Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[BTC + ETH] Analýza 21. 4. 2023 – Bitcoin na hraně

Publikováno

V minulém článku jsme se bavili o tom, že záleží na uzávěru týdenní svíce Bitcoinu i altcoinů, které rozhodnou o dalším pokračování.

Týdenní svíce uzavřely velmi pěkně – nad rezistencemi. V tomto týdnu ale padáme, a to výrazně silněji, než jsem očekával. Pojďme se opět podívat na dlouhodobé grafy a říct si, co sledovat.

Bitcoin

Na následujícím grafu vidíte vlevo týdenní graf Bitcoinu a vpravo se díváme na ten stejný graf, jen na detail na denním grafu.

BTC/USDT
BTC/USDT

Kurz BTC uzavřel předchozí týden nad 30 tis. USD, což byl signál, že týdenní support na 29 500 USD by měl být respektovaný jako akumulační úroveň, ze které se odrazíme výše. Při první návštěvě tohoto levelu přišel solidní odraz, ale poté Bitcoin tento level prorazil směrem dolů a již jsme pod ním uzavřeli dvě denní svíce.

Do konce týdne ale zbývá ještě dva a půl dne, takže pokud by z nějakého důvodu BTC pumpnul a uzavřel týdenní svíci nad 29 500 USD, je to signál pro býky, že pokračujeme rovnou na 35 tis. USD.

Pokud ale uzavřeme kdekoliv pod 29 500 USD, jako primární scénář budeme muset začít brát možnost propadu k 25 tis. USD, kde je nejlogičtější zóna reakumulace.

Scénáře Bitcoinu dle W close 
Scénáře Bitcoinu dle W close

Ethereum

Odehrává se tu zajímavá dynamika mezi Bitcoinem a altcoiny, kdy BTC prolomil hlavní support a pokud nepřijde velká pumpa do konce týdne, bude otevřená cesta dolů. Oproti tomu ETH teprve testuje hlavní S/R level, o kterém jsme se bavili v předchozím článku.

Uzávěr týdne nad levelem 1 935 USD zde vypadá jako daleko pravděpodobnější scénář než v případě BTC. Ethereum a altcoiny obecně tedy vypadají nastavené technicky lépe než Bitcoin a je otázka, který z těchto dvou světů bude mít převahu.

ETH/USDT
ETH/USDT

Závěr

Minulý týden jsme viděli průrazovou svíci směrem nahoru a nyní to vypadá, že BTC celý tento pohyb maže, zatímco altcoiny sedí na supportech, který tento průraz vytvořil.

Osobně jsem stále nastavený spíše na růst, ale budu velmi pečlivě sledovat uzávěr týdenní svíce na BTC a v případě že cena skončí kdekoliv pod 29 500 USD, bude třeba rozumět riziku propadu k 25 tis. USD.

Líbil se vám tento článek?
12
1

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.