Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Cash-back na bázi kryptoměn? V Brazílii na tom už pracují a Visa bude hlavní hvězdou!

Publikováno
Cash-back na bázi kryptoměn? V Brazílii na tom už pracují a Visa bude hlavní hvězdou!
Zdroj: platonlife.com

Visa, společnost provozující největší síť elektronických plateb na světě, uveřejnila informaci, že pracuje na zavedení krypto služeb pro brazilské bankovní systémy. Ty by měly být dostupné v blízké budoucnosti. Mluvčí společnosti řekl, že jsou v kontaktu s několika podniky orientovanými na tato digitální aktiva za účelem zavedení kryptoměnových platebních karet.

Firma odhalila, že spolupracuje s řadou bankovních institucí jako např. Zro Bank, Alterbank a Rippio, které uživatelům umožňují propojit služby s jejich bankovními účty.

Rozrůstající se brazilská adopce

Účelem je obecně spojit mezeru mezi digitálními aktivy a stávajícím bankovním systémem v zemi, kde dochází k rostoucí adopci kryptoměn. Podle průzkumu společnosti “Statista Global Consumer Survey” je Brazílie na 2. místě v povědomí a užití kryptoměn.

Zdroj: coinmagazin.cz
Visa plánuje poskytnout krypto služby bankám v Brazílii
Adopce kryptoměn ve světě – můžeme si všimnou, že na prvních příčkách jsou především státy s velkými sociálními a ekonomickými problémy

Viceprezident Visa, Eduardo Abreu, uvedl, že společnost vyvíjí API pro propojení brazilských bank s kryptografickými produkty. Bankovní platformu tím pádem půjde použít k přímému investování do kryptoměn a ETF.

Abreu poukázal na to, že firma má schéma cash-back na bázi kryptoměn, které podle něj může být fantastickým prodejním místem pro konvenční banky, pokud jde o vztahy s klienty.

Brazilci již mají zažitý systém přijímání karetních bodů, slev atd. Proč nepřijímat kryptoměny také pomocí své kreditní karty?“ řekl Eduardo Abreu.

Visa také uvedla, že v zemi zahájí testování přímých bitcoinových plateb. To znamená, že transakce umožní přímý převod bitcoinu na jiné účty. Zahrnutí přímých plateb usnadní platební proces a odstraní zprostředkovatele. V březnu informaci uvedl generální ředitel brazilské pobočky Visa.

Angažovanost společnosti Visa v kryptoměnách

Firma oznámila, že pracují na blockchainu orientovaném na B2B (business-to-business), který umožní vypořádání plateb mezi společnostmi s využitím smart kontraktů. Eduardo Abreu podotkl, že aplikace byla již u některých zákazníků v testovacích fázích. Tento systém by zvýšil transparentnost plateb mezi poskytovateli a dodavateli a umožnil by každému, kdo má přístup do systému, ověřovat platby a vklady.

Visa také nedávno oznámila nákup předmětu z populární kolekce NFT. Vlastní CryptoPunka č. 7610 za 150 000 $. Domnívá se totiž, že tato aktiva představují průnik kultury a obchodu. Podle dat z webu OpenSea můžeme vidět, že firma má ve sbírce NFTs např. Zombie Baby, Wife Collection, HDPunks, Bastard Forks, Lord Kek a další.

Takto se k nákupu společnost vyjádřila na twitteru.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Finanční trhy mě doslova okouzlily, nejvíce pak kryptoměny, kde stojíme na počátku něčeho naprosto revolučního v oblasti finančnictví.

Přináším analýzy, denní zprávy a komentáře k aktuálnímu dění.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.