Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Commonwealth Bank bude jako první banka v Austrálii nabízet obchodování s kryptoměnami

Commonwealth Bank bude jako první banka v Austrálii nabízet obchodování s kryptoměnami

Commonwealth Bank bude jako první banka v Austrálii nabízet obchodování s kryptoměnami
Zdroj: btcpeers.com

Zatímco se v Austrálii vedou debaty o vztahu bankovního sektoru a kryptoměn, jedna z tamních institucí učinila krok do neznámých vod. Největší banka v zemi, Commonwealth Bank, brzy umožní zákazníkům nakupovat, prodávat a držet tyto digitální aktiva přímo prostřednictvím své aplikace, což z ní udělá první banku v zemi, která tak činí.

Klíčová partnerství

Bankovní gigant ve středu oznámil, že navázal partnerství s americkou kryptoburzou Gemini a společností Chainalysis zabývající se analýzou blockchainu. Toto bance umožní nabídnout svým 6,5 milionům uživatelům služby spojené s kryptoměnami prostřednictvím aplikace CommBank.

Gemini (kryptoburza se sídlem v New Yorku) poskytne své odborné znalosti v oblasti integrace kryptopeněženky do stávající aplikace CommBank, zatímco Chainalysis pomůže bance monitorovat a popřípadě upozornit na jakoukoli nezákonnou aktivitu, která se může objevit na kryptoburzách.

Reakce na zákazníky

Banka zveřejnila závěry průzkumu mezi jejich zákazníků. Výsledky byly jasné – mnozí buď projevili zájem o krypto aktiva, nebo již kryptoměny obchodovali prostřednictvím burz.

Podle bankovní instituce zákazníci vyjádřili obavy ohledně některých krypto služeb na dnešním trhu, včetně používání burz třetích stran, rizika podvodu a nedostatku důvěry v některé nové poskytovatele. To je důvod, který společnost vnímá jako příležitost jak přinést svým zákazníkům důvěryhodnou a bezpečnou službu.

"Věříme, že můžeme hrát důležitou roli v tomto sektoru, abychom uspokojili to, co chce jasně rostoucí potřeba zákazníků. S tím souvisí poskytnutí schopnosti, bezpečnosti a důvěry v platformu pro obchodování s kryptoměnami," uvedl v prohlášení CEO Matt Comyn.

Politické stanoviska

Přestože je tento krok považován za pozitivní pro australský kryptoprůmysl, CommBank obdržela určitou kritiku za partnerství s mezinárodní burzou Gemini, upřednostňující zahraniční před místními poskytovateli. Problém také někteří vidí v infrastruktuře nebo vyspělosti odvětví v zemi.

Tento krok následoval po zveřejnění zprávy senátního výboru, který mimo jiné zkoumal otázku zrušení bankovnictví mnoha kryptopodnikům v zemi australským bankovním sektorem.

Zpráva doporučila australské vládě vyvinout jasné postupy pro podniky, které byly zbaveny bankovních účtů, a které by měly být ukotveny kolem Australského úřadu pro finanční stížnosti. Toto doporučení odráželo postoj předsedy výboru senátora Andrewa Bragga, který během celého procesu podávání zpráv tvrdil, že ačkoliv debanking byl v zemi vážným problémem, nemělo by být na vládě, aby říkala bankám "s kým by měly obchodovat".

Celý akt banky následně zhodnotil CEO australské investiční firmy Bamboo.

To jen ukazuje, že toto odvětví skutečně dospívá. Není to tak dávno, kdy jsme si mysleli, že banky vidí kryptoměny jako konkurenci, ale nyní je přijímají.

Přesně tyto kroky nám skutečně umožní pokračovat v inovacích a růstu tohoto odvětví, neboť se do něj zapojí větší skupiny a pokročí všeobecná adopce."

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
0%
Cena
$56 891
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
0%
Cena
$4 603
Graf posl. 7 dní
Graf Binance Coin
Změna za 24h
0%
Cena
$625,5
Aktualizováno 3.12.2021 14:25

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo