Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Kryptoměnové burzy » Coinbase Pro zalistuje token Algorand – půjde jeho cena nahoru?

Coinbase Pro zalistuje token Algorand - půjde jeho cena nahoru?

Coinbase Pro zalistuje token Algorand - půjde jeho cena nahoru?

Americká kryptoměnová burza Coinbase Pro se rozhodla zalistovat do svého portfolia token Algorand. Ten budou moci klienti burzy ukládat a obchodovat na platformě od 14. srpna.

Na svém blogu to 9. srpna oznámila společnost Coinbase, která provozuje také stejnojmennou krypto směnárnu.

Algorand funguje na principu proof-of-stake (co je proof-of-stake?) a má ambici vytvořit blockchain, který je silně decentralizovaný a tudíž i bezpečný. Prioritou má být také vysoká rychlost transakcí.

Decentralizace a bezpečnost mají být dány především tím, že tvorba bloků je náhodná a ověření jejich validity také. Případný útočník na síť tak dopředu neví, kam svůj útok směřovat, resp. kdo blok vytvoří. V čele vývoje Algorandu stojí známý kryptograf Silvio Micali, který je také laureátem významných cen ve svém oboru.

Zvýšený zájem investorů

Za zmiňovaným tokenem stojí stejnojmenná společnost Algorand. Ta za loňský rok na svůj projekt vybrala od společností zaměřujících se na rizikový kapitál 66 milionů dolarů, mezi nimiž figurovala i známá firma VC Union Square Ventures. Za vložené prostředky byli investoři odměněni akciemi Algorandu.

Na trh jsou tokeny uvolňovány postupně a jejich celkový počet má na konci činit 10 miliard. Výhodou tokenů má být to, že při jejich dlouhodobém držení je mohou investoři vrátit. Vrácením mohou získat zpět téměř celou investovanou částku. To způsobilo při jejich červnovém uvedení na trh zvýšený zájem nákupců a prodej první várky vynesl společnosti 60 milionů dolarů. Token se prodával za 2,4 dolarů.

Propad ceny v červenci

Existuje však také skupina dřívějších investorů (více v tomto článku), kteří zároveň patří mezi ověřovatele transakcí. Ti jako odměnu získávají tokeny Algorandu v hodnotě 0,09 dolarů. Dle dostupných informací jsou to právě oni, kdo prodejem těchto tokenů na burze tlačí jejich celkovou tržní cenu dolů.

Červenec tak nebyl pro vývoj ceny Algorand tokenů příznivý, když jejich cena klesala o desítky procent. Na kryptoburze Binance se svým výkonem zařadil dokonce mezi aktiva s největším propadem ceny a to o více jak 60 %.

algorand graf vyvoje ceny
Vývoj ceny tokenu Algorand od jeho červnového uvedení na trh

Nový prostor pro růst?

Nyní se podle coinmarketcap.com (co je coinmarketcap?) cena pohybuje okolo 0.8 dolarů při růstu o zhruba 10 %. Tento relativně velký růst je přičítán právě oznámení o zalistování na kryptoburzu Coinbase Pro. Historické minimum tokenu bylo 1. srpna 0.51 dolarů, odkud se cena odrazila při prudkém růstu až na úroveň 0,86 dolarů.

To mohlo být mimo jiné způsobeno oznámením o uzavření partnerství Algorandu se start-upem BitGo, který se zaměřuje na správu a údržbu kryptoměnového portfolia. Se zalistováním na silné platformě, jakou Coinbase Pro je, se zvýší likvidita tokenu.

Zda to bude znamenat ve střednědobém výhledu i značný růst ceny, se teprve ukáže. Za Algorandem nicméně stojí poměrně silná komunita a kvalitní vývojářský tým a to může nahrávat i dalšímu postupnému rozvoji projektu.

Reklama
Reklama

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
  • Jedna z nejvíce bezpečných peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
+4,36%
Aktuální cena
$26 897
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
+3,61%
Aktuální cena
$1 882
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
+0,37%
Aktuální cena
$278,9

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo