Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Chcete zhodnotit své peníze bez rizika? S&P 500 je strategie se 100% jistým výnosem!

Index S&P 500 dosahuje maxim a za poslední rok vzrostl už o 23%. Při vhodném časovém horizontu se navíc jedná o takřka bezrizikovou investici.

Publikováno
Chcete zhodnotit své peníze bez rizika? S&P 500 je strategie se 100% jistým výnosem!
Zdroj: depositphotos.com

Akciový trh se během roku 2023 vydal k novým výšinám a stále roste. 8. února dosáhl index S&P 500 rekordní zavírací hodnoty 4,997.91 bodu.

Index zahrnující 500 nejvýznamnějších veřejně obchodovaných společností ve Spojených státech vzrostl za poslední rok o téměř 23 %, což odráží pozitivní náladu investorů.

Statistika říká, že není třeba bát se nakupovat na vrcholu

Navzdory nedávné rally zůstávají podmínky pro zájemce o investování lákavé. Historické údaje podporují tvrzení, že k investování je vhodná doba jednoduše vždy.

Za posledních deset let dosáhl index S&P 500 průměrného ročního výnosu 12,9 %, čímž překonal historický dlouhodobý průměr na úrovni přibližně 10,2 % ročně (včetně dividend).

Index S&P 500 za posledních 10 let

Trh končí v zelených číslech v 73 % případů v jakémkoli jednoletém období, přičemž v jakémkoli desetiletém období se tato pravděpodobnost zvyšuje na 94 %.

Při dvacetiletém investičním horizontu je riziko ztráty peněz na akciovém trhu prakticky nulové.

I kdyby investor od roku 1970 investoval pouze ve chvílích, kdy se trh pohyboval na svých maximech, index S&P 500 by v následujícím desetiletí stále dosahoval průměrného ročního výnosu téměř 11 %.

Jak využít výkonnosti S&P 500

Jako rozumná strategie, jak využít těchto poznatků, se jeví investice do indexového fondu S&P 500 nebo fondu obchodovaného na burze (ETF).

Možností je opravdu spousta. Expozici vůči indexu S&P 500 nabízí ETF jako SPDR S&P 500 TrustiShares Core S&P 500, které nabízí i značnou likviditu díky obchodování během standardních tržních hodin.

Vývoj SPDR S&P 500 Trust a iShares Core S&P 500 za poslední dekádu

Aktuální cena
Změna
iShares Core S&P500 UCITS / CSPX
Načítání
Načítání
Načítání
SPDR S&P 500 Trust / SPY
Načítání
Načítání
Načítání

V grafu je vidět předchozí vrchol ze začátku roku 2022, kdy se někteří také obávali investovat, aby po jejich vstupu na trhu nedošlo k propadu cen akcií.

Když se ale podíváme na výkon těchto ETF právě od minulého vrcholu, zjistíme, že tyto obavy byly zbytečné. Oba fondy od té doby připsaly přes 3 % a 6 %.

Vývoj SPDR S&P 500 Trust a iShares Core S&P 500 od posledního vrcholu

Aktuální cena
Změna
iShares Core S&P500 UCITS / CSPX
Načítání
Načítání
Načítání
SPDR S&P 500 Trust / SPY
Načítání
Načítání
Načítání

Pokud byste navíc od té doby investovali každý měsíc, prostředky investované v období poklesu mezi posledním a současným vrcholem by dnes byly zhodnocené ještě podstatně víc.

Pokud začnete používat strategii průměrování nákladů, která spočívá v investování v pravidelných intervalech, nejenže si vypěstujete návyk na konzistentní investování, ale také si v průběhu času výrazně zvýšíte výnosy.

Přestože trh dosahující nových maxim může některé investory znejistět, je důležité zachovat optimismus. Z historického hlediska trh zvýhodňuje ty, kteří mají dlouhodobý investiční horizont, a odměňuje jednotlivce, kteří investují disciplinovaně a pravidelně.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎