Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » "Buďte chamtiví, když se ostatní bojí" - Tyto růstové akcie aktuálně nabízejí nákupní příležitost

"Buďte chamtiví, když se ostatní bojí" - Tyto růstové akcie aktuálně nabízejí nákupní příležitost

Zdroj: u-traders.com

Index strachu a chamtivosti CNN v současné době signalizuje strach, což naznačuje, že investoři jsou poměrně pesimističtí ohledně vyhlídek amerického akciového trhu. Důvodů k obavám mají dost, protože vysoká inflace a rostoucí úrokové sazby hrozí, že americkou ekonomiku uvrhnou do recese. Kvůli těmto obavám se indexy S&P 500 a Nasdaq propadly do oblasti medvědího trhu a vymazaly tak majetek v hodnotě více než 9 bilionů dolarů.

Aby bylo jasno, investoři často reagují přehnaně – jak na špatné, tak na dobré zprávy. Tento poznatek vedl Warrena Buffetta k tomu, aby se podělil o tuto investiční radu: "Mé nákupy řídí jednoduché pravidlo: Buďte bojácní, když jsou ostatní chamtiví, a buďte chamtiví, když se ostatní bojí."

Tato slova napsal před více než deseti lety, když se akciový trh během velké recese propadal do chaosu. Investoři, kteří se řídili Buffettovou radou a nakupovali v obdobích, kdy převládal strach, si v následujících letech pravděpodobně vedli docela dobře. Buffettova rada je stejně aktuální i dnes. Obavy ze směřování ekonomiky vedly k prudkému poklesu akciového trhu, ale díky tomu se mnoho kvalitních akcií obchoduje se sníženým oceněním. Pro trpělivé dlouhodobé investory představuje tato situace příležitost k nákupu. Zaměřit se přitom můžete na následující dvě růstové akcie.

CNN Fear & Greed Index
CNN Fear & Greed Index
Zdroj: cnn.com

1. Roku

Společnost Roku ve druhém čtvrtletí nadále kralovala odvětví streamování. Její hardware (streamovací multimediální přehrávače a chytré televizory) představoval 23 % všech globálních streamovacích zařízení, zatímco Amazon se umístil na druhém místě s tržním podílem pouhých 12 %. Stejně tak platforma Roku zajišťovala 31 % času, který lidé celosvětově strávili streamováním, zatímco Amazon se umístil na druhém místě s pouhými 16 %. Díky své schopnosti zaujmout diváky je Roku cenným partnerem pro vydavatele obsahu i inzerenty.

Společnost přitom doufá, že své vedoucí postavení ještě více upevní díky Roku Channel, streamovací službě podporované reklamou, která nabízí bezplatné filmy, televizní pořady a živé kanály zaměřené na zpravodajství a sport.

Vývoj ceny akcií Roku za posledních 12 měsíců
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

V tomto obtížném ekonomickém prostředí se však Roku trochu potýká s finančními problémy. Její tržby za poslední rok vzrostly jen o 31 % na 3 miliardy dolarů – což je velké zpomalení oproti 72% růstu v předchozím roce – protože firmy snížily rozpočty na reklamu v reakci na klesající poptávku spotřebitelů a vlastní makroekonomické obavy. Společnost mezitím pokračovala ve velkých investicích do snahy upevnit si podíl na trhu, což vedlo k tomu, že její provozní zisk za posledních 12 měsíců klesl na konci druhého čtvrtletí o 66 % na 73 milionů dolarů. Tyto neuspokojivé finanční výsledky naštěstí pramení z dočasných překážek. Inflace se nakonec normalizuje a společnost má dobrou pozici k tomu, aby znovu získala dynamiku, až se tak stane.

Proč? Roku dominuje reklamnímu trhu streamovacích televizí (CTV) a podle prognózy společnosti eMarketer by výdaje na reklamu v tomto segmentu jen v USA měly růst v průměru o 20 % ročně a do roku 2026 dosáhnout 39 miliard dolarů. Generální ředitel společnosti Roku Anthony Wood pak tvrdí, že veškerá televizní reklama bude nakonec pouze streamovaná, a podle výzkumníků trhu ze společnosti IMARC Group budou celosvětové výdaje na televizní reklamu v roce 2026 činit 344 miliard dolarů. Stručně řečeno, Roku sotva poškrábalo povrch svého oslovitelného trhu.

Vzhledem k tomu se akcie Roku v současnosti obchodují za 2,3 násobek tržeb – podle této metriky jde o nejlevnější ocenění od IPO v roce 2017. To vytváří pro investory atraktivní příležitost k nákupu.

2. Cloudflare

Cloudflare má za úkol zrychlit internet. Globální síť společnosti nabízí obrovskou kapacitu a její datová centra se nacházejí do 50 milisekund od 95 % uživatelů internetu po celém světě, což znamená, že k těmto uživatelům může rychle přenášet velké množství dat. Na základě této konkurenční výhody nabízí Cloudflare řadu cloudových služeb, které zrychlují a zabezpečují firemní zdroje, jako jsou webové stránky a aplikace.

Za zmínku stojí zejména produkt Cloudflare One, který je určen k modernizaci bezpečnostní architektury podnikových sítí. Tradičně organizace chránily svá citlivá data a aplikace tak, že veškerý provoz s nimi spojený směrovaly přes centrální firemní uzly, kde byly vynucovány bezpečnostní zásady a blokovány hrozby. Tento přístup byl však nákladný, a to jak z hlediska hardwaru, tak z hlediska práce IT pracovníků.

Cloudflare One tento model ruší a umožňuje zákazníkům zajistit síťové připojení a zabezpečení prostřednictvím internetu, což znamená, že se vyhnou nákladům a složitosti správy síťového hardwaru na místě. Díky službě Cloudflare One je provoz směrován přes síť Cloudflare, kde je kontrolován a kde jsou vynucovány zásady zabezpečení s nulovou důvěrou, což umožňuje zaměstnancům rychlý a bezpečný přístup k podnikovým zdrojům (nebo k otevřenému internetu) z jakéhokoli zařízení nebo místa.

Vývoj ceny akcií Cloudflare za posledních 12 měsíců
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
PLN
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Cloudflare One je samozřejmě jen jednou z mnoha služeb v portfoliu společnosti, které zahrnuje také nástroje pro cloudová úložiště, vývoj aplikací a poskytování obsahu. Díky této nabídce se společnost vydala na dráhu velkého růstu. V uplynulém roce společnost Cloudflare zvýšila počet svých zákazníků o 20 % a průměrný zákazník utratil o 26 % více než v roce předchozím. Tržby se zvýšily o 53 % na 813 milionů dolarů a společnost vygenerovala 36 milionů dolarů v hotovosti z provozní činnosti. A co je důležitější, investoři mají dobrý důvod se domnívat, že růstová dynamika bude pokračovat.

Do budoucna by rostoucí potřeba efektivní kybernetické bezpečnosti a pokračující zavádění cloud computingu měly být pro Cloudflare větrem v zádech. Společnost odhaduje, že její oslovitelný trh bude do roku 2024 činit 135 miliard dolarů, a vzhledem k tomu, že se akcie Cloudflare obchodují za poměr ceny k tržbám 21,6 – což je velká sleva oproti tříletému průměru společnosti 41,7 – tuto růstovou akcii se vyplatí minimálně sledovat.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo