Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Buffettova tajná sázka odhalena: Akcie okamžitě vyletěla nahoru

Investory dlouho očekávané zveřejnění formuláře 13-F Berkshire Hathaway odkrylo nejnovější přírůstek v portfoliu. Akcie zaznamenaly značný nárůst zájmu.

Buffettova tajná sázka odhalena: Akcie okamžitě vyletěla nahoru
Zdroj: depositphotos.com

Berkshire Hathaway vedená Warrenem Buffettem, podala u americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC) svůj 13-F formulář za 1. kvartál roku 2024, ve kterém konečně odhalila svou dlouho utajovanou sázku.

Formulář musí podávat všichni velcí investoři do 45 dní od konce každého čtvrtletí. Jméno společnosti, ve které Berkshire nakoupila skoro 26 milionů akcií, se však v předchozích dvou podáních neobjevilo.

Buffett totiž SEC požádal o výjimku, která mu umožnila investici nezveřejnit ve 3. a 4. čtvrtletí loňského roku.

Odtajněná sázka

Podle formuláře jsou Buffettovou nejnovější investicí akcie Chubb, společnosti, která poskytuje služby v pojišťovnictví zaměřené na úrazové a majetkové pojištění.

25,9 milionu akcií této firmy má nyní hodnotu asi 6,7 miliardy dolarů. Jde tak o devátou největší držbu Berkshire Hathaway a s koncem čtvrtletí (31. března) tvořila zhruba 2 % portfolia Buffettova konglomerátu.

Ihned po zveřejnění informace akcie Chubb poskočily nahoru, když investoři nakoupili velké objemy tohoto titulu. V prodlouženém obchodování povyrostly o 7 %. Od začátku roku jsou výše o více než dvojnásobek.

Akcie Chubb od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Chubb Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Překvapivý krok?

Tato investice vlastně není až tak překvapivá vzhledem k tomu, že pojišťovnictví je obor, který Berkshire dobře zná, a navíc do něj už delší dobu investuje prostřednictvím jiných společností.

Příkladem je dceřiná společnost Geico, nebo gigantická zajišťovna General Re, kterou Buffettova firma koupila už v roce 1998. Před dvěma lety zase Berkshire získala pojišťovnu Alleghany za víc než 11,5 miliardy dolarů.

Chubb má navíc i dnes atraktivní ocenění, jak upozornila Analytička z CFRA Cathy Seifert, když i po rychlém růstu ceny akcií vystoupal poměr ceny k zisku (P/E) na necelých 15.

Chubb poskytuje Berkshire expozici vůči jedné z nejvýkonnějších podskupin finančního sektoru s oceněním pod průměrem v odvětví

Ocenění akcie je zásadním kritériem Buffettovy strategie při stockpickingu.

A nakonec, vzhledem k tomu, že již z předchozích formulářů 13-F byl vidět navýšený podíl v sektoru “bank, pojišťoven a financí”, dalo se čekat, že tajnou sázkou bude právě společnost z tohoto oboru.

Chubb byl jednou ze 7 akcií, ke kterým šlo logikou dojít, jak jsme psali v článku minulý týden.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.