Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Cena zlata poprvé ve své historii překonala hranici 2 000 dolarů!

Publikováno
Cena zlata poprvé ve své historii překonala hranici 2 000 dolarů!
Zdroj: depositphotos.com

Cena zlata v úterý poprvé za svoji historii překonala hranici 2 000 dolarů. Důvodem k takovému růstu je především strach investorů z přicházející druhé vlny koronaviru ale i napjaté politické vztahy mezi USA a Čínou.

Cena zlata se vyšplhala až na 2 003,90 dolarů za trojskou unci

Jak je známo, cena zlata v dobách nejistoty roste. A jinak tomu není ani během pandemie koronaviru. V úterý tak jeho cena poprvé v historii dosáhla 2 003,90 dolarů za trojskou unci.

Hlavním důvodem k takovému růstu jsou právě obavy investorů ze současné ekonomické situace. Tu ovlivňují jak dopady pandemie koronaviru ale i napjaté vztahy mezi USA a Čínou.

Investoři takto reagují především na nízké úrokové sazby ale i přicházející inflaci, která by se měla projevit v následujících měsících. Zlato tak opět pro většinu investorů představuje jako vždy bezpečný přístav, který při pohledu na současný stav ekonomiky jen tak neopustí.

Podle analytiků cena zlata ještě poroste

Současná situace a nekončící období nejistoty podle analytiků může cenu zlata vystřelit ještě dál za hranici 2 000 dolarů. Jejich předpovědím nahrává jak současný stav ekonomiky v USA ale i napjaté vztahy na Blízkém východě, které rozdmýchal včerejší výbuch v Bejrútu.

Předpokládaným cílem ceny zlata by tak nejspíše měla být hranice okolo 2 100 dolarů. Některé odhady analytiků jsou však mnohem optimističtější a předpovídají v blízké době růst ceny okolo 2 500 dolarů.

I když není stále jasné, kam až cena zlata poroste, je jisté už teď, že v žádném případě nedosáhlo v tomto roce svého stropu. V následujících měsících tak můžeme s vysokou pravděpodobností očekávat, že se stále více investorů bude obracet právě k němu jakožto bezpečnému přístavu. 

Kam až myslíte, že se cena zlata vyšplhá? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎