mysleli, že banky vidí kryptoměny jako konkurenci, ale nyní je přijímají.

Přesně tyto kroky nám skutečně umožní pokračovat v inovacích a růstu tohoto odvětví, neboť se do něj zapojí větší skupiny a pokročí všeobecná adopce.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Finanční trhy mě doslova okouzlily, nejvíce pak kryptoměny, kde stojíme na počátku něčeho naprosto revolučního v oblasti finančnictví.

Přináším analýzy, denní zprávy a komentáře k aktuálnímu dění.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.