SELECT `timestamp` FROM wp_chart_data WHERE `data_type` = 2 AND (post_type='commodity' AND id LIKE 'GOLD') GROUP BY id ORDER BY `timestamp` ASC LIMIT 1 SELECT `timestamp` FROM wp_chart_data WHERE `data_type` = 2 AND (post_type='commodity' AND id LIKE 'GOLD') GROUP BY id ORDER BY `timestamp` ASC LIMIT 1
Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Komodity » Cena zlata poprvé ve své historii překonala hranici 2 000 dolarů!

Cena zlata poprvé ve své historii překonala hranici 2 000 dolarů!

Cena zlata poprvé ve své historii překonala hranici 2 000 dolarů!
Zdroj: depositphotos.com
SELECT `timestamp` FROM wp_chart_data WHERE `data_type` = 2 AND (post_type='commodity' AND id LIKE 'GOLD') GROUP BY id ORDER BY `timestamp` ASC LIMIT 1

Cena zlata v úterý poprvé za svoji historii překonala hranici 2 000 dolarů. Důvodem k takovému růstu je především strach investorů z přicházející druhé vlny koronaviru ale i napjaté politické vztahy mezi USA a Čínou.

Cena zlata se vyšplhala až na 2 003,90 dolarů za trojskou unci

Jak je známo, cena zlata v dobách nejistoty roste. A jinak tomu není ani během pandemie koronaviru. V úterý tak jeho cena poprvé v historii dosáhla 2 003,90 dolarů za trojskou unci.

Hlavním důvodem k takovému růstu jsou právě obavy investorů ze současné ekonomické situace. Tu ovlivňují jak dopady pandemie koronaviru ale i napjaté vztahy mezi USA a Čínou.

Graf ceny zlata
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Investoři takto reagují především na nízké úrokové sazby ale i přicházející inflaci, která by se měla projevit v následujících měsících. Zlato tak opět pro většinu investorů představuje jako vždy bezpečný přístav, který při pohledu na současný stav ekonomiky jen tak neopustí.

Podle analytiků cena zlata ještě poroste

Současná situace a nekončící období nejistoty podle analytiků může cenu zlata vystřelit ještě dál za hranici 2 000 dolarů. Jejich předpovědím nahrává jak současný stav ekonomiky v USA ale i napjaté vztahy na Blízkém východě, které rozdmýchal včerejší výbuch v Bejrútu.

Předpokládaným cílem ceny zlata by tak nejspíše měla být hranice okolo 2 100 dolarů. Některé odhady analytiků jsou však mnohem optimističtější a předpovídají v blízké době růst ceny okolo 2 500 dolarů.

I když není stále jasné, kam až cena zlata poroste, je jisté už teď, že v žádném případě nedosáhlo v tomto roce svého stropu. V následujících měsících tak můžeme s vysokou pravděpodobností očekávat, že se stále více investorů bude obracet právě k němu jakožto bezpečnému přístavu. 

Kam až myslíte, že se cena zlata vyšplhá? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví a forex brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo