Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Čína poslala cenu oceli dolů a americké akcie nahoru – Analýza segmentu a vybraných akcií

Publikováno
Čína poslala cenu oceli dolů a americké akcie nahoru – Analýza segmentu a vybraných akcií
Zdroj: depositphotos.com

Ocel je jednou z nejdůležitějších komodit v naší společnosti, která se nepoužívá pouze na stavbu budov, ale také tvoří velmi důležitou komponentu v automobilovém a strojním průmyslu. Jak už název článku napovídá ocelovým akciím se daří nadmíru, a to i přestože ocel, jakožto komodita, již více než rok ztrácí svou hodnotu.

Jaké vlivy působí na tomto trhu a mají ocelové akcie i nadále sílu růst? To si povíme v tomto článku.

Zdroj: tradingeconomics.com
Měsíční cenový graf komodity ocel
Měsíční cenový graf komodity ocel

Ocel dosáhla svého vrcholu v roce 2021, kdy se obchodovala za téměř za 6 000 USD. Mezi největší vývozce této komodity patří Čína, EU, Japonsko, USA, Indie a Rusko. A právě Čína hraje v cenotvorbě oceli největší roli. Cena této komodity začala klesat poté, co Čína v loňském roce oznámila omezení proti covidových opatření a snahu o restart své ekonomiky.

Významnou roli v poklesu oceli také sehrály informace ohledně snahy regulovat čínský trh s nemovitostmi, na což cena oceli po krátké nákupní korekci reagovala opět silným výprodejem. V současné době trh opět roste, přičemž se jedná o reakci na dlouhodobá minima, čemuž nejspíše opět dominuje fundament z Číny, který varuje před návratem ke starým omezením, kvůli rostoucím případům nemoci C19. Nyní se již pojďme podívat na ty nejzajímavější akcie, jejichž cena roste i přes současnou nepřehlednou situaci na trhu s čínskou ocelí.

TIP: Přelomový objev Jetti Resources může vyřešit problém s budoucím nedostatkem mědi!
TIP: Přelomový objev Jetti Resources může vyřešit problém s budoucím nedostatkem mědi!

1) Nucor Corporation

Rekordních zisků by v letošním roce měla dosáhnout tato ocelářská společnost. Očekávají se totiž tržby 41,5 miliardy USD. Tyto rekordy jsou pokračováním dvouletého růstu, který v současné době dosahuje 37,52 %. Společnost vyplácí kvartální dividendu ve výši 0,5 USD za akcii. Pozitivní roční výhledy jsou poněkud brzděny posledními kvartálními výsledky, kdy klesl zisk společnosti o 20 %.

Akcie Nucor se obchodují v rostoucím trendu, při kterém je respektována rostoucí trendová čára. Rovněž se akcie obchodují nad hodnotou největšího volume, což je úroveň, která v kombinaci s trendovou čárou vytváří zajímavou konfluenci a supportní level. Akcie po posledním odrazu od trendové čáry zamířily směrem ke svým maximům a díky silnému fundamentu jej mohou minimálně atakovat.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Nucor
Měsíční akciový graf společnosti Nucor

2) Reliance Steel & Aluminum

Rekordní tržby letos očekává i tato společnost a to více než 17 miliard dolarů, což koresponduje s meziročním nárůstem tržeb o 42,2 %. Reliance Steel vyplácí akcionářům dividendy o hodnotě 0,88 USD na kvartální bázi. Téměř 84 % akcií této společnosti je vlastněno velkými institucemi, což poukazuje na silné kapitálové zázemí.

TIP: Vývoj cen nemovitostí v roce 2023 – Čeká nás pokles? Indexy i analytici mají jasno!
TIP: Vývoj cen nemovitostí v roce 2023 – Čeká nás pokles? Indexy i analytici mají jasno!

Rostoucí trendový kanál, s poměrně nízkou volatilitou, je pro akcie Reliance Steel & Aluminum charakteristické. V současné době se akcie této společnosti obchodují na svých maximech s předpokladem další technické korekce na úroveň rostoucí trendové čáry a díky dobrému fundamentu také s možností vytvoření nového ATH.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Reliance Steel & Aluminum
Měsíční akciový graf společnosti Reliance Steel & Aluminum

3) Steel Dynamics

Akcie Steel Dynamics vytvořily svá nová maxima a to díky poměrně silné nákupní reakci a jedné d nejvolatilnějších svící na cenovém grafu. Vzhledem k tomu, že se akcie obchodují na nových maximech, dřívější cenové high nyní vytváří supportní zónu. I tyto akcie se obchodují v rostoucím trendu a to od roku 2020.

Společnost vyplácí dividendu 0,34 USD za akcii. Steel Dynamics je známá také tím, že již devět let po sobě dividendu zvyšuje. Meziroční nárůst tržeb činí 44,88 % a jsou očekávány tržby pro letošní rok 22,14 miliardy USD. Velké investiční společnosti vlastní 83,7 % akcií Steel Dynamics.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Steel Dynamics
Měsíční akciový graf společnosti Steel Dynamics

Závěr

Neustálý koloběh uvolňování a opětovného zavádění restrikcí v Číně, kvůli nemoci C19, výrazným způsobem ovlivňuje trh s touto komoditou. Snahy začátkem roku 2022 o znovu nastartování ekonomiky největšího vývozce, poslaly cenu oceli na nejbližší support. Současné zvyšování bezpečnostních opatření nicméně opět žene její cenu výše. Ocelářské společnosti v USA ovšem na tyto zprávy nereagují a jejich akcie se zdají být odolné vůči výkyvům čínského průmyslu a bez větších technických korekcí neustále rostou.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatného. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 78 % účtů retailových investorů peníze.
U 67,85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎