Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
| Tržní kapitalizace | $20,33 mld. | EBITDA | $1,63 mld. |
|---|---|---|---|
| Dnešní objem | 6 031 | P/B (Cena k účetní hodnotě) | 2,75 |
| Roční dividenda na akcii | $4,95 | P/E (Cena k zisku) | 23,26 |
| Dividendový výnos | 1,24 % | Návratnost aktiv | 7,33 % |
| Příjmy společnosti | 0 RS | Návratnost vlastního kapitálu | 12,23 % |
| RPS (Příjmy na akcii) | $305,1 | Provozní marže | 9,54 % |
| EPS (Zisk na akcii) | $17,12 | Zisková marže | 5,66 % |
| Účetní hodnota na akcii | $145 | EV (Hodnota podniku) | $22,1 mld. |
Na základě odhadů analytiků z Wall Street, kteří poskytli 12měsíční cenové cíle pro , je konsenzuální cílová cena – s nejvyšším odhadem a nejnižším . Průměrná cílová cena představuje změnu o oproti aktuální ceně .
Analytici z Wall Street, kteří nedávno vydali doporučení ohledně akcií RS.
Aktuální kvartál končí 30. 9. 2026 a očekává se, že výsledky budou zveřejněny 21. 10. 2026. Analytici očekávají, že zisk na akcii (EPS) dosáhne $6,62 při tržbách ve výši $4,66 mld..
Zveřejnění výsledků je očekáváno 21. 10. 2026.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $4,66 mld. | -- | -- |
| Příjmy | $342,3 mil. | -- | -- |
| EPS | $6,62 | -- | -- |
Společnost výrazně překonala očekávání a dosáhla vynikajících hospodářských výsledků. Zisk na akcii dosáhl $6,28 (14.9 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $4,26 mld. | $4,63 mld. | +8.68 % |
| Příjmy | $282,4 mil. | $322,9 mil. | +14.33 % |
| EPS | $5,47 | $6,28 | +14.9 % |
Společnost Reliance zažila výjimečné čtvrtletí, kdy výrazně překonala očekávání v tržbách i zisku na akcii. Klíčovým motorem růstu byl nově získaný vládní kontrakt na hraniční zeď, který přinesl vyšší objemy, než se čekalo, a pozitivně ovlivnil marže díky využití stávající infrastruktury.
Poptávka zůstává silná napříč segmenty letectví, polovodičů a energetiky, což doprovází omezená nabídka a prodloužené dodací lhůty u výrobců. Pro nadcházející kvartál vedení očekává další růst zisku i přes sezónní vlivy a vyšší náklady na hliník. Investoři mohou očekávat pokračující silnou ziskovost, stabilitu díky domácím dodavatelům a potenciální prodloužení lukrativního vládního kontraktu i po roce 2027, což upevňuje tržní podíl firmy.
Společnost výrazně překonala očekávání trhu a vykázala velmi silné výsledky. Zisk na akcii dosáhl $5,1 (9.2 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $3,92 mld. | $4,03 mld. | +2.79 % |
| Příjmy | $241,4 mil. | $266,3 mil. | +10.32 % |
| EPS | $4,67 | $5,1 | +9.17 % |
Společnost Reliance má za sebou rekordní start do roku 2026, kdy překonala očekávání v tržbách i zisku. Klíčem k úspěchu byl historicky nejvyšší objem prodaných tun oceli a hliníku, podpořený silnou poptávkou v sektorech datových center, infrastruktury a energetiky. Významným milníkem je získání vládních zakázek v hodnotě 3 miliard dolarů na výstavbu hraniční zdi a projekty stíhaček, což potvrzuje roli firmy jako strategického partnera státu.
Pro nadcházející čtvrtletí vedení očekává pokračující cenovou stabilitu a další růst zisků díky náběhu nových kontraktů. Investoři mohou očekávat stabilní výnosy podpořené zvýšenou dividendou a zpětným odkupem akcií, přičemž firma těží ze své schopnosti přenášet vyšší náklady na zákazníky i v prostředí nových cel.
Tržby mírně překonaly očekávání, ale ziskovost výrazně zaostala za odhady. Zisk na akcii dosáhl $2,22 (21.7 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $3,45 mld. | $3,5 mld. | +1.49 % |
| Příjmy | $146,5 mil. | $116,5 mil. | -20.46 % |
| EPS | $2,83 | $2,22 | -21.68 % |
Reliance má za sebou smíšené čtvrtletí, kdy sice mírně zaostala za odhady zisku kvůli nákladům spojeným s cly na hliník, ale vykázala rekordní objemy dodávek a navýšila tržní podíl. Společnost těží z diverzifikace – zatímco sektory jako polovodiče a komerční letectví stagnují kvůli nadbytečným zásobám, poptávka v infrastruktuře, datových centrech a energetice je velmi silná.
Pro nadcházející kvartál vedení očekává oživení marží a růst cen většiny produktů. Investoři by se měli připravit na rok 2026 ve znamení optimismu, podpořeného zvýšenou dividendou a silnou hotovostní pozicí pro akvizice. Příběh firmy se posouvá od řešení nákladových šoků k profitování z velkých infrastrukturních projektů a organického růstu díky technologickým investicím.
Smíšené výsledky s mírným zaostáním v zisku při překonání očekávaných tržeb. Zisk na akcii dosáhl $3,59 (2.5 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $3,54 mld. | $3,65 mld. | +3.15 % |
| Příjmy | $190,3 mil. | $189,5 mil. | -0.4 % |
| EPS | $3,68 | $3,59 | -2.5 % |
Reliance (RS) v uplynulém kvartálu prokázala silnou provozní disciplínu v nečekaně složitém tržním prostředí. Přestože zisk (EPS) mírně zaostal za očekáváním kvůli tlaku na marže, společnost dosáhla rekordních objemů prodejů a zvýšila svůj tržní podíl na 17,1 %. Hlavním příběhem je úspěšný boj s "přesyceným" trhem – zatímco konkurence klesala, Reliance díky agilnímu modelu a investicím do zpracování rostla.
V nadcházejícím kvartálu očekávejte sezónní zpomalení a stabilizaci cen oceli i hliníku. Klíčovým faktorem bude postupné vyčištění zásob v sektorech letectví a polovodičů, které by mělo v roce 2026 opět podpořit marže. Investor by měl ocenit silnou hotovostní pozici a pokračující zpětný odkup akcií, což signalizuje důvěru vedení v dlouhodobou ziskovost navzdory dočasným tržním turbulencím.
Datum zveřejnění výsledků zatím není známo.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $17,54 mld. | -- | -- |
| Příjmy | $1,19 mld. | -- | -- |
| EPS | $23,05 | -- | -- |
Výsledky mírně zaostaly za očekáváním kvůli nižší ziskovosti při stabilních tržbách. Zisk na akcii dosáhl $13,98 (4.8 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $14,24 mld. | $14,29 mld. | +0.36 % |
| Příjmy | $775 mil. | $739,4 mil. | -4.6 % |
| EPS | $14,69 | $13,98 | -4.82 % |
Reliance má za sebou rok silné provozní disciplíny, kdy i přes složité makroekonomické prostředí a mírné zaostání zisku za očekáváním dokázala zvýšit svůj tržní podíl na 17 %. Hlavním příběhem uplynulého roku byl úspěšný růst objemu přepraveného uhlíkového materiálu, který vykompenzoval slabší poptávku v sektorech polovodičů a komerčního letectví.
Do roku 2026 firma vstupuje s optimismem, podpořeným oživením velkých projektů v infrastruktuře a energetice. Investoři mohou očekávat zlepšení marží díky odeznívajícímu tlaku cel na hliník a rostoucím cenám u oceláren. Společnost plánuje pokračovat v organickém růstu i akvizicích, přičemž stabilitu potvrzuje dalším zvýšením dividendy. Celkově Reliance těží ze své schopnosti přenášet vyšší náklady na zákazníky v prostředí sílící poptávky.
Výsledky jsou smíšené, tržby mírně rostly, ale ziskovost zklamala očekávání. Zisk na akcii dosáhl $15,56 (5 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $13,76 mld. | $13,84 mld. | +0.51 % |
| Příjmy | $865,1 mil. | $875,2 mil. | +1.16 % |
| EPS | $16,38 | $15,56 | -5.02 % |
Minulý rok byl pro Reliance Steel ve znamení silné provozní disciplíny v náročném prostředí klesajících cen kovů. Přestože realita mírně zaostala za odhady zisku, společnost dokázala zvýšit tržní podíl a díky akvizicím čtyř firem rozšířila svou působnost. Klíčem k úspěchu byla orientace na služby s přidanou hodnotou, které tvoří polovinu zakázek a chrání marže.
V nadcházejícím roce 2025 očekáváme mírné oživení poptávky, zejména v letectví, infrastruktuře a datových centrech. Investoři by měli sledovat dopady nových cel, které mohou zvýšit domácí ceny, což by společnosti se silným zaměřením na americké dodavatele (95 %) mělo vyhovovat. Strategií zůstává „chytrý růst“ – kombinace organického zvyšování objemů, dalších akvizic a štědrého vracení kapitálu akcionářům skrze dividendy a zpětné odkupy akcií.
Zisk na akcii dosáhl $22,64 (3.8 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $14,77 mld. | $14,81 mld. | +0.21 % |
| Příjmy | $1,26 mld. | $1,34 mld. | +6.39 % |
| EPS | $21,81 | $22,64 | +3.8 % |
Zisk na akcii dosáhl $29,92 (4.6 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $17,08 mld. | $17,03 mld. | -0.34 % |
| Příjmy | $1,73 mld. | $1,84 mld. | +6.45 % |
| EPS | $28,61 | $29,92 | +4.58 % |
| Insider |
Hodnota
|
Cena | Typ transakce |
Datum
|
||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
Společnost Reliance Steel & Aluminum Co. působí jako poskytovatel diverzifikovaných kovových řešení a servisní středisko pro kovy ve Spojených státech, Kanadě a na mezinárodní úrovni. Společnost distribuuje řadu přibližně 100 000 kovových výrobků, včetně slitin, hliníku, mosazi, mědi, uhlíkové oceli, nerezové oceli, titanu a speciálních ocelových výrobků; a poskytuje služby zpracování kovů pro všeobecnou výrobu, nebytové stavebnictví, dopravu, letecký a kosmický průmysl, energetiku, výrobu elektroniky a polovodičů a těžký průmysl. Své výrobky prodává přímo výrobcům originálního vybavení, mezi něž patří především malé strojírenské dílny a výrobci. Společnost byla založena v roce 1939 a sídlí ve Scottsdale v Arizoně.
|
Základní informace
|
|
| Název společnosti | Reliance Steel & Aluminum |
|---|---|
| Ticker | RS |
|
Základní informace o společnosti
|
|
| Webové stránky | https://investor.rsac.com/corporate-profile/ |
|---|---|
| Adresa sídla společnosti | -- |
| Založeno | 1939 |
| Datum IPO | -- |
| Sektor | Materiály |
| Průmysl | Kovy a těžba |
| Zaměstnanci | 15 900 |
| Vedení společnosti | -- |
|
Dividendy
|
|
| Vyplácí dividendy? | |
|---|---|
| Frekvence výplaty dividend | Kvartální |
| Roční dividenda na akcii | $4,95 |
| Dividendový výnos | 1,24 % |
|
Poslední dividenda
|
|
| Datum výplaty posl. dividendy | 28. 8. 2026 |
| Poslední dividenda | $1,25 |
|
Příjmy
|
|
| Příjmy společnosti | 0 RS |
|---|---|
| RPS (Příjmy na akcii) | $305,1 |
| Kvartální růst příjmů meziročně | 26,5 % |
|
Valuace
|
|
| Tržní kapitalizace | $20 331 965 472 |
|---|---|
| EV (Hodnota podniku) | $22 101 465 088 |
| P/B (Cena k účetní hodnotě) | 2,75 |
| P/E (Cena k zisku) | 23,26 |
| P/S (Cena k příjmům) | 1,29 |
| Forward P/E | 17,21 |
| Účetní hodnota na akcii | $145 |
| Cílová cena Wall Street | $408,6 |
| Hodnota podniku k příjmům | 1,4 |
| Hodnota podniku k EBITDA | 14,27 |
|
Rentabilita
|
|
| EBITDA | $1 633 100 000 |
|---|---|
| Provozní marže | 9,54 % |
| Zisková marže | 5,66 % |
| EBITDA marže | 10,33 % |
| Hrubý zisk | $4 470 600 192 |
| EPS (Zisk na akcii) | $17,12 |
| Zředěný zisk na akcii (DEPS) | $17,12 |
| Očekávaný EPS (tento rok) | -- |
| Očekávaný EPS (příští rok) | -- |
| Očekávaný EPS (tento kvartál) | -- |
| Očekávaný EPS (příští kvartál) | -- |
| Růst zisků čtvrtletně R/R | 38,2 % |
| Růst zisků meziročně | 24,71 % |
|
Výkonnost
|
|
| Návratnost aktiv | 7,33 % |
|---|---|
| Návratnost vlastního kapitálu | 12,23 % |
|
Statistiky akcií
|
|
| Dnešní objem | 6 031 |
|---|---|
| 52týdenní maximum | $433 |
| 52týdenní minimum | $260,3 |
| Beta | 0,97 |
| Vydané akcie | 51 053 000 |
| Volně obchodovatelné akcie | 50 801 835 |
| Podíl institucí | 84,51 % |
| Podíl insiderů | 0,46 % |
| 50denní klouzavý průměr | $397,3 |
| 200denní klouzavý průměr | $345,4 |
|
Shortaři akcií
|
|
| Počet short akcií | 966 392 |
|---|---|
| Počet short akcií (min. měs.) | -- |
| Podíl short pozic | 2,92 % |
| Podíl short pozic z volného objemu | -- |
| Podíl short pozic z vydaných akcií | 2,57 % |
| Short ratio | 2,92 % |
|
Rozdělení
|
|
| Faktor posledního rozdělení | 1:2 |
|---|---|
| Datum posledního rozdělení | 20. 7. 2006 |
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.