Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Coinbase se tlačí vpřed a znovu získává první místo v obchodě App Store

Publikováno
Coinbase se tlačí vpřed a znovu získává první místo v obchodě App Store
Zdroj: bbc.com

Aplikace společnosti Coinbase, přední americké kryptoburzy, se znovu zařadila na první místo v žebříčku nejoblíbenějších produktů v App Store. Za posledních několik dní burza zaznamenala více stažení než kterákoli jiná aplikace.

Coinbase vládne App Store

Podle statistik App Store je aktuálně Coinbase nejlepší bezplatnou aplikací. Předběhla tak TikTok, Instagram, YouTube, a i novou populární fotbalovou hru „Retro Bowl“. Na čtvrtém místě se nachází další kryptoburza – CryptoCom.

Zdroj: Twitter - LilMoonLambo
Top žebříčky na Apple App Store
Top žebříčky na Apple App Store

Zájem spotřebitelů o investice do digitálních aktiv čím dál více roste. Podle odborníků za to může Bitcoin a jeho nedávné prolomení historického maxima, ale také token SHIB, jehož hodnota vzrostla během několika málo dní z 0,000008 USD na 0,000064 USD. Útok na nákup tokenu SHIB byl natolik šílený, že na několik minut burze způsobil úplný kolaps.

Podobna situace nastala i v květnu tohoto roku, kdy BTC dosáhl předchozího ATH. Aplikace Coinbase tehdy ihned obsadila první místo. Dalším obdobím pak byl býčí rok 2017.

Sponzorství, NFT a reklamní partnerství

Ačkoliv burza vede rovnoměrný souboj například s krypto směnárnou Binance, společnost Coinbase zahájila řadu sponzorství a produktů, které ji integrují do všech koutů kryptoprostoru. Patří mezi ně plány na tržiště NFT a možnost získat příjem v kryptoměně. Coinbase se dokonce pokusila spustit produkt pro půjčování kryptoměn, ale následně byla zastavena SEC (americký regulátor).

Dalším důvodem jsou také nové reklamní partnerství. Coinbase se právě stala oficiálním kryptoměnovým partnerem NBA. Jejich grafiku lze vidět na basketbalové síti svazu a vysílají se v přímém televizním přenosu.

S takto koncentrovaným marketingem není divu, že Američané stahují kryptoaplikaci v rekordním počtu. V současné době se Coinbase řadí mezi 25 nejlepších v obchodě Google Play.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o toto odvětví začala aktivně a blíže zajímat. Jsou to již čtyři roky, co sleduji nejrůznější novinky a fundamentální vlivy, o nichž následně píšu články v několika internetových magazínech. Ráda také monitoruji trhy s digitálními aktivy, dlouhodobě hodluji i investuji do začínajících projektů. Svět kryptoměn může být i nebezpečný, ale zároveň nabízí to, co dosavadní finanční systém nedokáže. Proto věřím, že jsou decentralizované technologie včetně kryptoměn budoucností.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.