Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Apple se staví ke kryptoměnám pozitivně: “Kryptoměny mají zajímavý a dlouhodobý potenciál.”

Apple se staví ke kryptoměnám pozitivně: “Kryptoměny mají zajímavý a dlouhodobý potenciál.”

Jennifer Bailey, viceprezidentka divize Apple Pay, se na konferenci v rozhovoru pro CNN rozpovídala o kryptoměnách. Podle ní mají kryptoměny zajímavý a dlouhodobý potenciál. Pustí se Apple do kryptoměn?

Viceprezidentka nic nevyvrátila ani úplně nepotvrdila

Na konferenci se především jednalo o již zmíněnou službu Apple Pay. Ta se před nedávnem dostala do podvědomí veřejnosti především kvůli nové Apple kartě a jejím pravidlům, jak o ni pečovat. Během rozhovoru však došlo i na otázku kryptoměn.

Ohledně tohoto tématu se viceprezidentka Jennifer Bailey vyjádřila optimisticky. Podle jejích slov má Apple kryptoměny v hledáčku a sleduje jejich vývoj. Navíc dodala, že pro něj představují zajímavý a dlouhodobý potenciál.

Že by šel Apple ve stopách ostatních gigantů?

V poslední době se mnoho gigantů, mezi které patří například Facebook, Telegram, JPMorgan anebo Square, začalo zajímat o kryptoměny. Proto není divu, že mnoho lidí očekává to samé od Applu. Ten se však nejspíše nebude chtít pouštět, jako ostatní společnosti, do tvorby vlastních tokenů. Facebook a další již zmíněné společnosti se totiž potýkají s problémy ohledně vydání svých vlastních kryptoměn.

Větší potenciál by Apple mohl vidět ve vývoji kryptopeněženek anebo propojení kryptoměn s již zmíněným Apple Pay. Apple navíc v únoru tohoto roku podal žádost ke Komisi pro cenné papíry (SEC), která obsahovala podrobnosti o zájmu společnosti o blockchain.

Mohl by Apple pomoct kryptoměnám?

Není pochyb, že stále více lidí má povědomí o kryptoměnách. K tomu napomáhají i média, která sem tam od času vypustí zprávu o Bitcoinu. Takovýto způsob však nemá dostatečnou sílu, aby přitáhl masy.

Apple však tuto sílu má a mohl by tak ke kryptoměnám přitáhnout mnohem více lidí. Podle statistik bylo během 12 let prodáno více než 1,5 miliardy iPhonů. Pokud by tedy Apple propojil svá zařízení s kryptoměnami, oslovil by tak více než 1 miliardu uživatelů.

Počet prodaných IPhonů během let 2007-2018 (zdroj: Statista)
Počet prodaných iPhonů během let 2007-2018 (zdroj: Statista)

Tím by se však okruh uživatelů nemusel uzavřít. Apple je totiž jednou z nejznámějších firem, což přináší i velký vliv. Jednoduše by tedy spojení kryptoměn a Applu mohlo odstartovat další vlnu jejich akceptace a přinést jim tak větší oblibu a možná i pevné místo v každodenním životě.

A jaký je váš názor? Najdou si kryptoměny cestu samy, anebo k tomu budou potřebovat trochu pomoct?

Další články o Applu

Líbil se vám tento článek?
7
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.