Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Apple se staví ke kryptoměnám pozitivně: "Kryptoměny mají zajímavý a dlouhodobý potenciál."

Apple se staví ke kryptoměnám pozitivně: "Kryptoměny mají zajímavý a dlouhodobý potenciál."

Apple se staví ke kryptoměnám pozitivně:

Jennifer Bailey, viceprezidentka divize Apple Pay, se na konferenci v rozhovoru pro CNN rozpovídala o kryptoměnách. Podle ní mají kryptoměny zajímavý a dlouhodobý potenciál. Pustí se Apple do kryptoměn?

Viceprezidentka nic nevyvrátila ani úplně nepotvrdila

Na konferenci se především jednalo o již zmíněnou službu Apple Pay. Ta se před nedávnem dostala do podvědomí veřejnosti především kvůli nové Apple kartě a jejím pravidlům, jak o ni pečovat. Během rozhovoru však došlo i na otázku kryptoměn.

Ohledně tohoto tématu se viceprezidentka Jennifer Bailey vyjádřila optimisticky. Podle jejích slov má Apple kryptoměny v hledáčku a sleduje jejich vývoj. Navíc dodala, že pro něj představují zajímavý a dlouhodobý potenciál.

Že by šel Apple ve stopách ostatních gigantů?

V poslední době se mnoho gigantů, mezi které patří například Facebook, Telegram, JPMorgan anebo Square, začalo zajímat o kryptoměny. Proto není divu, že mnoho lidí očekává to samé od Applu. Ten se však nejspíše nebude chtít pouštět, jako ostatní společnosti, do tvorby vlastních tokenů. Facebook a další již zmíněné společnosti se totiž potýkají s problémy ohledně vydání svých vlastních kryptoměn.

Větší potenciál by Apple mohl vidět ve vývoji kryptopeněženek anebo propojení kryptoměn s již zmíněným Apple Pay. Apple navíc v únoru tohoto roku podal žádost ke Komisi pro cenné papíry (SEC), která obsahovala podrobnosti o zájmu společnosti o blockchain.

Mohl by Apple pomoct kryptoměnám?

Není pochyb, že stále více lidí má povědomí o kryptoměnách. K tomu napomáhají i média, která sem tam od času vypustí zprávu o Bitcoinu. Takovýto způsob však nemá dostatečnou sílu, aby přitáhl masy.

Apple však tuto sílu má a mohl by tak ke kryptoměnám přitáhnout mnohem více lidí. Podle statistik bylo během 12 let prodáno více než 1,5 miliardy iPhonů. Pokud by tedy Apple propojil svá zařízení s kryptoměnami, oslovil by tak více než 1 miliardu uživatelů.

Počet prodaných IPhonů během let 2007-2018 (zdroj: Statista)
Počet prodaných iPhonů během let 2007-2018 (zdroj: Statista)

Tím by se však okruh uživatelů nemusel uzavřít. Apple je totiž jednou z nejznámějších firem, což přináší i velký vliv. Jednoduše by tedy spojení kryptoměn a Applu mohlo odstartovat další vlnu jejich akceptace a přinést jim tak větší oblibu a možná i pevné místo v každodenním životě.

A jaký je váš názor? Najdou si kryptoměny cestu samy, anebo k tomu budou potřebovat trochu pomoct?

Další články o Applu

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo