Finex.cz logo
Menu
Finex » Novinky » Coinbase umožní americkým občanům deposit své mzdy a plánuje také umožnit společnostem vyplácet zaměstnance v kryptoměnách

Coinbase umožní americkým občanům deposit své mzdy a plánuje také umožnit společnostem vyplácet zaměstnance v kryptoměnách

Coinbase umožní americkým občanům deposit své mzdy a plánuje také umožnit společnostem vyplácet zaměstnance v kryptoměnách
Zdroj: centralgovtjobnews.com

Uživatelé ve Spojených státech budou brzy moci svůj Coinbase účet financovat prostřednictvím přímého vkladu svých zaměstnavatelů. Jednoduše řečeno – budou si moci nechat poslat výplatu na burzu a přeměnit ji na bitcoiny.

Akciová společnost Coinbase

Coinbase je jednou z prvních amerických kryptoměnových burz, která letos dokonce vstoupila na burzu – 14. dubna přímým listingem s tickerem $COIN. Otevřela při ceně 381 dolarů za akcii a tržní valuací zhruba sto miliard dolarů.

Při uzavření trhu první obchodní den se akcie obchodovala za 328 dolarů, přičemž nyní se akcie nacházejí na hodnotě 228 dolarů za kus.

Vývoj ceny akcií Coinbase od vstupu na burzu
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Přijímání výplat

Zákazníkům burzy se naskytne možnost převádět celou mzdu nebo pouze její část. Budou moci obdržet výplatu v amerických dolarech nebo ji převést na bitcoin a další kryptoměny podporované na platformě.

Vypadá to, že služba bude k dispozici zaměstnancům jakékoli americké společnosti, která platí pomocí přímého vkladu. Uživatelé mohou buď vyhledat společnost zprostředkovávající mzdy svého zaměstnavatele na Coinbase, nebo zadat příkaz ke vkladu ručně prostřednictvím personálního oddělení svého zaměstnavatele.

Jak si Coinbase stojí oproti konkurenci?

Na trhu tato služba nicméně není úplně nová – u konkurenčních společností už existuje. Provozují ji Strike a Bitwage, které nabízejí službu "od výplaty ke kryptoměnám".

Avšak nutno podotknout, že Coinbase jako čtvrtá největší burza na světě, může být nejrozšířenější kryptoměnovou společností, která tuto funkci nabízí. Má také díky svému stáří a prezenci na burze mezi novými i potenciálními zákazníky mnohem větší důvěru, což v konkurenčním boji rozhodně pomáhá.

Kdy bude funkce dostupná?

Společnost neoznámila přesné datum spuštění služby přímého vkladu, nicméně firma uvedla, že k integraci funkce dojde během několika příštích týdnů. Vedle této vychytávky vyjde také její speciální platební karta.

Pokud si budou američtí zákazníci nechávat výplatu poslat na účet Coinbase a poté ji utrácet pomocí Coinbase platební karty, bude tak Coinbase přímo konkurovat i velkým bankovním domům.

Coinbase také informovala, že plánuje umožnit společnostem vyplácet své zaměstnance v kryptoměnách. V tomto ohledu upozornila na partnerství se společnostmi Fortress Investment Group, M31 Capital, Nansen a SuperRare Labs. Bližší informace se dozvíme v příštích několika měsících, kdy vydá k těmto záležitostem další oznámení.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
+4,48%
Cena
$24 135
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
+6,83%
Cena
$1 802
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
+5,46%
Cena
$331,9

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo